Stock Board - forum fotografii stockowej
Przywitaj się na forum! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Pozostałe (https://stock-board.info/forum-pozostale.html)
+--- Dział: Administracja (https://stock-board.info/forum-administracja.html)
+--- Wątek: Przywitaj się na forum! (/watek-przywitaj-sie-na-forum.html)



RE: Przywitaj się na forum! - GregorK - 2022-01-10

(2022-01-10, 12:42:36)fret napisał(a): Sugerujesz, że lepiej już było?

to nie sugestia, to fakt.


RE: Przywitaj się na forum! - SHaiith - 2022-01-16

(2022-01-10, 11:35:07)GregorK napisał(a): po ostatnich zmianach stawek na SS, nawet to forum powoli umiera.  także nie szukałbym innych czatów.

Raczej każdy zasuwa i nie ma czasu na czytanie forum. Takie czasy niestety.


RE: Przywitaj się na forum! - bajcy - 2022-01-17

Hej Wszystkim,
jestem tutaj nowy, więc ładnie chciałbym się przywitać:)
Fotografia stock-owa, to dla mnie totalna nowość,
ogólnie, nie żyję z fotografii, jest to dla mnie tylko hobby,
ale niedawno wpadłem na pomysł, bo gdzieś tam o stock usłyszałem,
że skoro i tak robię zdjęcia, to dlaczego nie spróbować swoich sił publicznie
i tak właśnie trafiłem do Was.
na chwilę obecną, moje zdjęcia wiszą już na Shutterstock i Adobe stock,
Na AS na 27 zdjęć, 23 zaakceptowane, więc myślę że to dobry znak.
tak to mniej więcej wygląda: https://stock.adobe.com/pl/contributor/210791151/Janusz
Więc jeszcze raz wszystkich gorąco witam i wierzę, że będę mógł dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy
pozdrawiam
Janusz


RE: Przywitaj się na forum! - fret - 2022-01-18

Witaj Smile
Chyba trochę się spóźniłeś (jakieś 10 lat), teraz to nie jest fajne miejsce dla ludzi podchodzących do tematu całkiem amatorsko.


RE: Przywitaj się na forum! - bajcy - 2022-01-19

(2022-01-18, 16:06:07)fret napisał(a): Witaj Smile
Chyba trochę się spóźniłeś (jakieś 10 lat), teraz to nie jest fajne miejsce dla ludzi podchodzących do tematu całkiem amatorsko.

Może i takSmile
"Jak nie zaryzykujesz, to nic nie masz"- mówiąSmile
Zdjęcia i tak robię, a skoro można gdzieś to upublicznić, to dlaczego nie?
a może akurat się coś uda,
zakładając z góry zarobek, można się nieźle rozczarować i zniechęcić, więc przynajmniej to mnie nie groziSmile
Icon_mrgreen Icon_cheesygrin


RE: Przywitaj się na forum! - AZ-Foto - 2022-04-06

Witam Wszystkich
i życzę zawsze pełnej karty udanych zdjęć!

Pytanie kieruję do osób, które być może miały podobny problem albo się z nim spotkały.
Jako osoba fizyczna w 2020 roku zarejestrowałem się w AdobeStock, wypełniłem W-8BEN, który został zaakceptowany.
W ramach rozliczenia podatkowego zwróciłem się do działu „TAX” o przysłanie informacji podatkowych za ubiegły rok.
Co otrzymałem:
Zaświadczenie, (dokument firmowy "Fotolia by Adobe) że przesyłają dokumentację zarobków, jako współpracownika Fotolia LLC (?)
Kwotę zdobytych kredytów (niewiele, niecałe 30$)
Kwota potrącenia 0$
… oraz, że potwierdzają autentyczność na podstawie dokumentacji Fotolia LLC.
 
Czy Ktoś się orientuje jak do tego podejść?
Dlaczego Fotolia a nie Adobe Stock (wprawdzie miałem kiedyś konto na Fotolii, ale nic tam nie wstawiałem). Otrzymałem umowę jako dostawca Adobe Stock.
W umowie piszą, że jeśli wystąpi należny podatek potrącany u źródła (lub inny podatek tego rodzaju) to Adobe go potrąci (od kwoty wypłaty należnej dostawcy).
Nie wypłaciłem jeszcze przyznanej kwoty, która na koncie niezmiennie od kursu widnieje w PLN.
Jak to rozliczyć w PIT za ubiegły rok? Czy Ktoś miał taką sytuację?
 

Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam Piotr


RE: Przywitaj się na forum! - yuma2 - 2022-04-07

(2022-04-06, 23:50:06)AZ-Foto napisał(a): Witam Wszystkich
i życzę zawsze pełnej karty udanych zdjęć!

