Fotografia żywności - stylizacja
#91
fotek na potwierdzenie tego co napisałem wyżej podrzucam linka gdzie znany fotograf żywności pokazuje kawałek swojej sesji, zauważ że oprócz Hassela i mega-zaje fajnego statywu kolumnowego nie ma tam ANI JEDNEJ lampy, jakiejkolwiek, ani nawet blendy, tylko kawałeczek białego brystolu. Prosto. Miłego oglądania.

http://www.youtube.com/watch?v=3L5ii36GTzY


Hadrian jak to trzymasz światło w lodówce....? Nie kumam
Odpowiedz
#92
(2010-01-14, 21:00:10)hadrian napisał(a): ... masz racje światło to światło... ja tam swoje trzymam w lodowce... Icon_wink

-hadrian- racja, pewne napoje rozjaśniają umysł Icon_wink
Odpowiedz
#93
(2010-01-15, 03:56:04)tomas24 napisał(a): fotek na potwierdzenie tego co napisałem wyżej podrzucam linka gdzie znany fotograf żywności pokazuje kawałek swojej sesji

OK Tomas... wiemy, ze przynajmniej jeden korzysta z naturalnego swiatla Smile
Nie ma sensu sie spierac .. i tak kazdy zaswieci tym, czym dysponuje Smile

A Hadrian pewnie mial na mysli to, ze najlepiej oswietlone potrawy ma w lodowce Smile Smile
Odpowiedz
#94
No dobra, a ja powiem tak najczęsciej fotografuje w świetle dziennym, ale w dużej mierze dlatego że nad nim łatwiej mi panowac niż nad sztucznym - czyli można to rozumieć że ze sztucznym sobie kompletnie nie radzę. I jakby ktoś mi podpowiedział co i jak (najlepiej prosto jak chłopu na roli) to chetnie wysłucham, bo niekiedy jasny dzień jest dla mnie za krótki.
Odpowiedz
#95
Pytanie chyba najbardziej skierowane do tomasa Smile wiadomo, ze przy zdjęciach przydaja się różne świeże ziółka, jak zachować na dłużej ich świeżość? są jakieś patenty? Ja często kupuje sobie w doniczkach ale przyznaje, że mam problem z pietruszką która zdycha po 2 dniach. Icon_sad
Odpowiedz
#96
Ewa, pietruszkę i koperek trzymaj w szklance z wodą w lodówce Icon_wink świeżynka przez dłuugi czas...
Patrząc na filmik dotarło do mnie, że wskakiwanie na taboret przy standardowej kuchni i manewrowanie nad palnikami z aparatem to głupi pomysł Icon_wink
Odpowiedz
#97
Evva, Ariene dobrze mówi, szklanka wody z dodatkiem cukru (podobnie jak przy kwiatach, najlepiej glukoza a nie sacharoza, ale ten drugi też się sprawdzi), w lodówce to chyba najlepszy sposób na zioła. Pietruszkę karbowaną-dekoracyjną ja mam w ogrodzie, znosi mrozy do nawet -5 st C, ale -20 to raczej chyba nie zniesie.

Ariene, no stołek i zdjęcia nad palnikiem to raczej dla kamikadze nie dla fotografów hehe
Odpowiedz
#98
tomas, z tym cukrem dla pietruszki to nie wiedziałam, ale jeśli chodzi o kwiaty to uważaj - niektóre może to szybciej wykończyć niż im pomóc... Na kwiaty są różne patenty, np. gerbera lubi zapałkę w łodyżce.
Odpowiedz
#99
hehe, dobrze wiedzieć, co dwie głowy to nie jedna no nie Smile
Na kwiatach to się aż tak nie znam, ale wiem że glukoza w wodzie dla róż i tulipanów odżywia i utrzymuje je nieco dłużej w świeżości. Cukier to nic innego jak energia/kalorie. Oczywiście nadmiar zawsze szkodzi.
Odpowiedz
coś mi z tymi różami nie pasowało Icon_wink
zobacz krok 14:
http://www.tipy.pl/artykul_111,jak-przed...ietym.html
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Fotografowanie żywności SHaiith 32 21 495 2014-03-04, 11:00:04
Ostatni post: fotoaloja
  Fotografia żywności - backstage rlat 0 4 844 2013-09-29, 11:30:36
Ostatni post: rlat
  Ebook o fotografii żywności i stylizacji jedzenia tomas24 87 94 155 2012-08-22, 22:38:41
Ostatni post: wredny123

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości