Canon D60 6,3 mpx
#21
4000zł to dużo jak na sprzęt dla zupełnie początkującego ale mało jak na sprzęt do stocków. Nie zapominajmy o osprzęcie studyjnym - namiot, lampy, statywy itp. A wydawać 4000zł na zaawansowany sprzęt dla początkującego którego możliwości i tak się nie wykorzysta? Jakiś Canon z serii entry obecnie produkowany trzycyfrowy na start w zestawie z kitem będzie wystarczający a na eLki jak 24-105L przyjdzie czas.. lub nie przyjdzie Smile
Odpowiedz
#22
Moje całe PF zbudowane jest na Canon 400D i głównie obiektywie 50 1,8... Dopiero po 2 latach praktyki na stockach przesiadłam się na lepszy sprzęt. Zastanów się po co od razu wydawać 4 kola...
Odpowiedz
#23
Dzięki za wszystkie sugestie, własnie wycofałem się z aukcji z starym d60. Mało brakowało
i zrobiłbym duży błąd. Poszukam czegoś odpowiedniego w dobrej cenie . Dziś byłem na giełdzie fotograficznej i przypadek sprawił że spotkałem człowieka który jak myślę ma sporo do czynienia . Nie był handlarzem , rozmawialiśmy sporo i podsunął mi temat canona D40. Oczywiście używany Mogłem od razu sprawdzić działanie na żywym organizmie ponieważ sporo było tych modeli u handlujących. Fakt kawał sprzętu. Matryca też odpowiednia. Obudowa z magnezu. Trwała i podobno dłonie nie pocą się jak na plastiku. Na początek sugerował obiektyw Canona 70-210 z wersja z '' pompką '' był za 500 zł . To dobra cena , na all... są po 700. Większość wypowiada się bardzo pochlebnie o tym szkle. No może za wolno ostrzy ale na początek to dobry wybór. Tak utrzymuje znajomy. Jak to widzicie D40 plus 70-210 ? I można robić zdjęcia chociażby miejskiej dżungli czy innych krajobrazów.

Odpowiedz
#24
heh, jakos mi sie nie widzi 40D [a nie d40 bo to nikon co najwyzej] + 70mm do krajobrazow
jak masz $ tylko na jedno szklo, a na dodatek nie masz jej duzo to pierwszy wybor to pewnie 50mm 1.8, jak masz wiecej to 50mm 1.4 lub sigma 50mm macro 2.8 [mialem kiedys, moge polecic], jak jeszcze wiecej to np ef-s 60mm macro, bo to beda szkla ktore wykorzystasz i do produktowej i do portretu i do miejskiej dzungli, ale pchac sie w stare ciemne 70-210 i to jeszcze na cropa to nie wiem :/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości