Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - aniaz - 2013-10-30

Musi być dołączony property release do tatuaży, trochę absurd, ale cóż.. ostatnio miałam taką samą sytuację. Nie sądzę, że wykonawca tatuażu będzie chciał się podpisać, więc to modelka może podpisać, że projekt tatuaży jest jej (wtedy nieważne kto wykonał).


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - loraks - 2013-10-30

ostatnio paranoja sie robi i to nie tylko na Shutterstock z tymi pozwoleniami, wyslalem kilka fotek makiety miasta z białego papieru, w 2 seriach, w pierwszej byla 1 fotka i zostala przyjeta, potem poszly 3 kolejne i te odwalili za property release, fajnie sie mogly sprzedawac a makieta stala na targach samochodowych i ciekawe skad mam wziasc jej tworce zeby mi to podpisal...a jesli chodzi z fotki samochodow to juz calkiem nawet jako editorial nie biora bez pozwolen.

o takie cos biega.

[Obrazek: stock-photo-27574100-white-house-dummy.jpg]


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - malk - 2013-10-30

No nie wiem, akurat z tą makietą to się nie dziwię. W końcu to czyjś projekt, własność i wykonanie - niewielki miałeś udział w tworzeniu zdjęcia, które poszłoby jako konceptualne.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotorince - 2013-10-31

(2013-10-30, 19:04:48)aniaz napisał(a): Musi być dołączony property release do tatuaży, trochę absurd, ale cóż.. ostatnio miałam taką samą sytuację. Nie sądzę, że wykonawca tatuażu będzie chciał się podpisać, więc to modelka może podpisać, że projekt tatuaży jest jej (wtedy nieważne kto wykonał).

Podziękował za infoIcon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Tomek De - 2013-11-15

Czy grafiki 3D oraz ilustracje rastrowe tagujecie jako illustration?
Ja do tej pory tak robiłem i wszystko było OK, do dzisiaj; dostałem odrzut całej paczki z informacją:
Cytat:In order for this to be reviewed correctly, resubmit & do not tag as illustration â?? http://shutr.bz/16yi5FM
Co ciekawe w paczce były obrazy zywcem pasujące do tagu illustration w/g linkowanej instrukcji. Icon_rolleyes
Oczywiście nie problem zrobić resubmit z w/w informacją i będzie pewnie OK ale to znowu ileś tam dni w plecy w oczekiwaniu na review no i wielka niewiadoma co na przyszłość ???
Ma lub miał ktoś podobny problem?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - monoimposm - 2013-11-15

(2013-11-15, 18:52:20)Tomek De napisał(a): Czy grafiki 3D oraz ilustracje rastrowe tagujecie jako illustration?

Ja włożyłem dwie grafiki 3d, jedną jako zdjęcie, drugą jako ilustrację i obie przeszły.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotoaloja - 2013-11-20

ja odczuwam od dłuższego czasu jakieś "ciśnienie" ze strony SS
odrzucają mi dużo zdjęć, a to za kompozycję, a to światło, nieraz słusznie ale nieraz nie wydaje mi się
tak nie było kiedyś, no ale cóż, czasy się zmieniają i stocki też
czepialstwo się zrobiło i to przykre, bo przecież stawki za każda sprzedaż zdjęcia (bez względu na rozmiar) są i tak żenująceIcon_sad


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - JoannElle - 2013-11-20

Prawda. To, co spokojnie przechodzi na DT, IS i 123rf na Shutterstock może być odwalone - najczęściej za "poor lighting". Już się nauczyłam, że zdjęcie na Shutterstock musi być przede wszystkim jasne Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotorince - 2013-11-20

I tu się z wami nie zgodzęIcon_razz
SS to chyba ostatni sprawiedliwy.
Jako jedyni moim zdaniem jeśli coś odrzucają to naprawdę mają powód.Czepialstwo to jest na FT;] zaś Dreamstime czy 123 RF...no bądźmy poważni,oni łykają wszystko niczym pelikany;]
Z tą jasnością na Shutterstock też się nie zgodzę,nie chodzi moim zdaniem o samą jasność a raczej o to żeby wszystko było doświetlone jak trzeba a nie światła wyjarane na maksa a w cieniach czarna d....;]
Jako dowód swojej teoriiIcon_cheesygrin zarzucam kilka moich zdjęć z Shutterstock które nie są jasne;] a zostały przyjęte i nawet się sprzedają;]
[Obrazek: stock-photo-the-street-of-the-old-town-i...633106.jpg]
[Obrazek: stock-photo-statuesque-woman-in-clay-154637567.jpg]
[Obrazek: stock-photo-the-illuminated-fountain-at-...633130.jpg]


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - JoannElle - 2013-11-20

W takim razie iStockphoto ostatnio też dołączył do "pelikanów" Icon_wink