Canon EOS 50D - opinie użytkowników i wybór obiektywu
#21
rowniez sie podepne pod dyskusje, bo zastanawiam sie czy nie zmienic 30d na wlasnie tego 50d. wyzsze modele sa za drogie dla mnie.

Ktos ma jakies doswiadczenie w porownaniu tych dwoch modeli?

Przede wszystkim chce go kupic ze wzgledu na matryce, prawie 2x wieksza.
Odpowiedz
#22
(2010-03-11, 17:30:12)fotek napisał(a): To może skorzystaj z oferty sprzedazy Tamrona 28-75... akurat 1000 zł.
Własciwie od dwóch lat o mój podstawowy obiektyw, wcześniej na Canon 20D, teraz na 5D. I jeszcze troche na nim podziałam

Dzięki za zwrócenie uwagi na ten obiektyw i propozycję. Po wrzuceniu w koszty nowego i odliczeniu VATu wychodzi jakieś 100 zł różnicy, więc jeśli zdecyduję się na ten obiektyw, to pewnie skuszę się na nowy.
Odpowiedz
#23
Mi jest coś ciężko napisać bo przesiadłem się z 350D na 50D Icon_cheesygrin Skok ogromny i zalet mnóstwo ale wiadomo ,że to nie ta kategoria/przedział cenowy.

Jeśli chodzi o obiektyw to ja używam jako obiektyw standardowy (spacerowy) Tamrona 17-55 i jestem zadowolony.
Z portretowych mam Canona 85 1.8.
Odpowiedz
#24
Do zdjęć na stocki nie wystarczy Ci raczej "uniwersalny" obiektyw.
Foty na stocki powinno się robić przyzwoitym obiektywem, ostro rysującym i bez aberacji.
W przeciwnym wypadku przygotuj się na wiele odrzutów i nie będziesz miał okazji czerpać frajdy.
Odpowiedz
#25
(2010-03-14, 12:23:05)Emielcia napisał(a): Do zdjęć na stocki nie wystarczy Ci raczej "uniwersalny" obiektyw.
Foty na stocki powinno się robić przyzwoitym obiektywem, ostro rysującym i bez aberacji.
W przeciwnym wypadku przygotuj się na wiele odrzutów i nie będziesz miał okazji czerpać frajdy.

Więc może masz jakieś propozycje?
Do portretów myślałem o canonie EF 50mm f/1.4 US.
A do reszty zbieram opinie Smile
Odpowiedz
#26
50'ka canona w typowych portretach daje spore zniekształcenia
Odpowiedz
#27
Zniekształcenia czego daje 50-ka?
Czym się to objawia i dlaczego nie daje tych zniekształceń w innych rodzajach fotografii?
Odpowiedz
#28
Twarz jest - jakby to określić jednym słowem - wybałuszona. Im dalej od obiektu tym mniejszy efekt. DPP ladnie to koryguje ale jesli ktoś używa LR ....
Odpowiedz
#29
Mógłbyś pokazać jakiś konkretny przykład?
Masz na myśli body 50D(niby o tym wątek), czy 50mm 1.4, czy 50mm 1.8 I czy II ?
Odpowiedz
#30
A widzileś kiedyś żeby body dawało zniekształcenia ? Icon_wink
Pytanie było o 50 1.4 usm do ktorego sie odniosłem.
Tak to jest jak się czyta wyrywkowo
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości