Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - canion - 2011-04-08

Czemu dwie? i nigdy nie krytykuję za prace z modelkami. uważam że to podstawowa umiejętnośc stockera.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - claraveritas - 2011-04-08

mam to w planie, dużo materiału na białym tle z dużym GO czeka na wywołanie tyle że mam troche mało czasu ale zweryfikowałem moje pf pod kątem komerchy i wiem o co Ci chodzi..tak czy owak dzieki za wskazówki bo są dla mnie cenne..


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - edi - 2011-04-08

(2011-04-08, 13:31:21)canion napisał(a): Czemu dwie? i nigdy nie krytykuję za prace z modelkami. uważam że to podstawowa umiejętnośc stockera.

a jakos tak mi sie walnelo, moze dlatego ze majac minimum 2 modelinki mozna pokazac troszke latwiej emocje, interakcje miedzy nimi, a do tego im wiecej ludkow na fotce tym lepiej sie to to sprzedaje, przynajmniej w moim przypadku

krytykowales !! ;P

http://stock-board.info/dlaczego-nie-uda-mi-sie-zarobic-na-zdjeciach-t-2523-4.html#pid34025

tak wiem zaraz napiszesz ze sa modelki i modelinki, wczoraj mialem okazje sie o tym przekonac ze jedna to ten pierwszy typ a druga to ten drugi, no ale przynajmniej ta druga mi robila za tlo do ktorego mam MR Icon_wink

pozatym nie kazdy zacznie od modelki za 100pln/h


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - canion - 2011-04-08

wiesz. znam takich foto co mało że biorą od modeliny kilkaset PLN za sesję to jeszcze i mają podpisane MR Icon_wink ale to tak na marginesie

wracając do tematu. w sumie praca z przecietnymi modelkami w sensie finansowym i tak jest skazana na niepowodzenie. dziś już tylko zdjęcia z nieprzeciętnej urody dziewczynami mają szanse na przebicie sie i jakąkolwiek zauwazalną sprzedaż.
jedyny sens sesji z przeciętnymi modelinkami z MM jaki widze dla fotografa to praca nad wlasnym warsztatem i samodoskonalenie


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - 122 - 2011-04-08

(2011-04-08, 14:22:23)canion napisał(a): jedyny sens sesji z przeciętnymi modelinkami z MM jaki widze dla fotografa to praca nad wlasnym warsztatem i samodoskonalenie
Niekoniecznie.
Wszystkie modelki pozyskuję z MM i płacę od 100 do 150 pln za sesję ( 4-5 godzin). Fotki mam słabe i nie umywają się pod względem artystycznym do zdjęć jakie maję niektórzy walczący o dostanie się do SS. Poszedłem , jak już na tym forum pisałem, ścieżką Chińską. Dużo, kiepsko, monotonnie, ale daje mi to kasę i jak dla mnie to o to chodzi na stock-ach.

A... i jeszcze jedno, mam poczucie , w przeciwieństwie do innych spotkanych tu opinii, iż fotografia stokowa nie rozwija mnie ani moich umiejętności, uwsteczniam się i straszliwie zawężam swoje horyzonty. Lecz jest to oczywiście związane z ścieżką jaką wybrałem ( minimum pracy - bo jestem leniem !!!).


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - edi - 2011-04-08

(2011-04-08, 14:22:23)canion napisał(a): wiesz. znam takich foto co mało że biorą od modeliny kilkaset PLN za sesję to jeszcze i mają podpisane MR Icon_wink ale to tak na marginesie

ja o tym juz wiem, dlatego pierwsza sesje jak robie to zawsze na zasadach TFP, no chyba ze modelka ma naprawde swietne portfolio i wiem ze da sie z niej sporo wycisnac,

a odnosnie tego pierwszego akapitu to jasne ze sie da, za tydzien bede mial lokal za free, modelki za free, mua za free, fryzjerka za free i do wszystkiego MR i PR, koszta moje wlasne to kilka odbitek A4 ale mysle ze na siebie zarobi Icon_wink Icon_wink aa no i musze pol studia przytargac ale 'why not'

tymczasem


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - claraveritas - 2011-04-08

wniosek na sukces wg Was to oryginalna utalentowana młoda modelka..lub całe studio modelek..oczywiscie po wyjsciu z salonu piekności..no nieźleIcon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - canion - 2011-04-08

122- brawo. jako jeden z nielicznych zauważasz że fotografia stockowa nie jest dla każdego a wrecz u wiekszości przypadków powoduje fotograficzną degradację. ludzie którzy do ery stockowej bawili sie fotografią tworząc mniej lub bardziej udane obrazki - ale obrazki z "dusza" - po kilku miesiącach stockowej działalności zaczynają robić nudne gnioty. bez wyrazu , bez pomysłu wazne aby w stockowym nurcie. Bo przestaje sie liczyć hobby, a zaczyna sie liczenie kasy.

122 - i jeszcze jedno. tak pozwoliłem sobie zerknąć na pf. pomijam dobór modelek bo o tym moznaby bez końca, ale ja tam widzę mega problem z makeup. spróbuj na kolejną sesję do owych 150 zł dorzucić 100 na dobrą wizażystkę , ale naprawde dobrą.
122 - i jeszcze drugie. nie wiem. albo monitor słabo skalibrowany albo coż przy wołaniu RAW idzie nie tak ale mam wrażenie że wszysko za jasno i leci w strone magenty. czyżbys 50d/40d focił bo te puchy mają tendencję do takiej kolorystyki


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - 122 - 2011-04-08

(2011-04-08, 15:11:35)canion napisał(a): 122 - i jeszcze jedno. (....)
We wszystkim masz absolutną rację, dodał bym jeszcze z 1000 rzeczy które bym mógł, lu powinienem poprawić, ale w związku z tym że "stock-i się kończą" poszedłem w stronę ilości a nie jakości. Może jeszcze zdążę przed końcem coś ugryźć z "tortu".


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - 122 - 2011-04-08

(2011-04-08, 14:42:56)edi napisał(a): ja o tym juz wiem, dlatego pierwsza sesje jak robie to zawsze na zasadach TFP, no chyba ze modelka ma naprawde swietne portfolio i wiem ze da sie z niej sporo wycisnac,

W tej kwestii mam nieco odmienne zdanie. Skoro kupuję pomidory, jabłka, śliwki i je fotografuję, to czemu człowiek który poświęca swój czas i udziela mi zgody, nie ma otrzymać wynagrodzenia z tego właśnie tytułu. Jest jak rekwizyt, a rekwizyty kupuje, lub wypożycza i wtedy także się za nie płaci.
Wiem że na przykład na MM można trafić osoby z łojotokowym zapaleniem twarzy, które mówią " to się da w PS usunąć", ale korzystając z takiego źródła trzeba się z tym liczyć.
Są osoby które pierwszy raz stają przed obiektywem i są do (....). Ale można się na to przygotować i sesja medyczna, złodziej, strażak w masce może być receptą, wszystko zależy od pomysłowości.
Nigdy nie mam ściśle określonej koncepcji sesji, tylko zarys tego co bym chciał, a i tak nie jestem w stanie wszystkich pomysłów zrealizować, zostają na następne okazje.