Opinie o Veer Marketplace
#1
Dostałem dzisiaj maila od Snapvillage, można go streścić następująco:
Corbis przewiduje, że w najbliższych latach microstock zdobędzie ponad 25% całego stockowego rynku i chce mieć w tym swój udział. Sporo nauczyli się zakładając Snapvillage, a teraz planują uderzyć z grubej rury, wykorzystując do tego celu markę Veer, podobno szeroko znaną i cenioną w branży (Corbis niedawno kupił agencję stockową Veer). Powstanie więc kolejny microstock, o nazwie Veer Marketplace, do którego w najbliższych miesiącach w charakterze kontrybutorów zostaną zaproszeni fotografowie ze Snapvillage. Prawdopodobnie zdjęcia tych zaproszonych zostaną przeniesione, jeśli oczywiście te osoby wyrażą zainteresowanie. W połowie roku zostanie otwarte przyjmowanie nowych fotografów do VM, już dziś można się zgłaszać na stronie
http://submissions.veer.com/
o ile nie jest się zarejestrowanym w SV, przynajmniej tak to zrozumiałem, bo wtedy sami sobie wybiorą i zaproszą, kogo będą chcieli Smile
SV ma natomiast zakończyć żywot pod koniec roku.
Oryginalna wiadomość do poczytania na blogu:
http://blog.snapvillage.com/2009/02/05/e...tributors/
Odpowiedz
#2
Mam nadzieję że dostanę zaproszenie Smile W końcu na Snap jestem już ponad rok i zarobiłem już tam swoje 10 $.A swoją drogą nieźle się zapowiada.
Odpowiedz
#3
Veer to świetna marka w dużym stock world, ciekawe jak będzie w micro oby nie skończyło jak photoshelter itp..
Odpowiedz
#4
Też dostałem takiego maila, dzięki czemu przypomniałem sobie, że kiedyś wrzuciłem tam testowo kilka zdjęć Smile Eksperymentowałem z różnymi stockami i doszedłem do wniosku, że warto angażować się tylko w sprawdzone projekty. Na rozkręcenie i wypromowanie serwisu, potrzeba kilku lat. Obawy lukaszfusa mz w pełni uzasadnione. Wniosek, niech go rozkręcają inni fotografowie. Jak nie padnie, może zaangażuje się za jakiś czas. Egoistyczne podejście, ale wypracowane kilkuletnim doświadczeniem Smile
Odpowiedz
#5
Ja do snapvillage wrzucam już od dłuższego czasu. Jak tylko trafiłem na nich i zobaczyłem że należy to do Corbis to od razu wiedziałem że na pewno będą sporo inwestować w rozwój i promocje.
Odpowiedz
#6
ciągle śledzę jak veer się rozkręca, bardzo mnie nęci ten stock, sam nie wiem dlaczego Icon_wink może czasem warto być gdzieś od początku - ale z drugiej strony nie mam czasu na uploady do złotej trójki więc po co szukać kolejnych ....

a tak na marginesie czy to napewno ma być micro segment ?
(...)
Do you accept digital submissions?
A: Only if you use a professional digital camera or digital back with a minimum uninterpolated image file size of 31MB or higher; 8-bit RGB TIFF. This uninterpolated file size benchmark can only be achieved with a digital camera supporting 11 megapixels or greater - a full-frame image size of 4064 x 2704 pixels. Please send samples for review.
(...)
Odpowiedz
#7
11 megapixelkow to dziś chyba standard dla fotografa a pozwoli odsiać dzieci z małpkami
Odpowiedz
#8
zgadza się ale wymóg full frame na microstocku to dość ostro... (mi to akurat nie przeszkadza i myślę że na rynku zawodowym to standard)
I w ogóle samo dopuszczanie cyfry pod warunkiem i to najlepiej w średnim formacie digital back... a już ostatecznie full frame
to by mogło sugerować że chodzi im głównie o rynek wydawniczy a nie zdjęcia do netu, gdzie większość idzie w rozmiarze "S"
Odpowiedz
#9
To co zacytowałeś, dotyczy "dużego" veer. Marketplace dopiero powstaje i na dziś nie ma jeszcze określonych żadnych wymagań ani tym bardziej uploadu. Na razie powoli zasysają kolejne zdjęcia ze snapvillage, zapowiadając, że zdecydowana większość się tam znajdzie. Wymagania powinny być więc podobne jak na snap, czyli jak na innych micro.
A tak swoja drogą, to mam wrażenie, że Corbis traktuje rynek micro jako zło konieczne i coś, czego trzeba się wstydzić. Jak tylko może, podkreśla swój lekceważący stosunek do tegoż. Choćby poprzez same nazwy "snapvillage", a teraz "marketplace" Smile
Odpowiedz
#10
Racja, korzystając z linku powyżej nie zwróciłem uwagi że jestem w dużym veer Icon_wink

Corbis przecież musi tak pozycjonować bo co ma powiedzieć swoim klientom którzy płacą duże stawki na swoich stockach za podobne technicznie zdjęcia co na micro, jakoś musi przedłużać ich przywiązanie do takiego modelu sprzedaży... choćby uzasadniając to np. sprzętem jakim wykonywane są zdjęcia
swoją drogą celowo mówię o aspekcie technicznym bo często jednak jako chodzi o stronę merytoryczno-estetyczną to rynek micro odstaje i odstawać będzie bo niektórych rodzajów sesji nie będzie się opłacało nigdy realizować w systemie za dolara.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy na Veer się coś sprzedaje? Mekano 50 42 518 2015-10-07, 13:03:32
Ostatni post: Nightman
  Problemy techniczne na Veer Crazy_Cat 20 16 632 2015-04-21, 06:47:12
Ostatni post: Nightman
  Usunięcie pojedynczego zdjęcia z PF na veer? adalbert74 0 3 716 2014-12-18, 14:26:18
Ostatni post: adalbert74
  Darmowe kredyty do wykorzystania na Veer pawlonka 23 19 464 2013-12-02, 16:57:17
Ostatni post: Nightman
  Egzamin na Veer Barrarabarra 20 18 371 2013-09-27, 15:41:18
Ostatni post: udra

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości