Jak wygląda test kwalifikacyjny do Getty Images?
#11
Max,
dzięki za odp., widzę, że lekko cięta. Moje zdanie na temat microst. jak Ty to nazywasz raczej się szybko nie zmieni. A to że ktoś jest niedzisiejszy oznacza, że szanuje swoją pracę i inwestycje, jakie musiał poczynić. Co do EN, to w żadym wypadku nie uważam, że jest to podmiot całkiem OK. Jak masz jakieś info na temat mojego wątku o EN, to napisz tam, proszę. Od przygryzania tutaj moja wiedza się nie poszerzy, a w końcu po to tu jestem.
Odpowiedz
#12
Moze cieta, ale prawdziwa. Icon_mrgreen On byl faktycznie niedzisiejszy, mial strasznie przestarzale pojecie nie tylko o microstocku, ale w ogole o agencjach dzialajacych online. Kiedys mial jakies zle doswiadczenie, nie dostal pieniedzy, tak sie zrazil, ze do dzis ma sprzedaz zdjec w internecie za jedno wielkie oszustwo. Poza tym czlowiek o niesamowitym uroku osobistym, dzentelmen, zawodowiec starszej daty, podroznik, Iranczyk mieszkajacy w Niemczech. Jak powiedzial ile mu placa wydawnictwa za zdjecia to mu probowalem uswiadomic, ze w agencjach zarobilby wielokrotnie wiecej, ale nie dal sie przekonac. Potem troche korespondowalismy, ale zostal przy swoim.
Jesli chodzi o EN to mnie nigdy nie interesowala po tym co slyszalem od znajomych dawniej. Icon_cool
Odpowiedz
#13
Max,
to napisz, proszę, pod drugim wątkiem co Twoi znajomi mówili o EN. Co do microstock, to nie twierdzę, że oni oszukują w sensie niepłacenia za sprzedane zdjęcia, tylko po prostu mechanizm ich działania jest nie do końca jasny i - z tego cowiem - dobre zdjęcia mogą tam przepaść, jeżeli na wejściu nie złapią sprzedaży. Poza tym zwykle obecność sprowadza się do podejścia ilościowego. Może ja też mam złe info. Jestem otwarty na nowe fakty. Poza tym w microstocku sprzedają się głownie zdjęcia o wysokiej i jednorodnej estetyce, sztucznie aranżowane, typowo reklamowe, natomiast za bardzo nie widzę sprzedaży tam zdjęć prasowych, które dokumentują jakieś wydarzenie.
A jak Ty oceniasz możliwości zarobkowania na microstokach przy danej ilości zdeponowanych zdjęć?

No i jakie duże nazwiska przeprosiły się z microstockiem?
Odpowiedz
#14
Kutry,
najlepiej jak sam zbadasz uzytecznosc microstockow do Twoich potrzeb. Zdjecia prasowe jedynie jako editorial, ale te sprzedaja sie rzadziej niz stock. Chociaz to i tak moze Ci sie bardziej oplacac niz krajowe agencje z ich zebraczymi stawkami. Jak slusznie Blas w watku o EN zauwazyl, to je nalezaloby nazwac microstockami, albo micropaymentami.
Nie mial niestety polski rynek agencji warunkow zeby sie wielce rozwinac (kolosy swiatowe istnialy juz od dawna, a do tego brak zainteresowania naszymi wydarzeniami w EU i swiecie, praktycznie tylko lokalny rynek wydawniczy jako odbiorca). Ja tez mialem kiedys "poryw" aby jako Polak pracowac dla chociaz jednej polskiej agencji. Poznalem realia i sobie ten idealizm odpuscilem.
Probuj lepiej w Getty, czy innych agencjach ktore placa.
Ja nie pisalem o "duzych nazwiskach", ktore przeprosily sie z microstockiem. Pisalem o profesjonalistach, czyli ludziach zyjacych z fotografii, ktorzy widzac szybki rozwoj microstockow i wzrosty zarobkow, zwlaszcza w latach 2006-2010, wskoczyli do tego pociagu. Nie mam pojecia ile jest wsrod nich znanych nazwisk, wiele wystepuje pod pseudonimami. W kazdym razie sa zawodowi fotografowie reklamowi, mody, architektury np. modna ostatnio w iS Elena Vizerskaya
http://www.istockphoto.com/search/portfo...7D#a80ef49
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Getty Images przejmuje Unsplash fiori1 0 2 312 2021-03-30, 17:34:27
Ostatni post: fiori1
  Photos.com to jakaś odnoga Getty Images - znacie ją? fotoaloja 3 6 403 2013-01-29, 00:43:19
Ostatni post: fotoaloja
  Getty Images sprzedaje zdjęcia po 5 Euro rachwal 2 9 061 2009-08-08, 11:02:22
Ostatni post: craft08
  Opinie o Getty Images rachwal 0 8 469 2009-03-07, 12:54:38
Ostatni post: rachwal
  Podcasty od Getty Images rachwal 0 6 294 2009-01-07, 19:16:36
Ostatni post: rachwal

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości