Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Wuja - 2011-04-08

tak abstrachując od głównego wątka "Powody odrzutów na ShutterStock" Canion móglyś wiersze sprzedawać tak mi się Cię dobrze czyta Icon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Rumpelstiltskin - 2011-04-08

(2011-04-08, 19:45:26)canion napisał(a): [...] profesjonalizm i szacunek dla sztuki fotografii zupełnie im nie przeszkadza w zarabianiu kasy.

... profesjonalizm, owszem, ale ze sztuką to nie ma nic wspólnego.
Seryjna produkcja trywialnych tematów.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Rumpelstiltskin - 2011-04-08

(2011-04-08, 19:56:46)MaxyM napisał(a): $400 w dwa miesiace troche zmienia postrzeganie tego jako hobby [...]

Żartujesz?
Nawet gdybyś dodał jedno zero na końcu, to ciągle byłoby to dla mnie kosztowne hobby Icon_mrgreen


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - alga38 - 2011-04-08

(2011-04-08, 20:23:49)Rumpelstiltskin napisał(a): ... profesjonalizm, owszem, ale ze sztuką to nie ma nic wspólnego.
Seryjna produkcja trywialnych tematów.

Rumpel... Grzeszysz... Przejrzyj PF Konrada B, a zmienisz zdanie

W tym wątku całkowicie przyznaję rację Canionowi


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - MaxyM - 2011-04-08

Nie zartuje... Dla hobby nie robi sie tego co na stocki, pewnie, ze niektore rzeczy mozna zamiescic "z szuflady", ktore robilo sie dla siebie ale wiadomo, ze nie sa one w wiekszosci dobre do przyciagniecia kupujacych na szersza skale i zaczyna sie myslenie komercyjne... Mozna z pasja robic zdjecia na sprzedaz ale w momencie gdy mysli sie o sprzedaniu zdjecia nim je sie zrobi, to juz nie jest hobby... Przynajmniej dla mnie. tylko komercja... Przeciez nie bede sobie w domu przegladal katalogu z np. 100 scian, ewentualnie moge je wykorzystac do pracy ale nie po to by je ogladac jak zdjecia ktore robilem podróżując czy street. Znajomym tez ich pokazywac nie bede w odróżnieniu od tych wspomnianych wczesniej.
Wiem, ze zdjecia isolated nie sa dla mnie, bo bym sie musial do nich zmuszac i to olalem... Kupilem studio, pobawilem sie 2 dni i doszedlem do wniosku, ze to nie hobby, ze to nie sprawia mi przyjemnosci tylko mnie meczy i za jasna cholere tego nie bede robil chocby mi mialo przyniesc miliony... Wole sobie pospacerowac i porobic zdjecia w plenerze, jak sie sprzedadza to fajnie, jak nie to przynajmniej zdrowo sprdzilem czas... Grafika na stocki to co innego... Tu jest hobby i praca, a zarazem nowe wyzwania...
I zgadzam sie, bo dzis tez przejrzalem folio wspomnianego Konrada... I jego zdjecia to dla mnie sztuka.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - canion - 2011-04-08

alga- tylko w tym? zawiodłaś mnie Icon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Rumpelstiltskin - 2011-04-08

(2011-04-08, 20:37:55)alga38 napisał(a): Rumpel... Grzeszysz... Przejrzyj PF Konrada B, [...]
Konrada B. akurat nie znam Icon_sad
Przeglądanie cudzych "osiągnięć" stokowych nie interesuje mnie specjalnie, aczkolwiek kilkanaście "topowych" portfeli obejrzałem.
Chylę czoła przed wyczuciem "sprzedawalności" Smile
... i tyle w tym temacie.
(2011-04-08, 20:39:23)MaxyM napisał(a): [...]Kupilem studio, pobawilem sie 2 dni i doszedlem do wniosku, ze to nie hobby, ze to nie sprawia mi przyjemnosci [...]
Fajnie tam macie w tej Ameryce Icon_mrgreen


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - canion - 2011-04-08

piszesz że nie przegladasz cudzych osiągnięć. hmmmm. a jak to ma sie do tego że w tym samym czasie narzekasz że Shutterstock jest do dupy bo odrzuca połowe zdjęc.

może własnie warto czasem, zamiast klepać kolejne puste piksele usiąść i przejrzec osiągnięcia innych. ja tak własnie robie i zwykle kreatywność najlepszych mnie nie zawodzi.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Rumpelstiltskin - 2011-04-08

(2011-04-08, 20:55:04)canion napisał(a): piszesz że nie przegladasz cudzych osiągnięć. hmmmm. a jak to ma sie do tego że w tym samym czasie narzekasz że Shutterstock jest do dupy bo odrzuca połowe zdjęc.

[...]
Jeżeli do mnie piszesz, to nigdy nie narzekałem Icon_wink
Traktuję odrzuty z dystansem Smile
Trywialne fotki kulinarne na białym tle przyjmują mi w 100% Icon_mrgreen


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - 122 - 2011-04-08

(2011-04-08, 19:45:26)canion napisał(a): 122 - zadałem sobie trud i ustawiłem Twoje pf według newst a zaraz potem oldest first. nic. przez tyle czasu zero progresu.

OK. Masz rację. Nie rozwijam się i klepię szmirę, tandetę i zaśmiecam dyski w stock-ach. Jak zaczną odwalać zdjęcia to przestanę to robić. Ale teraz sprzedają się więc wrzucam ten badzie nadal i cieszę się ze spływającej kasy.
Nigdy się nie miałem , ani nie będę się miał za fotografa, ja tylko robię zdjęcia. I zazdroszczę tym co je robić potrafią.