Pytanie kieruję do osób, które być może miały podobny problem albo się z nim spotkały.
Jako osoba fizyczna w 2020 roku zarejestrowałem się w AdobeStock, wypełniłem W-8BEN, który został zaakceptowany.
W ramach rozliczenia podatkowego zwróciłem się do działu „TAX” o przysłanie informacji podatkowych za ubiegły rok.
Co otrzymałem:
Zaświadczenie, (dokument firmowy "Fotolia by Adobe) że przesyłają dokumentację zarobków, jako współpracownika Fotolia LLC (?)
Kwotę zdobytych kredytów (niewiele, niecałe 30$)
Kwota potrącenia 0$
… oraz, że potwierdzają autentyczność na podstawie dokumentacji Fotolia LLC.
 
Czy Ktoś się orientuje jak do tego podejść?
Dlaczego Fotolia a nie Adobe Stock (wprawdzie miałem kiedyś konto na Fotolii, ale nic tam nie wstawiałem). Otrzymałem umowę jako dostawca Adobe Stock.
W umowie piszą, że jeśli wystąpi należny podatek potrącany u źródła (lub inny podatek tego rodzaju) to Adobe go potrąci (od kwoty wypłaty należnej dostawcy).
Nie wypłaciłem jeszcze przyznanej kwoty, która na koncie niezmiennie od kursu widnieje w PLN.
Jak to rozliczyć w PIT za ubiegły rok? Czy Ktoś miał taką sytuację?
 

Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam Piotr

Jesli nie wyplaciles pieniedzy z FotoliaA/dobe na swoje konto , to nie masz czego rozliczac, POdatku naleznego tez CI nie potracili.
Nie za bardzo wiem o jakiej "sytuacji" piszesz, wiec nie wiem jak Ci pomoc


RE: Przywitaj się na forum! - AZ-Foto - 2022-04-07

(2022-04-07, 08:06:10)yuma2 napisał(a): Jesli nie wyplaciles pieniedzy z FotoliaA/dobe na swoje konto , to nie masz czego rozliczac, POdatku naleznego tez CI nie potracili.
Nie za bardzo wiem o jakiej "sytuacji" piszesz, wiec nie wiem jak Ci pomoc

Dziękuję za zainteresowanie.

Sugerowałem się informacją, ze strony Adobe:
Z chwilą osiągnięcia przychodu z honorariów należne podatki są automatycznie pobierane i przekazywane urzędowi skarbowemu Stanów Zjednoczonych (IRS). Zajmuje się tym nasz zespół ds. podatków.”
Rozumem zatem, że podatek powinien zostać pobrany. U mnie nie został pobrany.


RE: Przywitaj się na forum! - GregorK - 2022-04-08

(2022-04-07, 23:36:33)AZ-Foto napisał(a): Dziękuję za zainteresowanie.

Sugerowałem się informacją, ze strony Adobe:
Z chwilą osiągnięcia przychodu z honorariów należne podatki są automatycznie pobierane i przekazywane urzędowi skarbowemu Stanów Zjednoczonych (IRS). Zajmuje się tym nasz zespół ds. podatków.”
Rozumem zatem, że podatek powinien zostać pobrany. U mnie nie został pobrany.

Podatki są pobierane wyłącznie od sprzedaży w US (zakładając że masz złożony formularz podatkowy) w wys. 10% zaraz po sprzedaży. Ty widzisz już kwotę po opodatkowaniu, o ile taka sprzedaż zaistniała.  Pozostałe sprzedaże nie są opodatkowane. 
W zakładce ze statystykami masz "podatek u źródła" jak to wybierzesz w okresie w którym wystąpiła sprzedaż (nie więcej niż 12 m-cy. na raz) możesz sprawdzić ile podatku i czy zostało pobrane.


RE: Przywitaj się na forum! - fizyczek - 2022-06-10

Cześć wszystkim,

podobnie jak kolega @bajcy podchodzę do tematu, aby fotki nie leżały bez sensu na kompie.
Może ktoś tutaj z obecnych ma podobną sytuację i będzie mógł odpisać. Z tego co do tej pory obejrzałem i wyczytałem w blogach to znajdywałem osoby, które rozliczały się jako osoba fizyczna.

Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą nie związaną z fotografią i jestem płatnikiem VAT.
Chciałem na stockach (najpierw Adobe Stock pewnie) zarejestrować się jako osoba fizyczna, liczyć, że sporadycznie coś może zarobię i rozliczać się  PIT-36 lub PIT-37, wykazać w zeznaniu rocznym jako przychód z praw autorskich i innych praw.
Czy ktoś ma podobnie i wie czy trzeba w takim przypadku rozliczyć VAT? W jaki sposób go rozliczyć?