Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - canion - 2011-04-08

to przykre jak w Twoim przypadku zdewaluowała sie fotografia. a gdzie piękno fotografii? Gdzie uroda modelki, kobiety. jej spojrzenie, uśmiech, emocje. gdzie znikł zachwyt nad linią jej ciała, nad powiewem wiatru w jej włosach. w którym momencie zatracono fakt że modelka musi mieć nie tylko ciało ale i duszę. gdzie zginęły emocje związane z kadrem, ze swiatłem , z tą nieuchwytną chwilą w której na wieki dokumentujemy to co sie dzieje tu i teraz? czemu w pogoni za DL generujemy kadry których za czas jakiś bedziemy sie wstydzić. Czy te srebrniki są tego warte.? rekwizyt, okazje, żródło, wypozyczenie - to słownictwo jak z taniego osedlowego sklepiku. a gdzie sztuka? gdzie wrażliwość na to oby pokazać ludziom że swiat nie jest zły, szary, plastikowy i sprzedajny ale jest piękny ,kolorowy i słonecznie uśmiechnięty

to przykre jak bardzo stocki wynaturzyły postrzeganie fotografii przez niektóre osoby. to przykre jak Wasze ukochane hobby przeradza sie w monstrum pożerające emocje i radość tworzenia , to przykre jak pogoń za koleją setką pikseli w pf pożera kreatywność, to nieprzyzwoite że piekna kobieta staje się li tylko rekwizytem. Czemu w pogoni za srebrnikami i pociągiem który odjechał, decydujecie sie na rejestrowanie zbioru pikseli pozbawionych duszy i sensu istnienia. czemu zabijacie w sobie radość niezapomnianych kadrów z którymi wiążą sie wieksze emocje niż 0.25$? czy naprawde owe 0.25$ ma wiekszą wartość dla Was niż fotografia którą kiedyś kochaliście.?

Jak to mówi mój przyjaciel , fotograf z Rosji- Zapraszaj na sesję tylko takie modelki w których jako kobietach zakochałbyś sie od pierwszego kadru. Pamietaj jednak że jesteś tylko fotografem i po sesji musisz sie odkochać. w każdym razie musisz sie starac odkochac Icon_wink, to gwarancją że wasze zdjęcia beda miały "to coś".

a może własnie warto porzucić generowanie kolejnych milionów bezwartościowych pikseli które niszczą piekno świata i wrócić do tego co kochaliśmy. do piekna rejestrowanej chwili. a w momencie kiedy zaczniecie rejestrować emocje a nie piksele staniecie sie ..... najlepszymi stockerami świata.

i na koniec prośba - jesłi kiedyś zacznę postrzegać fotografię tak jak powyżej opisał 122 - dobijcie mnie proszę.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - cranium84 - 2011-04-08

(2011-04-08, 19:02:54)canion napisał(a): Jak to mówi mój przyjaciel , fotograf z Rosji- Zapraszaj na sesję tylko takie modelki w których jako kobietach zakochałbyś sie od pierwszego kadru. Pamietaj jednak że jesteś tylko fotografem i po sesji musisz sie odkochać. w każdym razie musisz sie starac odkochac Icon_wink, to gwarancją że wasze zdjęcia beda miały "to coś"

Słusznie prawi ! Icon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - 122 - 2011-04-08

Wow !!!
Ale najcudowniejsze w świecie jest to że jedna i ta sama rzecz dla jednych może być źródłem pasji, miłości, hobby, spełnieniem marzeń i snów , a dla innych zwykłą , niekochaną zanadto, zwyczajną jak każda inna, pracą.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - canion - 2011-04-08

Fotografia nie może być niekochaną pracą. takie podejście do zawodu nie wróży Ci sukcesów


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - 122 - 2011-04-08

(2011-04-08, 19:31:58)canion napisał(a): Fotografia nie może być niekochaną pracą. takie podejście do zawodu nie wróży Ci sukcesów

Przez 9 lat pracowałem w bankach przy wdrażaniu systemów informatycznych , i nie kochałem tej pracy na pewno. Ale nie przeszkadzało mi to zarabiać na niej całkiem nieźle.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotek - 2011-04-08

(2011-04-08, 19:31:58)canion napisał(a): Fotografia nie może być niekochaną pracą. takie podejście do zawodu nie wróży Ci sukcesów

Dlatego trzeba robić zdjęcia także dla przyjemności, a najlepiej łaczyc jedno z drugim Smile Pomijajac sesje typowo niestockowe, nawet przy tych stockowych staram sie zrobić coś, co nie pójdzie na sprzedaż... ale ja hm... lubie swoje modelki Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Rumpelstiltskin - 2011-04-08

(2011-04-08, 13:37:47)claraveritas napisał(a): mam to w planie, dużo materiału na białym tle z dużym GO czeka na wywołanie tyle że mam troche mało czasu ale zweryfikowałem moje pf pod kątem komerchy i wiem o co Ci chodzi..tak czy owak dzieki za wskazówki bo są dla mnie cenne..

@ Czysta Prawda Icon_wink
Fotografia stokowa to obecnie prostytuowanie się za grosze Icon_mrgreen
W pewnym senie można to uważać za hobby Icon_cheesygrin


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - canion - 2011-04-08

122 - zadałem sobie trud i ustawiłem Twoje pf według newst a zaraz potem oldest first. nic. przez tyle czasu zero progresu.gdzieś tak od 10 strony zacząłęś focić ludzi. jeśli szczerze to jakby zmiksować pf nikt by nie zauważył różnicy. jest równie słabo jak było na początku.

Sorki. ale dla wiekszości tu piszących fotografia to nie tylko bity w kompie. to coś znacznie wiecej. A ŻEBY UPROŚCIC WYWODY POWIEM WPROST. NAJLEPSI STOKERZY SĄ POPROSTU SWIETNYMI FOTOGRAFAMI. i podpowiem, profesjonalizm i szacunek dla sztuki fotografii zupełnie im nie przeszkadza w zarabianiu kasy.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Tomek De - 2011-04-08

(2011-04-08, 14:38:52)122 napisał(a): ... Poszedłem , jak już na tym forum pisałem, ścieżką Chińską. Dużo, kiepsko, monotonnie, ...

pozamiatałeś! Icon_mrgreen
najlepszy chyba tekst na tym forum


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - MaxyM - 2011-04-08

(2011-04-08, 19:43:19)Rumpelstiltskin napisał(a): @ Czysta Prawda Icon_wink
Fotografia stokowa to obecnie prostytuowanie się za grosze Icon_mrgreen
W pewnym senie można to uważać za hobby Icon_cheesygrin

$400 w dwa miesiace troche zmienia postrzeganie tego jako hobby i tu sie z Canionem zgodze, zamiast robic zdjecia takie jakie lubie w plenerze - reporterskie, latam jak debil i robie zdjecia rzeczy, ktore wczesniej mi by do lba nie przyszly, by je fotografowac.
Ale poki co rozrozniem "part time" od zdjec dla siebie i nastawiam sie na dany dzien co dzis bedzie grane... Choc mimo wszystko mam jeszcze radosc jak znajde jakas fajna sciane w mrocznym zaułku.
No ale ile mozna... Na ile starczy tego zapalu to nie wiem... Inna rzecz to grafika, tutaj raczej sie nie znudze... Choc nie mam czasu by naprawde posiedziec nad czyms konkretnym obecnie jak wektory, bo po prostu brakuje mi na to czasu...