Jaki statyw do plenerów?
#21
Macieju - to zerknij na serię 1 - np. model Gitzo Mountaineer GT1542 (1,28kg) ... jest nieco lżejsza... ale, czy jest na rynku coś, co pozwoli Ci łącznie zamknąć się w 1,3kg  Icon_rolleyes aż tak bardzo się tym nie interesowałem (tzn. nie szukałem aż tak lekkiego zestawu)... obniżasz wagę kabinowego bagażu?
Odpowiedz
#22
To nie kwestia bagażu kabinowego - staram się tak funkcjonować, by uniknąć kolejnej operacji kręgosłupa. Znalazłem coś takiego: Vanguard VEO 204AB - biorąc pod uwagę, że wystarczy często rozłożyć tylko 2 segmenty nóg, może się nada. Mam Vanguard Espod CX 203AP - jest zadziwiająco stabilny jak na swoje parametry, ale ma bardzo niewygodną głowicę.
Odpowiedz
#23
Ja korzystam z MANFROTTO Compact Action Red Tripod

[Obrazek: u_10010280.jpg]

Waga z głowicą (jak dla mnie bardzo wygodną) 1.2 kg
Jednak max obciążenie to 1.5 kg
Max wysokość 1.55 m

Jest ta sama wersja z głowicą do obciążenia 3 kg
Waga z głowicą 1.42 kg
Max wys. 1.65 m (min 0.44 m)

MANFROTTO Compact Advanced Tripod

[Obrazek: u_10010281.jpg]
Odpowiedz
#24
Padmak - a jaki zestaw na nim umieszczasz i jak się sprawuje ta głowica?
Odpowiedz
#25
He he mój zestaw to aparat kompaktowy Nikon P7800 więc tylko 0.5 kg, ale zamierzam kupić lustrzankę plus obiektyw i nie zawaham się używać tego statywu. Ma bardzo fajnie rozwiązaną głowicę, którą bardzo szybko się obsługuje jednym kołem zaciskowym. Do tego mały grzybek mocujący dzięki któremu np. mogę wyciągnąć kartę SD bez odkręcania grzybka.

Tu jest artykuł ze starszym typem mocowania aparatu do statywu (bez grzybka):
Manfrotto-compact-przyjaciel-ryanaira-test

A tu filmik z obsługi:

Manfrotto Action Tripod Quick Review

i w jezyku polskim:

Manfrotto Compact Action - Statyw fotograficzny wysokiej jakości (Prezentacja)
Odpowiedz
#26
Dzięki PanowieSmile
Odpowiedz
#27
Ja przymierzam się do Triopo coś serii GE http://www.triopo.pl/pl/statywy/6-seria-ge może ktoś użytkuje i się wypowie ?
Odpowiedz
#28
(2016-09-20, 18:42:23)cegli napisał(a): Ja przymierzam się do Triopo coś serii GE http://www.triopo.pl/pl/statywy/6-seria-ge może ktoś użytkuje i się wypowie ?

Mam GE 3228 karbonowy.
Kupiłem specjalnie do ryanair-a bo wchodzi w plecak po odkręceniu głowicy (głowicę mam manfrotto do niego)
Jest naprawdę niezły, lekki stabilny i wytrzymały. Kolega ma manfrotto BEFREE i wspólnie stwierdziliśmy że jednak Triopo jest tu dużo lepszy ( więc kolega też zakupił Smile ).
Zapięcia nóg nie budzą mojego zaufania mówię szczerze ale jak na razie (mam go niecały rok) spisują się bez zarzutu.
Nie jest to solidny ciężki wół roboczy ale na wyjazdy najlepsza opcja moim zdaniem...no chyba że Cię stać na Gitzo ale to zupełnie inna półka cenowa.

Edit: pcham na niego mark-a III z ciężkimi szkłami i zero problemu.
Odpowiedz
#29
Dzięki fotorince, Gitzo na razie poza zasięgiem.
Odpowiedz
#30
(2016-09-20, 09:42:58)maccio napisał(a): staram się tak funkcjonować, by uniknąć kolejnej operacji kręgosłupa

może bardziej w tym temacie pomoże Ci zmiana plecaka, inna ergonomia, inne rozłożenie ciężaru w plecaku itp ?
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Statyw do flat lay mzibiq 17 8 536 2019-02-23, 21:28:23
Ostatni post: yuma2
  Statyw do zdjęć "od góry" borzywoj 57 29 694 2014-06-30, 09:52:33
Ostatni post: borzywoj
  Statyw + filtr UV do Canon 450D z obiektywem EF-S 18-55mm IS Onaaa71 12 9 394 2013-02-24, 22:07:55
Ostatni post: StudioKN
  Statyw - First Pro 6606G ? rachwal 5 9 157 2008-03-29, 14:26:33
Ostatni post: Malin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości