Stock Board - forum fotografii stockowej
[tools.stock-board.info] Lightbox intro tool - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Pozostałe (https://stock-board.info/forum-pozostale.html)
+--- Dział: Administracja (https://stock-board.info/forum-administracja.html)
+--- Wątek: [tools.stock-board.info] Lightbox intro tool (/watek-tools-stock-board-info-lightbox-intro-tool.html)

Strony: 1 2 3


[tools.stock-board.info] Lightbox intro tool - rachwal - 2008-10-12


Narzędzie pozwala stworzyć zajawkę dla lightboxa np. w iStockphoto. Wystarczy wskazać zdjęcia z iStockphoto (tylko numeryczne identyfikatory zdjęć, dostępne przy każdym zdjęciu), podać nazwę lightboxa (lub inny tekst), skopiować adres URL lightboxa i zatwierdzić. Narzędzie wygeneruje nam miniaturową grafikę oraz kod UBB gotowy do wklejenia na iStockphoto (blog lub profil).

Zajawki (obrazki) są hostowane na naszym serwerze, nie trzeba martwić się o miejsce na jakimś innym darmowym hostingu zdjęć.

Przykładowo wygenrowana zajawka :

[Obrazek: 4b21e781a9cba3f4ab5ac4ea9089b200]

W przyszłości być może będzie to rozbudowane o inne tła (ramki).

Nie trzeba podawać wszystkich 6 numerów zdjęć, aczkolwiek z sześcioma wygląda najlepiej ...

Można testować, a jeśli efekt końcowy będzie zadowalający to używać - ja używam (@ mój profil w iStockphoto).


RE: [tools.stock-board.info] Lightbox intro tool - Michał - 2008-10-12

Bardzo fajny pomysł! Z pewnością ci, którzy nie mają zdolności graficznych czy nie narzekają na nadmiar czasu chętnie skorzystają z takiego gadżetu. Ja póki co, niestety, mam zbyt słabe folio na IS, by tworzy sobie lightboxy Icon_sad

Ale jeszcze raz gratuluję pomysłu i wkładu pracy! Rachwal - jak to się mówi - piona! Icon_wink


RE: [tools.stock-board.info] Lightbox intro tool - rachwal - 2008-10-12

(2008-10-12, 11:29:42)Michał napisał(a): Ja póki co, niestety, mam zbyt słabe folio na IS, by tworzy sobie lightboxy Icon_sad

Mozna miec LB zlozony z kilku fotek, a LB wcale nie musi byc public.


RE: [tools.stock-board.info] Lightbox intro tool - Michał - 2008-10-12

Właśnie zmontowałem jeden na szybciutko Icon_wink
Narzędzie działa doskonale - już w trakcie wklejania pokazują się po prawej stronie miniaturki fotek Smile

Oto efekt - [Obrazek: 7c450b4dcb754646a715dcc94b4c1eed]


RE: [tools.stock-board.info] Lightbox intro tool - zegarmistrz - 2008-10-12

Cytat:Bardzo fajny pomysł! Z pewnością ci, którzy nie mają zdolności graficznych czy nie narzekają na nadmiar czasu chętnie skorzystają z takiego gadżetu.
chyba o mnie pisałeś Smile w wolnej chwili pewnie wykorzystam, dzięki.


RE: [tools.stock-board.info] Lightbox intro tool - Wuja - 2008-10-12

zrobilem na probe i nie pojawia sie obrazek na stronie IS tylko reklama Create your own lightbox intro here


RE: [tools.stock-board.info] Lightbox intro tool - rachwal - 2008-10-12

(2008-10-12, 11:55:35)Wuja napisał(a): zrobilem na probe i nie pojawia sie obrazek na stronie IS tylko reklama Create your own lightbox intro here

Eeee niemozliwe. Jaki kod wkleiles ?


RE: [tools.stock-board.info] Lightbox intro tool - Wuja - 2008-10-12

Jasna sprawa firefox nie widzi, adblock dziala. Jest OK. Dziala super. Dobra robota.


RE: [tools.stock-board.info] Lightbox intro tool - rachwal - 2008-10-13

Kilka waszych przykladowych :
[Obrazek: 2ebcf05c2cf74cb11b333af2f86f53a1]
[Obrazek: df22bee53bed821792e7615f6057ee1d]
[Obrazek: 57d95ff39360bc487cffe0e219e30eba]


RE: [tools.stock-board.info] Lightbox intro tool - fotek - 2008-10-13

Fajne narzedze, nie próbowałem bo nie mam potrzeby, ale... musiałbys pomyslec jeszcze o róznych skórkach, bo tak to wszyscy bedą mieli ten sam wzór Icon_razz