Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotorince - 2013-12-04

Wrzucaj do skutku,ładna fota,sprzeda się.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - harley_ - 2013-12-04

(2013-12-04, 12:42:32)alga38 napisał(a): no właśnie ja tak robię. Jak mi odrzucają za poor light podobne fotki, to im piszę, że to celowe, aby stworzyć magiczny nastrój i przyjmują Smile

dzięki za pomysł. mi poodrzucali nocne z orłowa, gdańskiej starówki. myslałem ze to widać ze tak miało byc. a to trzeba czarno na białymSmile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotoaloja - 2013-12-04

ooo, to ja też tak będę robić, mi też często za ten por odwalają


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - monoimposm - 2013-12-05

Ja mam wrażenie, że inspektorzy nie patrzą na zdjęcie, tylko na histogram i dane EXIF. ISO więcej niż 100 - na pewno są szumy. Wykresy kolorów za bardzo się rozbiegają - na pewno zły balans bieli. Histogram przesunięty w lewo - poor lighting... Kto by tam przy takich prostych zasadach w oglądanie zdjęć się bawił?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotorince - 2013-12-05

Nie zgodzę się z Tobą...ale nie z przekory a z praktyki;]
Histogram przy zdjęciach nocnych nigdy nie wygląda książkowo a przyjmują mi takie zdjęcia,poza tym robię czasem zdjęcia w studio przy jednym źródle światła i też histogram pozostawia wiele do życzenia wg tak zwanych zasad a zdjęcia są przyjęte i sie sprzedają nawet;]
Prosty przykład:
[Obrazek: stock-photo-passion-woman-and-man-163667456.jpg]
Co do szumów też się nie zgodzę;]
ISO 800-1000 przechodzi u mnie bez problemów na ogół,poniżej zdjęcie z ISO 800:
[Obrazek: stock-photo-beautiful-woman-training-dog...529230.jpg]
Swoisty rekord ISO ustanowiłem na filmach,6400 przyjęli.
Myślę że oczywiście jak wszędzie czasem trafi sie inspektorowi gorszy dzień (w końcu to też ludzie) i odwala jak leci ale ogólnie Shutterstock będę jak na razie na pewno bronił pod względem odrzutów jako najsprawiedliwszy stock.

P.S Żeby nie było też zdarzają mi sie odrzuty u nich....ale dość rzadkoIcon_cheesygrin


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - GregorK - 2013-12-05

gdyby tak było, to wiele by tłumaczyło Icon_cheesygrin ciekawe jak jest na prawdę, może ktos zapyta ? Icon_cheesygrin


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - canion1 - 2013-12-05

z tym ISO to też od body zależy. z FF biorą bez problemu do 1600 . bez odszumiania. z dwu/trzycyfrowych canonów potrafią odwalić z ISO 400 za szum.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotorince - 2013-12-05

Pewnie masz racje Tomasz,błędnie założyłem że każdy dąży do FF Icon_cheesygrin


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - GregorK - 2013-12-05

mi już z FF odrzucali za szum przy ISO 100 Icon_cheesygrin innym razem za zbyt ostre zdjęcie - ponć przeostrzyłem ... (tylko nic nie robiłem) poor light - wszelakie zdjęcia nocne, czasem nawet studyjne, 10 z seri przyjętych 11 już nie, własnie za złe światło.
Ja obstaję, że wszystko zależy od inspektora na jakiego trafimy i jego humoru.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - canion1 - 2013-12-05

czynnik ludzki jest zawsze nieprewidywalny. no i jeszcze zależy jak naświetlona klatka. bo jak sie wyciąga z ISO 100 to tez może być kosz