Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



Odrzut plików wektorowych ze względu na problem z obszarem roboczym - norsob - 2013-01-11

Witam.
Czy ktoś z Was spotkał się z poniższym uzasadnieniem odrzutów wektorów?

"Please decrease the size of your artwork or move it to fit within the artboard"

Prezent noworoczny od Shutterstock dla mnie to odrzucenie całej paczki plików z tego samego powodu. Jest to o tyle dziwne, że dotychczasowe wektory które do nich przesyłałem były budowane w dokładnie ten sam sposób i były bez problemów przyjmowane na Shutterstock i innych stockach.
Za bardzo nie wiem w jaki sposób mógłbym poprawić pliki bo nie wyczułem intencji oceniających. Obrazek ani nie przekracza ramki ani nie ma żadnych ukrytych obiektów czy innych "śmieci" poza nią.
Proszę o wskazówki od osób które spotkały się z podobnym problemem jak poprawić plik by spełniał cytowane wymagania.
Pozdrawiam.


RE: Odrzut plików wektorowych ze względu na problem z obszarem roboczym - fotoaloja - 2013-01-11

ja wyczaiłam ze na Shutterstock musi być jakiś jeden bancwoł który odrzuca całe zestawy plików
ja tak miałam dwa razy
za pierwszym razem poleciało 5 prac świątecznych - pal je sześć
za drugim razem poleciało 20 fot .... ooo, to juz za dużo jak na mnie więc przesłałam to samo raz jeszcze i grzecznie zapytałam czy aby na pewno wszystkie 20 plików nadaje się do odrzucenia ....?
i przyjeli teraz wszystko
zatem trzeba tego ślepaka namierzyć chyba kto to taki?

wektorów na razie nie posyłam, ale myśle, że nie w tym kłopot, poczekaj pewnie ktoś jeszcze się wypowie, ja w sumie niedawno uploaduję po długiej przerwie, więc może mam szczątkową wiedzę i inni coś więcej powiedzą


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - MaxyM - 2013-01-22

Mam pytanie do tych, którzy grzebią przy zdjęciach dodając elementy, obiekty, itd.
Po wrzuceniu takiej pracy do rozpatrzenia oznaczcie ją jako ilustracje czy zdjęcie?
Bo mam ostatnio problem z tym, nie wiem pod jaką kategorię powinienem umieścić tak zmienione prace.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - kwasny221 - 2013-01-22

Ja zawsze wrzucam jako zdjęcie. Nigdy mi się nie doczepili.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - MaxyM - 2013-01-22

Dzięki, ostatnio mi napisali z ilustracji, bym dawał jako fotografie, a jak tak zrobiłem to napisali mi, bym zamieszczał jako ilustracje... Icon_lol


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Nightman - 2013-01-23

Nasuwa się prosty wniosek, wysyłasz 2 x to samo raz jako ilustrację a raz jako fotografię. Zapewne zdjęcie odrzucą za kompozycję no ale rozwiązuje to problem ilustracjowo-fotograficzny.

Cała ta sytuacja kojarzy mi się z pewnym dowcipem.

"Zły niedźwiedź chodził po lesie i tylko czekał, aby komuś przyłożyć. Zobaczył zająca:
- Te zając, masz fajki? Icon_evil
- Nie (odpowiada zając) Icon_cry
Więc niedźwiedź mocno poturbował zająca.

Następnego dnia niedźwiedzia znowu naszła ochota na bójkę.
Idzie przez las i zobaczył obolałego zajączka.
- Cześć zajączku. Poczęstujesz mnie papierosem?

Zjączek uradowany, że ma fajki pyta
- Z filtrem chcesz czy bez? Icon_biggrin

Na to niedźwiedź
- A gdzie żeś ch... czapkę zgubił..." Icon_evil

sorki za 'wyrazy' ale dowcip ten oddaje doskonale sytuację co niektórych odrzutów jakie zaliczamy na stockach.

Z pozdrowieniami dla obolałych zajączków Icon_confused


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - pershing - 2013-01-23

A ja się zastanawiam, czy nasz sławetny rzeźnik jest tylko jeden, czy to kilka osób i czy ktoś próbował uświadomić (pisząc skargę) Shutterstock, że taki gość im robi krecią robotę.
Ostatnio wpadłem na tego debila i odrzucił mi całą paczkę moich "toskańskich perełek" za szumy. Jak człowiek dostaje maila, że cała paczka w koszu i to z powodu, który jest tak niedorzeczny (ISO 200w D3s) to się odechciewa wszystkiego. Zrozumiałbym gdyby podał powód choćby za dużo mamy Toskanii, mała wartość komercyjna no cokolwiek racjonalnego, ale nie ten głąb pisze takie herezje i jego tam caly czas trzymają i płacą mu za wkur... innych.
Ponieważ Shutterstock jako jedyny obecnie mobilizuje mnie do pracy mimo takich wpadek jak zwykle usunłałem pliki wrzuciłem jeszcze raz i co... cała paczka przyjęta i od wczoraj robi sprzedaż, kasa dla mnie - kasa dla agencji, dlatego pytam się czy na tego ciula nie ma mocnych?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - photostouch - 2013-01-23

Pozwólcie że dołączę do sfrustrowanych z powodu tego ćwoka. Właśnie mi odrzucił textury za "lighitng problems"! Kto kolwiek to jest to albo jest skończonym ślepcem albo po prostu jest psychicznie chory.
Patrząc na poziom niektórych fotografii zaakceptowanych ogólnie w ostatnich 2 dniach to aż się prosi napisać soczystego maila do SS. Jednak chyba tego nie zrobię bo mam wrażenie, że staną w obronie tego ślepca i dostane ostrzeżenie.
Wgrywam paczkę jeszcze raz i ciekawe jak tym razem się to skończy.
Aż się odniechciewa dalszej pracy.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - MaxyM - 2013-01-23

No u mnie ostatnio 450/450 tak, że nie mam co narzekać.
Jedynie kilka podrasowanych fotek przerzucają tak jak wcześniej napisałem.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Ariene - 2013-01-25

No to ja tak dla odmiany od tego płaczu - 100% akceptacji paczki... czego chyba jeszcze nie grali (w moim wydaniu) Icon_cheesygrin
A może ten ich automat się pomylił i zaraz przyjdzie korekta? Icon_wink