Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotorince - 2013-11-20

Owszem,jakieś pół roku temu;]


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - JoannElle - 2013-11-20

No dobra, dziadostwo robię, niech będzie Icon_cheesygrin


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotorince - 2013-11-20

O nie nie,tego nie powiedziałem,nie widziałem nawet Twoich zdjęć...chodzi mi tylko o to co napisałem,moim zdaniem Shutterstock to sprawiedliwy portal przy weryfikacji zdjęć...no pomijając niedzielnego kosiarzaIcon_cheesygrin


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - canion1 - 2013-11-20

tak jak napisał fotorince. Shuterek jeszcze jakoś tam z sensem uzasadnia odrzuty . za wyjątkiem kosiarzy no ale u nich na klawiaturze jest tylko jeden klawisz Reject all .

tak czy siak powinni mocno zaostrzyć kryteria akceptacji. albo choć z automatu czyścić bazę z niesprzedanych.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotek - 2013-11-20

Ja osobiscie nie narzekam na stopień akceptacji na SS. Na kosiarza jeszcze nie trafiłem, a te które sa odrzucane to w większości uznaję słuszność odrzutów (nie zawsze, ale najczęściej tak)


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Tomek De - 2013-11-20

Ja generalnie też nie, ale ostatnio mam z nimi takie dziwne akcje o których już psiałem; ewidentne ilustracje odrzucają z prośbą aby tagować jako nie ilustracje, a najlepsze jest to że miałem odrzut; dwie bardzo podobne ilustracje - ta sama scena w 3D, nieco inne ustawienie modeli, inna perspektywa ... - jeden kazali otagować jako ilustracja inny otagować jako nie ilustracja, za chwilę kolejny mail; wszystkie accepted Icon_eek
W hipermarketach przynajmniej mają takie plakietki: "dopiero się uczę" - tu nie wiadomo na kogo się trafi, bo tak sobie myślę że chyba ktoś na mojej paczce stawiał pierwsze kroki w zawodzie inspektora.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - harley_ - 2013-11-20

A mnie czasem krew zalewa jak na zdjęciach z plaży w 'biały dzień' dopatrują się szumów, albo na zdjęciach ze starówki w gdańsku 'Trademark', focus na zdjęciu ostrym po horyzont. fakt nie jest to reguła ale zdarzają się takie akcje. Niech wprowadzą dodatkową kategorię - 'Nie podoba mi się i już' wtedy będzie wszystko jasne. A tak czasem patrze na powód odrzutu, jeszcze raz sprawdzam zdjęcie i się zastanawiam kto tu jest głupi. Ja bym wolał w takich sytuacjach żeby nic nie pisali, ich portal ich zasady nie muszą przyjmować wszystkiego, niech jeszcze zaostrzą kryteria ale szukanie powodów na siłę jest bezsensu i demotywuje.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotorince - 2013-11-20

No ale ustalmy pewną rzecz,zdjęcia na plaży w biały dzień też mogą szumieć bo czemu by nie.
Wiadomym jest że nawet najlepsza matryca będziesz szumieć na ISO 100 niczym Bałtyk jeśli źle wykonamy zdjęcie....uchowaj Boże nie sugeruję że to były złe zdjęcia,mówię tylko że szumieć zawsze może i usprawiedliwianie że to było w biały dzień niewiele wnosi.Każde zdjęcie da się spieprzyćIcon_cheesygrin
Co do trade mark zgadzam się że Shutterstock jest tu bardzo wymagający ale przejrzyj dokładnie te zdjęcia ze starówki o których piszesz,może gdzieś sie ukryła jakaś reklama,bilbord,napis w jakiejś witrynie? Sam miałem ostatnio taki przypadek,nie wiedziałem o co biega gdy dwa razy odrzucili mi zdjęcie za trade mark aż znalazłem gdzieś za górami za lasamiIcon_cheesygrin malutki bilbord po lewej stronie,wykadrowałem i przeszło bez mydła.
Poza tym z tego co mi wiadomo niektóre budynki mają coś w stylu (niech ktoś mnie poprawi jak piszę źle ale dokładnie nie wiem jak to sie nazywa) zastrzeżonego wizerunku,bodajże PKiN w Warszawie tak ma więc nie każdy budynek możemy sobie bezkarnie wrzucać na stocki.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - JoannElle - 2013-11-20

A jaki mógł być powód szumów na zdjęciach z meksykańskiej plaży (100% słońca)? rzeczywiście, obiektywnie były, ale skąd się wzięły? o czym zapomniałam? Serio pytam, bo chcę na przyszłość tego uniknąć.
A z trade markiem miałam przypadek - odrzucili mi zdjęcie psa. Okazało się, że stojący obok facet miał znaczek na bucie Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - rpd - 2013-11-20

(2013-11-20, 14:19:49)JoannElle napisał(a): A jaki mógł być powód szumów na zdjęciach z meksykańskiej plaży (100% słońca)? rzeczywiście, obiektywnie były, ale skąd się wzięły? o czym zapomniałam? Serio pytam, bo chcę na przyszłość tego uniknąć.
A z trade markiem miałam przypadek - odrzucili mi zdjęcie psa. Okazało się, że stojący obok facet miał znaczek na bucie Smile

powód szumu na plaży to może być źle naswietlone zdjęcie.
Układ pomiarowy aparatów często sie myli przy takich scenach i zdjęcia przy zerowej korekcji ekspozycji wychodzą niedoświetlone (ciemne) no i potem trzeba zwiększac ekspozycje w programie co powoduje wzrost szumów i konieczne jest odszumianie.
Wniosek zdjęcia na plaży trzeba prześwietlać, piszę to na swoich doświadczeniach z Canonami.