Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów w Fotolii - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: Fotolia (https://stock-board.info/forum-fotolia.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów w Fotolii (/watek-powody-odrzutow-w-fotolii.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Powody odrzutów w Fotolii - alga38 - 2012-12-07

hm... Fajne masz te podwodne zdjęcia. Pamiętaj jednak o tym, że Fotolia to dość specyficzny i kapryśny stock. Podejrzewam, że nie ma żadnej czarnej listy, tylko nie trafiaś w ich "gust". Foty muszą być przede wszystkim komercyjne. Spróbuj z inną, bardziej różnorodną tematyką, a jak się już dostaniesz to potem dorzucaj do kolejnej serii po jednej rybce Smile


RE: Powody odrzutów w Fotolii - mychadre77 - 2012-12-07


Dzięki Smile Tak spróbuje zrobić. Już i tak chyba te podwodne przejdą pewnie u mnie w mniejszość - ostatni rok i problemy techniczne ze zdjęciami podwodnymi , utopiony aparat Icon_sad, nowy , z którego nie jestem zadowolona....sprawiły ,że zaczynam zmieniać tematy. Na Fotolia są podwodne zdjęcia, niektóre "cieniutkie", dlatego uznałam ,że wylądowałam na czarnej liście i wszystko bez przeglądania jest odsyłane. Podejmę zatem próbę z czymś innym Smile



RE: Powody odrzutów w Fotolii - oxygen64 - 2012-12-07

Formalnie "czarnej listy" może i nie ma, ale jak inspektor widzi wskaźnik ile ktoś ma odrzutów to wie że ma się dokładniej przyjrzeć i pewnie wtedy coś znajdzie Icon_wink
Jak napisała Alga38, próbuj różnorodnej tematyki i nie za dużo naraz.


RE: Powody odrzutów w Fotolii - mychadre77 - 2012-12-07


Dziękuje Wam za rady , spróbuje w weekend jeszcze raz. Jak co , to się pochwalę Icon_wink



RE: Powody odrzutów w Fotolii - serav - 2012-12-09

Dzisiaj mnie zszokowali. Tydzień temu przyjęli zdjęcia z sesji z modelką. Zdjęcia wisiały sobie tydzień i dzisiaj dostałem odrzucenie że coś nie tak jest z umową zgoda na publikację wizerunku lub z indeksacją. Wgrałem ponownie umowę i za trzy godziny zdjęcia zostały usunięte bo nie naprawiłem błędu. Co ciekawe inne zdjęcia z tej samej sesji i z tą samą modelką zostały przyjęte. Dziwne że najpierw zdjęcia przyjęli a teraz po tygodniu usuwają.


RE: Powody odrzutów w Fotolii - rpd - 2012-12-09

jeżeli na zdjęciach jest nagość a za takie mogli uznać Twoje zdjęcia to chyba do MR potrzebny jest dodatkowo skan dowodu modela. Chodzi pewnie o potwierdzenie wieku i dodatkowe zabezpieczenie siebie. Może niech sie wypowiedzą bardziej doświadczeni z modelingiem.


RE: Powody odrzutów w Fotolii - serav - 2012-12-11

Już wiem w czym był problem. Stosowałem z modelką bardzo prostą umowę o publikacji zdjęć. Ściągnąłem z fotoli ich umowę i bez problemu zdjęcia zostały przyjęte. Coś się zmieniło bo do tej pory na podstawie mojej umowy bez problemu zdjęcia zostały przyjmowane.


RE: Powody odrzutów w Fotolii - chrupka - 2013-01-05

Znowu trafiła mi się seria odrzuconych fotek. Ale...zaliczyłam dziś niezły ubaw. Zdjęcie przedstawiające nadmorskie miasteczko: architektura plus łodzie plus woda plus błękitne niebo zostało odrzucone za:

"Z przykrością informujemy, że obraz nie został zatwierdzony. Temat zdjęcia nie może zostać łatwo wyizolowany z tła.

Temat zdjęcia powinien być sfotografowany na jednolitym tle. Polecamy używać białe, żółte lub czarne gładkie tło do fotografii w studio."

Hmmm czy ja o czymś nie wiem... o jakiś trendach w profesjonalnej fotografii? Pejzażowe zdjęcie się powinno robić w studiu? Tylko jak zbudować takie gigantyczne studio? Obśmiałam się szczerze mimo, tego odrzutu;p Smile


RE: Powody odrzutów w Fotolii - loraks - 2013-01-05

u mnie Fotolia ładnie przyjmuje ostatnio odwalili 1 na 39 Smile


RE: Powody odrzutów w Fotolii - SHaiith - 2013-01-06

też zauważyłem, że biorą wszystko powoli. Mi ostatnio przyjęli 100/105.