Czy warto zainwestować w kamerę HD?
#1
A czy waszym zdaniem warto zainwestowac w kamerke HD za ok 600zł, bo tak się złożyło że
mam c50d bez mozliwości krecenia filmów, a to byłaby dla mnie odskocznia od focenia i tym samym dobra zabawa, prosze o komentarze..
Odpowiedz
#2
odnosnie kwestii filmowania canonen 50D
nie zaglebialem sie, bo jeden moj dslr filmuje, drugi nie musi ale moze poczytaj, noz widelec uda sie zaoszczedzic te 600zl - oczywiscie jesli aparat jest juz po gwarancji

http://www.canon-board.info/showthread.php?t=78392
Odpowiedz
#3

EDI: canon 50d nie ma możliwości krecenia filmów,to też dlatego rozważam małą inwestycje
ok sorki zagapiłem sie i nie otworzyłem twojego linka...teraz rozumiem..dzieki za wskazówkiIcon_wink
Odpowiedz
#4
no coz tak sie sklada ze MA !
a czy zagladalas wogole do watku ktory ci polecilem na canon-board ?
Odpowiedz
#5
(2011-12-16, 09:13:00)claraveritas napisał(a): A czy waszym zdaniem warto zainwestowac w kamerke HD za ok 600zł, bo tak się złożyło że
mam c50d bez mozliwości krecenia filmów, a to byłaby dla mnie odskocznia od focenia i tym samym dobra zabawa, prosze o komentarze..

Powiem tak... poza 5D MK II mam tez kamerke HD, ale taka za 2 tysie. Jedno i drugie ma wady i zalety. W 5D brakuje mi mozliwości nadążania AF za obiektem. W kamerce brakuje mi mozliwości wpływu na jakiekolwiek parametry ekspozycji i balansu bieli.
W zależności od tematu używam jednego lub drugiego
Odpowiedz
#6
no i tego sie obawiałem ..jak zwykle nie ma złotego środka;-(
ale edi poprawił mi humor tym, że można upgrade zrobić i mieć coś ala 7d w 50d heheIcon_wink
swoja drogą ciekawi mnie jakość nagrania..ąż mnie kusi żeby gwarancje naruszyć

Fotek: a jakimi szkłami filmujesz bo rozumiem że im lepsze światło itd..?
Odpowiedz
#7
Dla odskoczni i zabawy (tu rzecz indywidualna) pewnie warto. Ja kupiłem kamerę z myślą o kręceniu dzieciaków a to, że coś się na stoka wrzuci to już inna bajka (Jakiś jeden z pierwszych Soniaków Full Hd (2tyś).
Przy tańszych kamerach będzie więcej wad - matryca, szumy i tym podobne.
Dobra organizacja studia (oświetlenie itp - nie mam z kręceniem pod stoki doświadczenia) pewnie w jakiś sposób podciągnie niedogodności techniczne w kamerze.
Mam też dorywczo możliwość bawienia się Panasonic HDC-TM700 - tu już inna bajka, obraz bardzo dobry (oczywiście to nie NationalGeographic HD Icon_cheesygrin ) ale funkcji sporo jak chociażby manualna ostrość, przesłona, szybkość migawki itp. .... no ale ona 600pln nie kosztuje Icon_sad
Odpowiedz
#8
wiekszość- jak się domyślam chce niskim nakładem osiągnąć duży zysk
wiem że jest to możliwe bo są fachowcy z kit-owymi obiektywami co zarabiają wiecej niż ci z L-ami
ja mam problem innego typu tj brak lamp światła ciągłego, tylko błyskowe;-(
Odpowiedz
#9
@claraveritas, filmowałem tylko z Tamronem 28-75/2.8
Odpowiedz
#10
Jeśli zobaczysz z czym to się je, to myślę, że dwie, trzy lampy światła stałego do fotografii stykną (choć jak pisałem, nie mam doświadczenia a w domu posiadam aktualnie jedną ostałą się lampę światła stałego i widzę, że to zdecydowanie za mało)
Jeśli kręcenie w terenie, to pewnie same blendy wystarczą - choć do jednego filmu fotka z zamkiem w tle to może być za mało Icon_cheesygrin

Nie ma się czym chwalić, ale pokażę to co napisałem Smile
http://footage.shutterstock.com/clip-174...broth.html

nie mam jakiejś siły napędowej, standardowo czasu i tak dalej ale jak bym dostał jakiś sygnał, parę DL z filmów to bez zastanawiania, kupił bym coś ze światła stałego i starał bym się nie robić badziewia tylko bardziej się przyłożyć Icon_cheesygrin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości