Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Claudia - 2012-02-15

(2012-02-15, 16:08:57)piotr290 napisał(a): ... ładnie napisałem że wiem że mają ją takich i podobnych duże i że chcę spróbować - hehe piotr290 a jak to po inglisz leci to też napiszeIcon_winkIcon_cheesygrin

itp. i powodując moje zdziwienie przyjęli, nawet się już sprzedało Smile

ps. Ja dziś zrobiłam tło i wysłałam jako zdj. I w sumie wyszła ilustracja ze zdjęcia. To pewnie będzie odrzut. Dam znać za 4 dniSmile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Cessna - 2012-03-03

Czesc,

wczoraj poszła moja pierwsza 10. Na chwilę obecna przyjęli mi 5 prac, 2 wektory oczekują na decyzję i 3 prace odrzucone z powodu:
http://www.runesgallery.yoyo.pl/firstscript1.php
To są wszystko ilustracje, które zrobiłam w Gimpie przy pomocy tabletu.
Co do kota to mogę się pogodzić, ze wylanianie sie jego glowy z cienia moze sie nie podobac, ale co do beagla i dziewczynki to jest zawiedziona, poniewaz ilustracje te robilam albo z glowy albo na podstawie zdjec z rodzinnego albumu. Czy wg Was w przypadku beagla wystarczy usunac bladorozowe tlo, dac biale i slac w przyszlosci ?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Claudia - 2012-03-03

CzescSmile Sama rysowałaś te obrazy od początku czy pokolorowałaś zdjęcie?
A jeżeli chodzi o pieska to na tym małym obrazku (nie wiem czy w rzeczywistości) on jest w połowie i jest tło. Więc może o to chodzi. A kolor tła nie przeszkadza.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Cessna - 2012-03-03

Rysowalam zupelnie sama od poczatku do konca. Nie ma mowy o kolorowaniu zdjecia. Mam nawet w Gimpie kolejne warstwy + zdjecie grafiki wykonannej przezemnie olowkiem, bo najpierw beagla rysowalam na brystolu a pozniej dopiero na tablecie.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - alzajac - 2012-03-03

Co do psa to możliwe że inspektor uznał że to nie jest rysunek tylko jakaś photoshopowa obróbka zdjęcia - szkoda że nie dałaś notki do edytora że to są ilustracje od podstaw tworzone na tablecie.. Co do dziewczynki to ten trademark to już przesada.. zrozumiałbym jakby napisali że MR potrzeba (chociaż ponoć przy tej pierwszej 10tce MR nie potrzebne)...


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Cessna - 2012-03-03

Obrazki mam zapisane w gimpie, każdy rozłozony na warstwy, krok po kroku jak rysowalam a dodatkowo szkic, ktory najpierw zrobilam na brystolu. A dziewczynka jest wytworem mojej wyobrazni. Myslicie, ze warto jeszcze wysyla im sprostowanie ?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - alzajac - 2012-03-03

No ale jak wysyłasz jpg to inspektor warstw nie zobaczy tylko gotowy obraz dlatego różnie może to interpretować - warto dawać te notki do inspektorów. Co do dziewczynki to też dobrze zaznaczać że to właśnie nie jest żadna osoba fizyczna tylko fikcyjna. Jeśli przyjmą Ci te wektory które zostały to się dostaniesz na styk bo z tego co pamiętam to 7 chyba musiało przejść więc możesz próbować jeszcze raz je przepchnąć w kolejnych paczkach. Ale jak będziesz musiała jednak jeszcze raz test przechodzić no to wysyłaj co innego.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - sneer - 2012-03-08

Nie śmiejcie się proszę, ale w którym dokładnie miejscu zostawiacie te wszystkie "listy miłosne" dla inspektorów? W opisie fotki? (i nie wkurzają się, że muszą usuwać? Smile. Serio pytam Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Claudia - 2012-03-08

(2012-03-08, 12:31:33)sneer napisał(a): Nie śmiejcie się proszę, ale w którym dokładnie miejscu zostawiacie te wszystkie "listy miłosne" dla inspektorów? W opisie fotki? (i nie wkurzają się, że muszą usuwać? Smile. Serio pytam Smile

Nie w opisie. Jak uzupełnisz słowa kluczowe i kategorie i zaznaczasz zdj a potem je wysyłasz to następne okienko to wyświetlają się miniaturki i jest okienko gdzie list miłosny można napisać do inspektora.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - sneer - 2012-03-08

(2012-03-08, 13:20:42)Claudia napisał(a): Nie w opisie. Jak uzupełnisz słowa kluczowe i kategorie i zaznaczasz zdj a potem je wysyłasz to następne okienko to wyświetlają się miniaturki i jest okienko gdzie list miłosny można napisać do inspektora.

Dzięki! To przy okazji dzisiejszego święta bukiet dla Ciebie Smile

[Obrazek: kwiaty-na-dzien-kobiet.jpg]