Mistyczne Światło / Mystic Light - zdjęcia kulinarne
#51
Bardzo fajne zdjęcie. Gratuluję FotekSmile

Ostatnio też próbuję po swojemu:

[Obrazek: stock-photo-food-still-life-concept-on-v...406679.jpg]


[Obrazek: stock-photo-dessert-in-bowl-on-vintage-w...403538.jpg]


[Obrazek: stock-photo-pomegranate-on-wooden-boards...403958.jpg]


[Obrazek: stock-photo-sausage-and-spices-on-vintag...405857.jpg]
Odpowiedz
#52
(2013-02-01, 09:41:49)udra napisał(a): Bardzo fajne zdjęcie. Gratuluję FotekSmile

Ostatnio też próbuję po swojemu:

Dzieki.
Tak sobie myśle, ze może warto to mystic light potraktować jako inspirację i wypracować własny styl
Odpowiedz
#53
Wiecie co a ja szukałem i szukałem tego kadru i wyszło mi coś takiego.
Ja wiem, że to nie jest to, ale jakoś zimniejsze kolory mi nie pasują Smile.
Jak to powiedział fotek, nowy styl nie powinien narzucać się tylko być dla nas inspiracją.

[Obrazek: 8441585240_17ca2ab455.jpg]

wersja zimniejsza.

[Obrazek: 7361623.jpg]
Odpowiedz
#54
Shaiith, podobami się, bardzo, IMO chłodniejsze lepsze, bardziej mistyczne, to może zapodaj schemat jak to oświetliłeś, pozdro
Odpowiedz
#55
Schemat bardzo prosty. Z tyłu u góry tak pod katem 45 stopni, że tak powiem światło kontry, stoi duży softbox 80x80 cm i to wszystko.
Przysłona chyba f/3.2 +1EV na lampę, bo w tym softboxie są 2 dyfuzory zmiękczające, więc zabiera 1.5EV.
Odpowiedz
#56
Wiecie co może głupio myślę, ale w ramach wymiany doświadczenia można by założyć nowy dział, w którym byśmy zakładali wątki związane z realizacją pomysłów. żeby nie było nikt tutaj nie mówi o podpatrywaniu innych pomysłów. Chodzi o coś takiego jak teraz powstało. Czyli ktoś rzuca temat, i każdy wrzuca foty jak to zrealizował. Nie chodzi o fotografie już istniejące, ale nowo powstałe, związane z danym tematem. Jak teraz "Mistyczne światło", jak widać każdy próbuje coś zrobić, fajnie, że pokazując swoje prace i otrzymując zwrotna informację można w ten sposób szlifować warsztat.
Co wy na to?
Odpowiedz
#57
Zainspirowany Waszymi próbami zmajstrowałem na szybko ze starej europalety "tło" odkurzyłem z pajęczyn lampy i poczyniłem coś takiego:

[Obrazek: pieprz.jpg]

Nie wiem jak to się ma do tyłułowego mistic light, ale mnie jakoś takoś pasujeSmile
Po feriach ruszam pełną parą mam już sztachety z 50-letniego płotu, kupiłem dzbanek na mleko i zarzucę shutterka żarełkiem z mistic light własnego wydania Smile

Sorrki Rafał za lekkie rozjechanie forumSmile
Odpowiedz
#58
Rewelacja, za te dechy dałbym się pociąć Smile
Odpowiedz
#59
wow, ekstra, innych też są fajne, ale tu u pershinga mi najbardziej się podoba
a jak mniej więcej ustawiłeś/oświetliłeś to? zdradzisz choć rąbka?Smile
Odpowiedz
#60
Hmm, tajemnica żadna, choć trochę gimnastyki było Smile
Główna lampa z softboxem od góry pod kątem 45 stopni lewy tył
Druga lampa goła bez modyfikatora na 1/2 mocy w stosunku do głównej z prawej nisko właściwie równo z blatem, srebrna blenda lewy przód tak żeby go rozświetlić. Lusterko od prawej łapiące zajączki z górnego światła na rozświetlenie przednich ziarenek pieprzu.
Całą robotę tu robiło lusterko, srebrna blenda no i ta kontra, która częściowo wpadała w obiektyw robiąc poświatę. Potem to już shop i rozjaśnianie cieni, przyciemnianie rogów itp.

Jutro powtórka tylko muszę dokupić papryczki chili Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Extra światło w zdjęciach sportowych elbek 7 6 560 2016-05-09, 13:12:14
Ostatni post: bluefilter

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości