Zamiast Photoshopa
#1
Drodzy bracia i siostry stockowicze. Zwracam się z prośbą o poradę. Poszukuję bezpłatnego/taniego softu do edycji zdjęć na warstwach oraz retuszu. Do wywoływania rawów używam Lightroom'a jednak nie obsługuje on warstw, a i narzędzia do retuszu nie są zbyt rozbudowane. W PS'a nie chcę na razie inwestować bo to ~4k PLN. Jakieś inne propozycje (sprawdzone najlepiej)? Co do retuszu - czasem trzeba osunąć jakieś reklamy ze zdjęcia budynków, niedoskonałości na skórze modeliki, itp.
Odpowiedz
#2
PS kosztuje w dobrym i zaufanym sklepie 3k-3.1k pln a nie 4 jak piszesz, chyba ze chcesz extended albo EN to wowczas drozej
jesli potrzebujesz tylko na miesiac lub 2-3 miesiace to warto sie zastanowic nad subskrypcja, koszta to okolo 300pln na miesiac i poporsut jak juz ci nie jest potrzebny to rezygnujesz [nie oplaca sie jak masz sie nim poslugiwac przez dluzszy okres czasu]
ewentualnie do podstawowych edycji to elements za grosze
albo gimp za free
Odpowiedz
#3
moze wersja dla studentów... moze jakiegoś w domu znajdziesz... Smile
Odpowiedz
#4
Niestety Gimp i elements to 8 bitów na kanał, wersja dla studentów nie jest do zastosowania komercyjnego, zainteresuj się Photoline, wersja komercyjna teraz 269PLN, 16 bit na kanał.
Odpowiedz
#5
KAPA tu Cię zaskoczę bo jest do zastosowania komercyjnego a co więcej po zakończeniu studiów możesz nadal z niej korzystać komercyjnie. Sam byłem pewny że jest tak jak mówisz i gdy spytałem wykładowcę u siebie na uczelni o te wersje ze zniżką dla studentów, a ten zadzwonił do jakiejś znajomej która zajmuje się dystrybucją programów Adobe, powiedziała mu że jest jak najbardziej do komercyjnego zastosowania i po zakończeniu studiów pozostaje własnością studenta również na użytek komercyjny. Jedyny wymóg to przedstawienie ważnej legitymacji studenckiej no i nie mogą to być studia podyplomowe. Czekam na wypłatę i zamierzam nabyć takiego właśnie PS'a więc pogadam sobie z tą panią osobiście i wtedy będzie wiadomo na 100% co i jak Icon_wink
Odpowiedz
#6
to byłoby pięknie, ciekawe czy ta wersja upoważnia do późniejszych upgrejdów, ciekawe czy tylko studia dzienne się liczą i interesuje mnie czy 2lentnie Studium Fotografii Artystycznej to też studia w ich rozumieniu?, oj dużo pytań Icon_wink
Odpowiedz
#7
Popytam Icon_wink Wieczorowe też się liczą Smile Po prostu nie mogą to być studia podyplomowe.. no najważniejsze jest okazanie legitki Smile Jak będę miał info z pierwszej ręki po rozmowie z uprzejmą panią to chętnie się podzielę Smile
Odpowiedz
#8
IMHO wersja dla studentów może być zastosowana w dowolny sposób - warunkiem jest żeby kupił ją student/uczeń a wersja pozostaje legalna nawet po zakończeniu okresu nauki.
Odpowiedz
#9
No niestety, w moim przypadku wersja studencka odpada. Dyplom już mam. Te 8-bitowe: interesuje mnie jak w nich z narzędziami do retuszu? Czy jest dużo trudniej niż w PS, np. CS4? Może jakoś bym te 8 bitów zniósł na razie... Przy odpowiednim workflow można by akcje polegające na retuszu i pracach na warstwach robić na końcu przed zapisaniem do i tak 8-bitowego jpg'a.
Odpowiedz
#10
(2012-02-06, 11:46:11)hadrian napisał(a): IMHO wersja dla studentów może być zastosowana w dowolny sposób - warunkiem jest żeby kupił ją student/uczeń a wersja pozostaje legalna nawet po zakończeniu okresu nauki.

no tak, ale czy pozostali czlonkowie rodziny mogą legalnie dalej z niej korzystać z przeznaczeniem komercyjnym?
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Icon_question Co zamiast PS CC? NHeroc 11 8 267 2018-11-14, 19:46:44
Ostatni post: jarekwitkowski
  Czy na potrzeby stocków mogę wykorzystywać pędzle do Photoshopa dostępne w sieci? bwl 2 5 993 2011-03-22, 09:36:59
Ostatni post: Rumpelstiltskin
  Blow Up 2 - wtyczka dla Photoshopa arturm 4 7 570 2011-03-22, 03:16:44
Ostatni post: photomim

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości