Stock Board - forum fotografii stockowej
Przywitaj się na forum! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Pozostałe (https://stock-board.info/forum-pozostale.html)
+--- Dział: Administracja (https://stock-board.info/forum-administracja.html)
+--- Wątek: Przywitaj się na forum! (/watek-przywitaj-sie-na-forum.html)



RE: Przywitaj się na forum! - richart - 2014-08-02

Odpowiem Shaiit'owi tak: dawno bym się na stockach znalazł, gdybym nie słuchał rad moich "mądrych" kolegów po fachu, którzy twierdzili, że to strata czasu i nie ma co sobie d... zawracać.
Na pewno się przez te prawie dziesięć lat czegoś nauczyłem, ale muszę wam powiedzieć, że najlepiej m się sprzedają zdjęcia z pierwszych moich sesji. Ja wtedy rzeczywiście niewiele umiałem ( choć mi się wydawało że tak nie jest ) ale baaardzo chciałem robić dobre zdjęcia. Potem w agencji znaczenie studia - z różnych względów - zmalało, i przeżyłem coś w rodzaju wtórnego analfabetyzmu fotograficznego, bo ze względu na inne ważne zajęcia miałem coraz mniej czasu na fotografowanie.
Ale postanowiłem to zmienić w momencie gdy jedna z moich dobrych znajomych ( wiarygodna osoba to ważne ) opowiedziała mi o swoim koledze, który - i tu zaskoczenie - żyje z fotografii stockowej. Nie bardzo w to chciałem uwierzyć, ale postanowiłem by swoje fotografie, które zaczął przykrywać kurz historii wydobyć na światło dzienne i spróbować sprzedawać. Na razie to umiarkowanie się udaje ale myślałem że będzie gorzej. Byleby Stocki rzeczywiście się nie skończyły czego wam i sobie życzę.


RE: Przywitaj się na forum! - niolox - 2014-08-03

Moje najlepiej sprzedające się zdjęcie zrobiłem trzymając aparat w jednym ręku a lampę systemową w drugim Smile Nigdy nie wiadomo co się ludziom spodoba i co wyłowią. Cierpliwości trochę, grunt to robić swoje i powiększać pf dobrymi fotkami. Musi trochę czasu minąć aż zdjęcia wypłyną z tego całego śmietnika na powierzchnię. Z każdym miesiącem u mnie jest lepiej. Pewnie u Ciebie też tak będzie. Jedno jest pewne z fotek w szufladzie $ nie będzie żadnych Smile Stocki się nie skończą bo zapotrzebowanie na zdjęcia było jest i będzie. Kwestia na ile to będzie opłacalne dla autorów. Powodzenia.


RE: Przywitaj się na forum! - canion1 - 2014-08-03

(2014-08-02, 00:40:29)SHaiith napisał(a): Życzę powodzenia. Swoją drogą chyba ewenement w tym rynku, że fotograf z wieloletnim stażem pakuje się w stoki, to cieszy, bo oznacza, że ten rynek wcale się nie kończy, tylko ewoluuje w nową formę i tylko Ci, którzy się dostosują mogą przetrwać.


Nawet nie podejrzewasz ilu fotografów "z górnej półki" próbowało powalczyć na stockach i jak wielu z nich poległo. Fotografia stockowa to jednak bardzo specyficzna fotografia i rządzi się swoimi prawami. do tego zupełnie inaczej inwestuje sie w sesje własną gotówką niż gotówkę klienta tak jak na klasycznych zleceniach foto.

Stocki sie oczywiście nie skończą bo zawsze bedzie zapotrzebowanie na obrazki ruchome/ nie ruchome. Skończy sie natomiast zarobek dla fotografów. jak w każdym biznesie gdzie podaż przygniatająco przewyższa popyt.


RE: Przywitaj się na forum! - yanuz - 2014-08-03

Jeśli robi się coś dobrze to zawsze się zarobi. Nawet nie podejrzewałem ile nisz ma fotografia. Ale czasami trzeba dojść do tego długą drogą, czyli nie ma lekko...
Pozdrowionka i 100% akceptacji życzę!


RE: Przywitaj się na forum! - anovva - 2014-09-02

Cześć wszystkim! Fotografuję od lat, ale na stokach fotki mam dopiero od jakiegoś roku. Już mnie bardzo zaciekawiliście całym tematem Alamy bo ich nie znałam Smile Powodzenia wszystkim.


RE: Przywitaj się na forum! - SHaiith - 2014-09-02

Witaj. ja bym odpuścił sobie Alamy.


RE: Przywitaj się na forum! - ambrozinio - 2014-09-03

Cześć Smile


RE: Przywitaj się na forum! - canion1 - 2014-09-03

(2014-09-02, 23:58:03)SHaiith napisał(a): Witaj. ja bym odpuścił sobie Alamy.

Ja bym wogóle oduścił na Twoim miejscu stocki. Za poźno.


RE: Przywitaj się na forum! - Picmax - 2014-09-03

Taka zmiana z partyzanta, to wypada się przywitać w nowej szacie graficznej.
Witam Wszystkich.


RE: Przywitaj się na forum! - Wuja - 2014-09-03

Witajcie! Miło znowy byc z Wami Icon_cheesygrin