Rozliczenia podatkowe ze stockiem 123RF
#1
Jako stockowi legaliści dobrze wiemy, że od czasu do czasu przychodzi konieczność rozliczenia tych paru stockowych groszy i odprowadzenia podatków dla naszej Ojczyzny Smile

Prowadzę własną DG, więc robię to, tak jak wielu moich "stockowych znajomych" wystawiając po wypłacie fakturę danemu stockowi, którą później zasysa mój księgowy i oblicza należne podatki.

No i problem mam z 123RF i rozliczeniem. Wiem, że to w sumie formalność, ale nigdzie nie mogę się doszukać pełnych danych podatkowych tego banku. Ich strona nie zawiera żadnych odpowiedników NIP'a, VAT ID, czy innego "TAX nambera".

Napisałem do nich w tej sprawie i odpsiali następująco:


"Dear contributor,

We would like to inform you that all earnings from 123rf are*
non-taxable*because we are registered in Hong Kong.

If you have any further enquiries, please do not hesitate to contact us.

Thank you."


W sumie nawet dość zabawne, ale chyba nie zrozumieli. Oni w Hong Kongu mogą nie płacić podatku, ale my w Polandii raczej chyba tak.

Zatem pytanie, jak rozliczacie ten stock? Znaleźliście gdzieś ich dane podatkowe?
Odpowiedz
#2
A Istocka czy Shuttera odpowiednik NIP masz?
Odpowiedz
#3
(2013-06-06, 12:06:05)fotek napisał(a): A Istocka czy Shuttera odpowiednik NIP masz?

Heh, dobre. Dane tych stocków dodawałem do programu fakturującego tak dawno, że nie zwróciłem na to wcześniej uwagi, ale faktycznie nie ma ich numerów podatkowych. Niezłe jaja Smile
Odpowiedz
#4
No i 123rf od 1 lipca wprowadza podatki od zakupów W USA...
Odpowiedz
#5
własnie maila przeczytalam...

wymóg punktu 6;/
Odpowiedz
#6
(2013-06-06, 12:01:39)sneer napisał(a): We would like to inform you that all earnings from 123rf are*
non-taxable*because we are registered in Hong Kong.

Jesli sa zarejestrowani w HH, to dlaczego od 1go VII za kazdy DL z US musza odprowadzac podatek?
Odpowiedz
#7
hmm do tej pory tłumaczyli ze maja siedzibę w Hongkongu wiec taxow nie ma... ale chyba USA zaczęło ich ścigać;/
Odpowiedz
#8
zaznaczamy part III?
Odpowiedz
#9
Ok, a co w polu nr 6: U.S. Taxpayer Identification Number ? Do tej pory w tym miejscu wpisywałem mój NIP, ale tu się nie da Icon_rolleyes
Odpowiedz
#10
(2015-06-17, 18:03:30)alga38 napisał(a): zaznaczamy part III?

Zawsze to zaznaczam wszędzie i wszędzie przechodzi, kiedyś na jednym stocku nie zaznaczyłem (nie pamiętam którym) to mi i tak to zaznaczyli automatycznie. To chyba tylko potwierdzenie, że formularz wypełniłaś zgodnie ze stanem faktycznym i jak coś się zmieni to go zaktualizujesz.

(2015-06-17, 21:22:27)AndyCandy napisał(a): Ok, a co w polu nr 6: U.S. Taxpayer Identification Number ? Do tej pory w tym miejscu wpisywałem mój NIP, ale tu się nie da Icon_rolleyes

Po co NIP, obok masz opcje "I have no SSN, ITIN or EIN" do zaznaczenia, zawsze jak jest to z tego korzystam, wtedy to pole do wpisywania numeru robi się nieaktywne i jedziesz dalej. Icon_wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości