Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Tomy86 - 2011-02-04

(2011-01-29, 16:20:44)Tomy86 napisał(a): a wszelakie pomniki uważają za trademarki?;>

Pytam bo mam serię zdjęć ze szczecińskimi trzema orłami z błoni i nie wiem czy poświecac czas.

a jednak Icon_mad Rozumiem gdyby pomnik był głównym motywem zdjęcia, ale tak.

[Obrazek: 70567,1296671188,5.jpg]

Próbować jeszcze raz?

I jeszcze by dodać otuchy - ostatnio odwalone za focus dziś przeszłyIcon_cheesygrin


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Ariene - 2011-02-04

Poprzednia feralna paczka zawierała także poniższe zdjęcie. Odrzut - zły WB i światło... Chodziło chyba o to, że na monecie odbijały się zielenie z banknotu, więc zrobiłam złotówkę na szaro Icon_cheesygrin wrzuciłam z dopiskiem, że co chcieli to poprawiłam i już nie marudzą, czekam na DL Icon_wink
[Obrazek: stock-photo-polish-zloty-coin-standind-o...353406.jpg]

Na tym poprzednio było złe światło, podniosłam o 2 stopnie poziom jasności (czyli praktycznie nic nie zrobiłam), wysłałam z dopiskiem i czekam już na DL Icon_wink
[Obrazek: stock-photo-surimi-crab-sticks-with-lett...353436.jpg]

Miejcie do nich cierpliwość, bo czasem nie wiedzą, co czynią i trzeba im pomóc przyciskiem "resubmit" Icon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - CamiArt - 2011-02-07

Ariene, u mnie resubmit to połowa portfolio Smile swoją drogą to ostatnio zaczęłam prasowanie różnych banknotów z różnych stron świata, by ładnie wychodziły na zdjęciach, a nie jak wyciągnięte psu z gardła Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Ariene - 2011-02-07

Ale jak zaczniesz prać brudne pieniądze, to NIE mów (pisz) o tym głośno, ok? Icon_cheesygrin


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Itts - 2011-02-07

u mnie dzisiaj w miarę ok, około 10 na 13-14 przyjęte, a te 3 albo 4 odrzucone za focus... wszystkie były wysyłane ponownie, poprzednio lecąc za lighting Icon_neutral


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - mathom - 2011-02-07

jednym słowem jak nie kijem to pałką, albo jak nie urok to sr*czka Icon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - CamiArt - 2011-02-07

(2011-02-07, 16:55:29)Itts napisał(a): u mnie dzisiaj w miarę ok, około 10 na 13-14 przyjęte, a te 3 albo 4 odrzucone za focus... wszystkie były wysyłane ponownie, poprzednio lecąc za lighting Icon_neutral

Mi jak odrzucają za focus, z którym nic się już nie da zrobić, to robię resubmit i piszę, że poprawiłam światło. Często te zdjęcia są potem akceptowane...


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Itts - 2011-02-07

ja także tak robię czasem, jednak tych zdjęć chyba wybitnie nie chcą, a szkoda Icon_razz


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - wacpan - 2011-02-07

raz na jakis czas odrzuca mi pare fotek w secie za:
Poor Lighting--Poor or uneven lighting, or shadows. White balance may be incorrect.

dziwi tylko fakt ze te same zdjecia na is/dt/ft przechodza bez problemu.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - KAPA - 2011-02-07

Niestety, ale jak ktoś się chce od inspektorów nauczyć jak poprawić swoje fotki to się zawiedzie. Nie nakierują i nie poprawią, a powody odrzutów jako żywo przypominają mi Niedźwiedzia, który jak już nie miał pretekstu to wlał wilkowi za to, że tamten był bez czapki.
I takich powodów "bez czapki" inspektorzy popełniają bardzo, ale to bardzo wiele. Shutter ma bez czapki, Dreamstime również, Fotolia ogólnie zlewa contributora i chyba tylko iStockphoto wykazuje się jakimś sensownym działaniem.