Jakie lampy na tło?
#1
Stanałem przed nie lada dylematem. Zdecydowałem się zmienić wysłużone żarówki błyskowe świecące na tło na coś mocniejszego. Myślałem, że dokupię 2x Quantuum R+300 (jedną mam jako światło główne), a tu zonk - nigdzie ich już nie ma, są tylko o 200 zł droższe digitale :/

w związku z tym pytanie - co byście polecili ?

Quantuum ma na przykład PT-300, nie wiem jednak czy:
1) temperatura ta sama co R+
2) te 300 WS to na pewno 300 ws
Odpowiedz
#2
temperatura barowowa... fakt widac roznicy gdy raz jedna raz druga lampa oswietli sie ten sam obiekt ale czy ma ktos fotke ilustrujkaca zgubny wplyw miesznania np chinszczyzny z firmowka?
ps. Nie wiem co pstrykasz ale jesli na obiekt masz 300ws to ja bym wzial na tlo przynajmniej 500ws i to x2.
Odpowiedz
#3
na razie na 500ws mnie nie stać . planuję kwotę max 1200 zł za 2 lampy ze stawywami i czaszami.

Na razie 2x żarówki 68ws na tło + 300 ws skręcona na jakieś 1/5 mocy z softboxem pozwala mi na f5.6/6.3 przy całej postaci lub nawet f7 przy portrecie. Problem w tym że na żarówki nie mogę zakładać modyfikatorów, śmierdzą palonym plastikiem i fotocele nie działają już przy świetle modelującym (o dziennym nie wspomnę).
Poza tym miłoby było przymknąć szkło do f8 lub 11.

Namierzyłem jeszcze Digital Pioneer od fripersa. Czy ktoś miał styczność z tymi lampami ?
Odpowiedz
#4
odkopie stary watek odnosnie quantuum i ich jakosci oraz awaryjnosci:

uzywal ktos serii PT do oswietlania tla ? jakie wrazenia ? i tak jak pisal mathom mozna bezpiecznie pomieszac serie R z seria PT ?

jak jakosciowo wygladaja softy od quantuuma ? kupowac czy szukac czegos innego ?

czy warto w serii R+ doplacic do wersji DIGITAL ?

wszelkie opinie mile widziane

Odpowiedz
#5
powiem tak, kupiłem w końcu R+, bez digital (200 zł za lcd to trochę dużo, potencjometr mi wystarcza). softy mam jakieś od fripersa, działają bardzo ładnie. użytkuję te lampy od ponad roku, jakieś 60 sesji, działają jak marzenie. Mam R+300.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Icon_question Jakie lampy studyjne wybrać? User10x 0 2 954 2018-08-09, 22:04:31
Ostatni post: User10x
  Jakie lampy dokupić do Fighter F&V 300? eruditusfaber 0 4 394 2011-01-23, 20:57:20
Ostatni post: eruditusfaber

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości