Nikon D90 - pierwsza lustrzanka
#1
Witam jestem praktycznie zielony.
Chciałbym zakupić pierwszą lustrzankę.
Mój znajomy, który zajmuje się fotografią na co dzień, doradza mi Nikona D90

Czy warto zakupić ten sprzęt ?
Myślałem też nad czymś tańszym jak np. D80, czy jeszcze jakiś starszy model. Jednak obawiam się, aby nie stał się on po jakimś czasie aparatem do wymiany na lepszy.

Dziękuje z góry za poradę.
Odpowiedz
#2
Na nikoniarzach jest pełno tego typu tematów (nawet ostatnio ktoś chyba pytał o d90) i nie wiem czemu tam nie zajrzałeś najpierw (tym bardziej że sam piszesz że jesteś zielony więc to na pewno nie aparat pod stocki a o tym jest forum) zamiast zadawać po raz n-ty to samo pytanie...
Wracając już do samego sedna to może chociaż określił byś budżet bo nikt tu wróżką nie jest.. Poza tym nie skupiaj się na body, tylko przede wszystkim na dobrym obiektywie.
Odpowiedz
#3
(2012-08-07, 10:42:49)kejm napisał(a): (...) Jednak obawiam się, aby nie stał się on po jakimś czasie aparatem do wymiany na lepszy.

Hmmm każdy aparat po jakimś czasie będzie wymagał wymiany, albo Ty będziesz nakręcony i wiecznie będziesz chciał mieć lepszy i lepszy sprzęt, zresztą jak kolega w/w szkła są o wiele bardziej istotne nie tylko w pracy stockowej ale i każdego innego typu fotografii

Uwielbiam stajnię żółtego brata N i uważam że D90 to b.dobra puszka jak na start, ja sam zaczynałem na D80 - i nadal go mam - a D90 jest od niego lepszy, fajna puszka, nie zastanawiaj się więc nad puszką a bardziej nad szkłami a co za tym idzie nad systemem C lub N, a może jeszcze coś innego...
Odpowiedz
#4
Ja mogę polecić D90, na start to dobry aparat. Zależy do czego to potrzebujesz, co zamierzasz fotografować. Na stocki to już jednak za mało, ale do amatorskiej fotografii jak najbardziej. Jeśli będziesz fotografować ludzi, do tej puszki polecam jakąś stałkę, najlepiej 85mm (1.8 droga nie jest). Jeśli landszafty to coś szerokiego, nawet Sigma czy Tokina będą dobrym wyborem.
Odpowiedz
#5
Tylko po co pchac sie w D90 skoro za te pieniadze mozna miec swiezutenki D3200 o parametrach zupelnie z innej ligi?
Odpowiedz
#6
Dash ciekawe, poczytam sobie o nim...
Odpowiedz
#7
Hej
Sam niedawno kupowałem aparat i naczytałem się sporo na innych forach dot, fotografii.
Najczęściej D90 jest porównywany do D5100, mój wybór padł na D90 właśnie i jestem teraz jego posiadaczem, jednak gdybym teraz wybierał aparat, minimalnie wygrał by D5100, dzięki obracanemu wyświetlaczowi, ilości pikseli i po prostu ten aparat jest nowszy. Ergonomia D90 jednak zdecydowanie przewyższa D5100 - dwa pokrętła, przyciski i górny wyświetlacz są jednak mega wygodne.

Przy wybieraniu aparatu nie miałem doświadczenia za bardzo i nie wiedziałem w którym kierunku pójdę, teraz okazało się, że makro strasznie mnie wciągnęło i tutaj obracany wyświetlacz przydał by się bardzo, tak samo jak więcej pikseli, jednak nie żałuję zakupu D90 i jestem bardzo zadowolony Smile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak nakręcić film video lustrzanką Nikon? rachwal 0 4 266 2009-01-29, 16:53:53
Ostatni post: rachwal
  Jak nakręcić film video lustrzanką Canon? rachwal 1 4 605 2009-01-26, 21:10:59
Ostatni post: tsz01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości