Jaką lustrzankę wybrać?
#11
(2010-06-23, 13:51:46)ollo napisał(a): pytanie czy warto dać 700zł więcej na tym etapie nauki (początki, dotąd tylko kompakty)
Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć sam. Wszystko zależy od tego czy rozwiniesz skrzydła i w jakim kierunku pójdziesz. Ponieważ sam tego nie wiesz, tym bardziej nie wie nikt z nas.
Odpowiedz
#12
Ja na Twoim miejscu poważnie zastanowiłbym się nad zakupem jakiejś taniej używanej lustrzanki - np. 350D+kit. W razie sprzedaży stracisz niewiele, a po jakimś czasie przekonasz się czego potrzebujesz.
Odpowiedz
#13
Z używanych szczerze polecam d80. Okazyjnie da radę nabyć go teraz nawet za 1000 pln a ma naprawdę przyzwoite możliwości. Sam używam i jestem zadowolony. Tylko CMOSa mi tu brakuje :/
Odpowiedz
#14
Z używek to na uwagę zasługuje też na pewno Canon 20D. Stosunek jakości do ceny - wyśmienity! Pytanie tylko, czy autor wątku chce koniecznie kupić nowy aparat.
Odpowiedz
#15
Te lustrzanki są porównywalne, dlatego kup lustrzankę takiej samej marki (Canon lub Nikon), jaką ma większość z Twoich znajomych.
Dzięki temu będziesz mógł wymieniać się z nimi obiektywami, lub będziesz mógł wykonać jakiś test w przypadku awarii. Znajomi będą także mogli łatwiej Ci coś podpowiedzieć.
Na początku to bardzo pomaga.
Odpowiedz
#16
Fi_lone_ranger 
no wyczytałem z różnych artykułów ze sam aparat lepiej chyba kupić nowy a obiektywy można zakupić używane. Bo można źle trafić i ....

Wczoraj na TVN TURBO był właśnie test lustrzanek i był tam d5000 razem z jakimś sony alfa. no ale to był taki test który chyba nie był profesjonalny.

a plan taki: nowy aparacik 550d samo body + używany obiektyw?
w sumie to można te kilka stówek dać i dołożyć do d5000 i kupić samo body 550d.

Co do zaparcia to myślę ze w pół roku opanuje wszystko Icon_wink
Odpowiedz
#17
Jeśli jeż jesteś zdecydowany, że chcesz wejść w lustrzanki, to bardziej skupiłbym się na wyborze systemu, niż konkretnego modelu. Canon 550D jest o pół oczka wyżej niż Nikon i wg mnie jest lepszym wyborem. Pozostaje kwestia, czy na pewno system Canona Ci będzie odpowiadał.

Z używanych obiektywów polecałbym Tamrona 17-50 (cena ~ 900PLN), chociaż pewnie będziesz miał w zestawie kita. Na początek może być.
Odpowiedz
#18
Na wejście w lustrzanki jestem zdecydowany.
No tak, tylko na moim etapie nie wiem czy będzie mi odpowiadał Canon - mam nadzieje ze tak.

hmm chce kupić samo body bez obiektywu (taniej niż z obiektywem) - wiec chyba nie będzie żadnego obiektywu - czy na początek ten co proponujesz Tamron starczy na i krajobrazy i czasem makro.
Odpowiedz
#19
Tamron 17-50 - krajobrazy jak najbardziej ale dobrego makro tym nie zrobisz Smile

Jeśli chodzi o system - co byś nie wybrał powinno być dobrze.W każdym z tych systemów są jakieś perełki do wykorzystania ,śą plusy i minusy (Canon/Nikon).Jak już zaczniesz robić zdjęcia przyzwyczaisz się do danego body ( przyciski , mocowania itp ) i nie będziesz żałował wyboru (choć zdarzają się przypadki wadliwego egzemplarza ,które mogą zrazić do danej marki , choć to pewnie rzadkość).
Tu jak poprzednicy pisali jak już zdecydujesz system to ważniejszym wyborem jest aparat.
Odpowiedz
#20
(2010-06-24, 12:50:58)ollo napisał(a): hmm chce kupić samo body bez obiektywu (taniej niż z obiektywem) - wiec chyba nie będzie żadnego obiektywu - czy na początek ten co proponujesz Tamron starczy na i krajobrazy i czasem makro.
Tak to tylko w kompaktach i ... Erze Icon_wink. W lustrzankach do poszczególnych zastosowań są zazwyczaj różne obiektywy. Oczywiście są też megazoomy z przeznaczeniem "do wszystkiego", ale jak coś jest do wszystkiego, to ... wiadomo do czego najbardziej się nadaje.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki aparat wybrać do fotografii stockowej? delfin 93 63 751 2017-06-07, 10:56:47
Ostatni post: baranq
  Jakie body Canona wybrać? robootb 22 17 152 2010-12-09, 21:26:05
Ostatni post: Tomek De
  Pomożecie wybrać aparat ? Loder222 9 8 891 2008-06-11, 19:00:03
Ostatni post: hyzop

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości