Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Wuja - 2012-10-18

nie wiem pewnie długo ale to dla mnie nie istotne... są w bazie i kiedyś się sprzedadzą.


Odp: Powody odrzutów na ShutterStock - BernArala - 2012-10-19

A mnie mało cholera nie wzięła, nie ze względu na ilość, a ze względu na fakt ze odrzucili mi kilka zdjęć z idiotycznego powodu. Wg nich kolorowy wzór na bluzce modelki może być chroniony... Kuźwa bluzka w kolorowe kwiatki...

Bernard z tapatalk
Pod spodem wyświetla się obrazek... Tyle ze nie mój, ki czort?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Taki Szlachcic - 2012-10-19

[Konto tego uzytkownika o szlacheckim nazwisku zostalo usuniete.]


Dziwny ten shutterstock :-) odrzucone najlepsze zdjęcia... - facestock - 2012-10-21

Dzień Dobry Wszystkim Smile
(nie bić mocno nowicjusza ... )

Postanowiłem wystartować ze Stockami, zajmuję się fotografią ludzi, reklamową itp. więc doświadczenie jakieś tam mam Smile Zarejestrowałem się na ShutterStocku, wystawiłem 10pierwszych zdjęć, myślałem że swobodnie przejdą bo przeglądałem o podobnej tematyce zdjęcia które tam się sprzedają i moim zdaniem bywały dużo dużo gorszę tam.

4zdjęcia zostały odrzucone z powodu złej kompozycji ( chociaż kompozycja obiektów była prawie idealna "książkowa" )

1zdjęcie zostało odrzucone z powodu braku ostrości ( ostrość bardzo dobra )

1zdjęcie zostało odrzucone z powodu występowania na nim logo sklepu ( to zrozumiałe, zgadzam się z tym )

Przeszło mi 5najgorszych zdjęć z tej paczki, a dziwne że najlepsze, najbardziej poprawne zostały odrzucone..

Czy na stockach oceniają subiektywnie, po prostu kierując się odczuciami motywując się złym albo dobrym dniem i formą psychiczną w danej chwili ?

Jest jakiś "słowniczek" jak układać wg. administratorów kompozycje?


Kolejne pytanie, robię dużo sesji portretowych, tutaj można zerknąć na moje poczynania: www.kurczeblade.maxmodels.pl i pytanie brzmi czy podczas wystawiania zdjęć z osobą potrzebna jest zwyczajna ściągnięta umowa "model release" czy mają jakąś specjalną przygotowaną ?

Mam 3tygodnie do możliwości wstawienia nowych zdjęć, może polecacie, na ten czas rejestracje na jakimś mniej rygorystycznym portalu ze stock'ami?

Dziękuje za wyrozumiałość i odpowiedzi Smile


RE: Dziwny ten shutterstock :-) odrzucone najlepsze zdjęcia... - fotek - 2012-10-21

(2012-10-21, 17:17:17)facestock napisał(a): Czy na stockach oceniają subiektywnie, po prostu kierując się odczuciami motywując się złym albo dobrym dniem i formą psychiczną w danej chwili ?

Tego do końca nikt nie wie Smile
Uzbrój sie w cierpliwość i próbuj dalej




RE: Dziwny ten shutterstock :-) odrzucone najlepsze zdjęcia... - facestock - 2012-10-21

(2012-10-21, 17:28:13)fotek napisał(a): Tego do końca nikt nie wie Smile
Uzbrój sie w cierpliwość i próbuj dalej


Witam Panie kolego z maxmodels Smile

Dzięki za odpowiedź, w cierpliwość się uzbroję, ponieważ myślę żeby wystawić te same zdjęcia i zobaczyć czy to się potwierdzi..

W środę będę miał 'tematyczne' sesje z modelką która zgodziła na podpisanie umowy "MR" czy podpowie ktoś czy Shutterstock wymaga podpisania jakiejś specjalnej umowy, czy może być taka "pierwsza lepsza" z internetu ?Smile


RE: Dziwny ten shutterstock :-) odrzucone najlepsze zdjęcia... - fotek - 2012-10-21

Tu gdzies jest wątek o uniwersalnym MR - poszukaj. Chyba dorbze jest wziąc MR na IS oraz uniwersalny na pzoostałe stocki, ale... niech to Ci koledzy inni potwierdza, bo ja tylko na IS dzialam



RE: Dziwny ten shutterstock :-) odrzucone najlepsze zdjęcia... - wawritto - 2012-10-21

Ja robię tak jak Fotek napisał. Jedno MR na Istock, drugie do całej reszty.



RE: Dziwny ten shutterstock :-) odrzucone najlepsze zdjęcia... - kwasny221 - 2012-10-21

Esencja stocków Smile Nigdy nie jest pewne czy fota przejdzie czy nie. Patrząc na twoje portfolio na mm to jestem zdziwiony, że ci odwalili foty. Jak możesz to pokaż co zostało odrzucone bo jestem bardzo ciekawy.


RE: Dziwny ten shutterstock :-) odrzucone najlepsze zdjęcia... - facestock - 2012-10-21

Dzięki za odpowiedzi, jutro jak znajdę trochę czasu to pokaże zdjęcia Smile


Pozdrawiam i miłej reszty niedzieli Smile