Amatorska kalibracja monitora
#11
Domyślnie eizo na swojej stronie tylko do seri ColorEdge zaleca spektrofotometry (color nawigator wspiera colormunki, le nie wspiera monitorow seri s22xxw) za to EIZO EasyPIX to troszke gorszy X-Rite i1 Display2. Ech Icon_frown. Chyba kupie obiektyw Icon_razz
Odpowiedz
#12
Icon_biggrin
dobrze znam ten ból, ile ja się po sieci naczytałem przed zakupem kalibratora (monitora zresztą też) to głowa mała ... nie wiem jak teraz przedstawiają się różnice cenowe pomiędzy spektofometrami i kolorymetrami, jeśli jest duża to kupuj E1D2 - tylko z tym jednym ustrojstwem miałem do czynienia więc o innych się nie wypowiadam, jak masz szeroki gamut to musisz czymś go zawęzić bo inaczej widzisz sałatkę warzywną a nie kolory, jak pisałem ja kalibruję u siebie S2433 (ta sama seria przecież) i jest na prawdę dobrze. Jest jeden myk - ale nie pamiętam teraz szczegółów - musiałbym odpalić Eye One Match żeby sobie przypomnieć - że kalibrujesz normalnie na LCD a potem na samym końcu zmieniasz opcję na laptopa i wtedy kolorymetr poprawnie ustawia temp. bieli - bo właśnie z tym rzekomo kolorymetry mają mieć największy problem - ja znalazłem ten opis na CB (jakieś stare wątki) i zastosowałem u siebie - jak pisałem jest OK

P.S. zawsze możesz też wypożyczyć spektofometr od Tom01, pamiętam że drogo nie chciał a przecież nie kalibruje się zbyt często więc też to jest jakaś opcja. Dlaczego od Tom01? bo jako bonus dostaniesz support polegający na prowadzeniu cię za rękę podczas kalibracji Icon_wink
Odpowiedz
#13
Natchnąłem się w sieci na ciekawą stronę odnośnie kalibracji monitora lub sprawdzenia czy nasz monitor wyświetla to co powinien. Wcześniej korzystałem z pożyczonego kalibratora Spyder2express firmy ColorVision jednak po zainstalowaniu Windows 7 okazało się, że ColorVision olał swoich klientów i zamiast zapewnić nowe sterowniki pod Win7 proponuje zakup nowego sprzętu. Ciekawe ilu ich klientów pójdzie na ten układ >Icon_surprisedO
Tak więc polecam stronkę http://www.lagom.nl/lcd-test/
Odpowiedz
#14
a bo ten win7 to w ogóle jakaś padaka jest; mam dwa kompy na tym - jeden x32 drugi 64 bity - na tego drugiego to już cholery dostaję bo mam fajny muzyczny interface USB i ciągłe problemy z driverami, oba kupione mniej więcej w tym samym czasie; jeden składak, drugi HP, podobne parametry, podobny soft i oba mają jakieś czeskie problemy, dla mnie to już definitywny koniec przygody z PC i z tym groteskowym systemem; bo jeśli I5 z 6GB RAM tnie muzykę w czasie standardowej obróbki pliku w PS to nie jest to normalne.
Na szczęście dla 1ED2 to bez różnicy jaki system - poprawnie działa na obu w/w - chociaż tyle.
Odpowiedz
#15
Jednak przygotowanie stosownych driverów pod odpowiednie platformy leży w interesie producenta danego hardwaru a firma ColorVision doszła do wniosku, że ma w "głębokim poważaniu" swoich klientów. Co do samego Win7 ja nie narzekam
Odpowiedz
#16
win7 Spyder Express2 IE9 wszystko pięknie śmiga zestaw gładziutko przechodzi test ICCV4 jest jak byc powinno.
Odpowiedz
#17
(2011-06-14, 14:32:22)KAPA napisał(a): win7 Spyder Express2 IE9 wszystko pięknie śmiga zestaw gładziutko przechodzi test ICCV4 jest jak byc powinno.

...że tak powiem "być powinno", że producent dostarcza stosowne drivery do swojego sprzętu a nie jakiś pasjonat programista przerabia sterowniki tak aby działały pod Win7. Wychodzi na to, że działasz na nielegalnych sterach na szkodę ColorVision, bo i ich mniemanu powinieneś kupić ich nowy "lepszy" kolorymetr. Ale gratuluję sukcesu jakim jest odpalenie tego sprzętu pod Win7, ja nie miałem tyle szczęścia aby odnaleźć te stery.
Odpowiedz
#18
nie sprawdzając, nie wiedząc, można se wypisywać... tylko po co?, te sterowniki są ściągnięte ze strony supportu firmy datacolor, która sprzedaje Spydera, między innymi. Po wyszukaniu Colorvision, też przenosi do datacolor. Podsumuję, stery są legalne, oprogramowanie też, datacolor/colorvision jak widać wspiera swoich klientów, a kolega jak widać słabo szukał, szczęście nie ma tu nic do rzeczy Icon_wink

a stery są tutaj
Odpowiedz
#19
Hmm... działałem na pożyczonym Spyderku o ile dobrze pamiętam w wersji Spyder2express więc instalowałem stery Spyder2express 2.3.6 a te jak wynika z opisu nie wspomagają Win7. Na jakim sprzęcie pracujesz? Bo Spyder3express ma stosowne sterowniki w wersji Spyder3Express 4.0.1 które wedle opisu wspomagają Win7.
Odpowiedz
#20
Spyder2express 2.3.5 a najpierw trzeba wgrać SpyderCheckr 1.0 Windows Installer
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości