Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - MaxyM - 2011-02-16

Coś w tym jest... Od dziś piszę tylko o sukcesach. Będę jak nasi politycy.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - claraveritas - 2011-02-18

a moje pierwsze podejscie skonczyło sie 4/10 ;-(, teraz 29dni pokuty i spróbuje ponownie
powód jeden: out of focus, co ciekawe każde z innej beczki a w tym ptak uchwycony w locie zrobiony na trybie sport itd..zastanawiam się czy nie robić crop i nie zmniejszyc tym samym fotki do testu "10" tak żeby w 100% ostrość była od początku do końca na obiekcie/pejzażu/makro..może ktoś mi podpowie jak się przygotować do II-go podejścia..hmm?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Tomek De - 2011-02-18

(2011-02-18, 21:14:46)claraveritas napisał(a): ..może ktoś mi podpowie jak się przygotować do II-go podejścia..hmm?

zrobić i wysłać lepsze zdjęcia - także pod względem komercyjnym - uwierz mi że "out of focus" na Shutterstock nie dotyczy wszystkich zdjęć z ultra płytką GO, tak samo jak "too many photos..." na Dreamstime nie dotyczy całych paczek z jednej serii (to tylko taka standardowa regułka) - jeśli fotki będą się podobać inspektorom zaczną przechodzić całe sety.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - claraveritas - 2011-02-18

no cóż sugerowałem sie Fotolia IS, gdzie te same fotki przeszły a tu niespodzianka,
teraz jak pstrykam to staram sie zachomac max GO Icon_wink..btw dzieki za rade TDe


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - CamiArt - 2011-02-19

(2011-02-18, 21:14:46)claraveritas napisał(a): a moje pierwsze podejscie skonczyło sie 4/10 ;-(, teraz 29dni pokuty i spróbuje ponownie
powód jeden: out of focus, co ciekawe każde z innej beczki a w tym ptak uchwycony w locie zrobiony na trybie sport itd..zastanawiam się czy nie robić crop i nie zmniejszyc tym samym fotki do testu "10" tak żeby w 100% ostrość była od początku do końca na obiekcie/pejzażu/makro..może ktoś mi podpowie jak się przygotować do II-go podejścia..hmm?


Ja w końcu zaczęłam robić na przysłonie 22-32, bo całe paczki odpadały w kółko za focus. Raczej za jego umieszczenie, głębie, a nie to, że zdjęcie było rozmyte na krawędziach czy gdzieś tam. Poor lighting i out of focus wejdą na stałe do Twojego codziennego słownika Smile Plus białe tło, czyli zdjęcie studyjne, nie żadne latające ptaki. Jak już Ci przyjmą te 10 zdjęć to wrzucaj nawet latające hipopotamy Smile))


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - cranium84 - 2011-02-21

Dziady jedne ! Smile Odrzucili mi 18 na 19 zdjęć za focusa ! :-P no wkurzyli mnie no! Icon_cheesygrin


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - edi - 2011-02-21

gdybym mial byc bardzo zlosliwy to bym powiedzial "SUPER" [ bo im mniej konkurencji wsrod nowych fotek z poniedzialku tym lepiej], u mnie paczka zaakceptowana w 100% o strategicznej porze, czyli okolice 3am w poniedzialek, teraz czekamy na DL'e Smile

milego tygodnia


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - MaxyM - 2011-02-21

Przyjete 25/25... Milo od rana na SS.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - CamiArt - 2011-02-22

Szukając swoich łososi natrafiłam na taką stronę...
ss ciekawie podchodzi do podobieństwa zdjęć Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Ariene - 2011-02-22

Osz kurczaki, niezła seria! Widać, że ktoś nie lubi wyrzucać do kosza, czyli pcha całą serię Icon_cheesygrin
Bo rozumiem, że to nie Twoja masówka?