Opinie o iStockPhoto
Dziękuje za informację, trochę to dziwne ze nie można na bierząco śledzić co jest na topie. Ale rozumiem ze jak jest napisane downloads: 7 to znaczy ze 7 prac zostało kupionych tylko nie wiadomo jakich i za ile?
Odpowiedz
(2018-11-29, 10:10:57)Kange napisał(a): Dziękuje za informację, trochę to dziwne ze nie można na bierząco śledzić

Raport przychodzi okolo 15-20 nastepnego miesiaca, tzn w grudniu dowiesz sie jaki byl Listopad
Odpowiedz
Oki trzeba czekać zeby zobaczyć co z tego będzie.,
Odpowiedz
Ostatnio fotografowałem w centrum handlowym wewnątrz pewna publiczna impreza dla dzieci związana z klockami.
Jak załatwić podpisanie umowy Property Release z kierownikami centrum handlowym?
Co im powiedzieć i jak to ustalić?
Mam powiedzieć, że zdjęcia wysyłam do istock/GettyImages i potrzebne PR?

Oczywiście wysłałem na próbe jako Edytorial z opisami i mam zwrotne info:

Problematic Location

This photograph appears to have been produced at a location or venue where photographic rights are protected, therefore not permitted for use, including Unreleased. A property release must be obtained and submitted along with the image.
Odpowiedz
Najlepiej fotografowac w taki sposób by nie było widać co to za miejsce/ludzie. Najlepiej closeup, z jak najmniejsza przyslona. Wtedy nie będzie Ci potrzebny release którego i tak bys nie dostal.
Odpowiedz
Witam
Czy ktos wie jak przebiega teraz rejestracja na ESP ?? bo normalnie juz sie nie da zarejestrowac jako dostawca.
Bede wdzieczny za pomoc
Odpowiedz
Hej,
podpinam się pod wątek.
Jak uważacie, czy warto bawić się w ten stock? Miałam konto na Alamy, wszystkie zdjęcia exclusive, ale stwierdziłam, że na część usunę wyłączność i wstawię je na iStocka. Potem gdzieś mi mignęły dwa posty z przekazem:
- po wstawieniu zdjęć na iStocka swoich zdjęć już nie zobaczysz (sic!)
- iStockphoto kradł zdjęcia
Kompletnie nie rozumiem, co ktoś miał na myśli.
Czy wstawiać tam nowe zdjęcia, czy raczej skupić się na Alamy?
Pozdrawiam!
Odpowiedz
Czy IS kradnie zdjecia to nie wiem, ale na pewno znaczna czesc sprzedaje za grosze, po wstawieniu zdjecia zobaczysz ale problem jest je usunac. Czy jest sens wysylac to nie wiem kazdy musi sam ocenic, dziwie sie troche ze masz wszystkie Exclusive na Alamy?? az tak tam dobrze?
Odpowiedz
@yuma2 co znaczy, że problem je usunąć, możesz to rozwinąć? Na Alamy chyba nie ma tego problemu, każda zmiana musi poczekać koło 2-3 dni na zatwierdzenie.
Że za grosze iStockphoto sprzedaje nie byłam świadoma. Myślałam, że to wyższa półka cenowa.
Na Alamy nie jest tak złoto, od ponad roku (może dwóch lat), czyli odkąd tam jestem, czekam na kilka dolarow, żeby w końcu zrobić pierwszą wypłatę... To, że mam tam wszystko Exclusive wynika z braku doświadczenia w temacie. Ustawiłam opcję póki nie sprzedaję tych zdjęć gdzieś indziej, żeby dostać większą prowizję za sprzedaż, opcję można łatwo wyłączyć.
Na iStocka wcześniej nie startowałam, bo myślałam, że za wysokie progi, Shutterstock z kolei ma inne ceny, więc stwierdziłam, że bez sensu konkurować ze sobą i na Alamy już nikt nic nie kupi jak będzie mógł kupić za przysłowiowe grosze. Ale teraz zastanawiam się czy jednak nie iść w stronę taniego stocka w myśl zasady: grosz do grosza. Lepsza taka sprzedaż niż żadna. Za miesiąc minie rok od mojej ostatniej sprzedaży...
Odpowiedz
Musisz pisac do supportu i wyjawic dobry powod dla ktorego chcesz usunac zdjecie, np zmiany w MR albo cos tam, takze jak zdjecie tam wpadnie to juz raczej zostanie. Kiedys to moze i byl dobry stock zwlaszcza dla wszystkic Exclusive, ja nim nie bylem wiec moze sie ktos wypowie inny, teraz ja osobiscie tak IS jak i Alamy po prostu odstawilem, na Alamy sprzedaz jak zreszta sama widzisz spadla , jesli sie cos sprzeda to za marne grosze , a nie jak kiedys za $300-$500, na IS no-exclusive to marne grosze sa plus IS placi 15% takze dramat,
Moje zdanie jest takie, jesli masz zdjecia tak unikatowe ze nikt inny ich nie ma to bycie exclusive na alamy moze i ma sens, pod warunkiem ze dobrze na nich zarabiasz, jesli sa to po prostu zdjecia lepsze i gorsze to laduj gdzie sie da bo szkoda czasu, Shutterstock moze nie placi tyle co (kiedys) Alamy za zdjecie, ale placi co miesiac najwyzsza pensje ze wszystkich , stockow przynajmniej u mnie i chyba u wielu innych tutaj takze
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kolumna Opinie w iStockphoto antos777 2 4 337 2009-01-31, 21:32:44
Ostatni post: antos777

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości