Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - GregorK - 2013-12-18

strach paczki słać ... dajcie znać jak zaczną znów przyjmować.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - sokol - 2013-12-18

4 poszły 3 nie... nie wiadomo czemu. Tzn teoretycznie wiadomo ale dla mnie te powody są po prostu bez sensu Smile

-> http://fotoferia.pl/photo/94584&status=pub#full

"Focus--Image is not in focus or the focal point is not appropriate for the composition."

I te co przeszły nie widać ich w galerii ;]

Icon_evil


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotek - 2013-12-18

Ostatnio trzeba jakies 4-5 godzin czekac na pojawienie sie w galerii.
A co do focusa... to bywa, ze jest on nie tam, gdzie inspektorowi sie wydaje, ze być powinien. Ja często pisze w description "Temat zdjecia. Focus on...."


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - milosz - 2013-12-18

u mnie spoko - ale to głównie texturki były i kilka widoczków (jak to zwykle u mnie). 91/103. te co nie poszły to widoczki za poor lighting i przeostrzenie.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - greir - 2013-12-18

Witam,

Kilka refleksji początkującego stockera-amatora (czy też może raczej stockera-dyletantaSmile). Jest na Shutterstock od jakiś 6 tygodni i musze powiedzieć, że nieprzewidywalność wyroków SS-owych inspektorów coraz bardziej mnie przeraża. Z wszystkimi innymi stockami jakoś nauczyłem się żyć - a przynajmniej wiem, czego się spodziewać.

i tak wiem, że IS przyjmie mi w tym momencie wszystko jak leci (chyba, że mają wątpliwości prawne) RF123, Veer i DepositPhotos prawie wszystko, Pond 5 wszystko, BS i CS w granicach 70%, Dreamstime ostatnio koło 60%, a Fotolia może 1 zdjęcie na pięćSmile Nawet ona nie budzi jednak we mnie frustracji bo po pierwsze rozumiem że nie potrzeba im już więcej ptaszków, drzewek czy robaczków, no a poza tym rezultat jest przewidywalny statystycznie - 20% przyjmą.

Natomiast SS. O matko! Dostałem się tam z opóźnieniem w porównaniu do innych stocków (chyba za 5-tym razem) i na początku akceptacja wydawała się być na poziomie DT. Potem nagle ni z tego ni z owego zdziesiątkowali mi parę paczek - ani gorszych ani lepszych od poprzednich. Przedwczoraj wysłałem z wielką obawą 30 zdjeć (niektóre odrzucone poprzednio) i dziś rano 80% ... przyjęte. O ile na pozostałych stockach mam wrażenie, że oceniacze mają jakąs wspólną strategię, o tyle tutaj nigdy nie wiem czego się spodziewać. Odrzut 10% czy 90% jest za kazdym razem równie pradopodobny.

Większość zdjęć mam odrzucone za "Poor Lighting--Image has exposure issues and/or incorrect white balance". Stosunkowo rzadko odrzucają mi zdjęcia z podobnych powodów na innych stokach. Już zrozumiałbym kiepska kompozycja, czy minimal commercial value, szumy (w przypadku starszych zdjęć) czy jak na fotolii "jakość obrazu" albo "podobny obraz". Czasem te zdjęcia poprawiam (lub pogarszam) i wysyłam ponownie a czasem nie poprawiam i też wysyłam - szansa na powtórne przyjęcie jest taka sama w obydwu przypadkach.

Probowałem - chyba tak jak wszyscy- eksperymentowac z wysyłaniem w różne dni, ale na razie nie ma reguł.

Mam pytanie do doświadczonych forumowiczów - czy na Shutterstock to tak zawsze, czy ostatnio jest pod tym względem gorzej? A może w ogóle wymagania się zwiększyły?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotek - 2013-12-18

(2013-12-18, 15:03:56)greir napisał(a): Mam pytanie do doświadczonych forumowiczów - czy na Shutterstock to tak zawsze, czy ostatnio jest pod tym względem gorzej? A może w ogóle wymagania się zwiększyły?

Lektura tego wątku powinna wszystko wyjaśniać Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - szakalikus - 2013-12-18

Ja przeważnie trafiam ze skrajnosci w skrajność, albo przyjmą mi 100% ( nawet czekacza jakiegoś gniota lub reupload ), albo odrzucą 100% w tym starannie oświetlona wyostrzona itp sesja. Aktualnie przełamałem złą passe i po 3 paczkach odrzuconych praktycznie w 100 % docykałem jeszcze wiecej zdjęć, przemieszałem, wszystko wrzuciłem w ratach i ostatecznie wszystkie przyjęte i nawet sie sprzedają od pierwszych dni w PF także w dużej mierze zależy od szczęscia na kogo się trafi i nie ma co sie przejmować Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - oxygenka - 2013-12-18

Jestem nowa na Shutterstock i całkiem zniechęca mnie ten popapraniec.. nie żebym miała foty ach i och ..ale czasem mógłby kilka dla zachęty zatwierdzić,a ostatnio chyba jakieś fatum bo ciągle trafiam na niego..W ten sposób w życiu nie uciułam tego portfolio Icon_sad


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - mubus - 2013-12-18

taaa
fajnie ze sie tutaj znalazlem bo inaczej nie realizowalbym sie a nawet nie wiem czy nie zrezygnowalbym ze stockowej mamony.
Nie zarabiam kroci ,fot nie robie mega ale ,ale krew mnie zalewa gdy czytam i widze ,przegladam wasze i nie tylko portfolia i widze swietne foty ,upor,swiatlo ,zaangazowanie i jakis typ inspector corector wywala wam i oczywiscie mi tez 100% a przyjmuje teksturki i backgrounds tla psowe wynalazki za kazdym razem . z kad to wiem?
kolega z pracy foci smieci i idzie na ilosc nie na jakosc ,wstawia jak on to mowi zapychacze ,zrobi cztery zdjecia z sesji np.gabka struktura ,wszyskie kolory,kwadrat ,horyzont baner,pion,i juz ma 100 fot i 100% przyjete a ja tu gnam po swiecie ,trace pieniadze na sesje ,na paliwo ,staram sie byc jak najbardziej kreatywny i co i G...no wielkie od dwoch tygodni poniedzialek 100% odrzut,Sroda 100% odrzut,Piatek 50% przyjete ,uff a u niego? Smile,100% nawet przy kosiarzu i sprzedarz podobna ,nie zamierzam robic gniotow choc zapewne takowe sa w moim portfolio ale napewno nie zrobie krok w tyl tylko dlatego zeby zwiekszyc swoje porfolio za wsszelka cene a widze ze te tzw zapychacze robia mu podobne dochody.co wy na to ?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Wuja - 2013-12-18

To kto już skończył wysyłanie w tym roku? Icon_cheesygrin