Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - wawritto - 2011-01-24

Reguły raczej nie ma bo też zazw. wrzucam w weekendy i pierwszy raz takie coś. Ale chyba jednak jest nowy inspektor albo ogólnie patrzą nieco krytyczniej Icon_cheesygrin


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - CamiArt - 2011-01-24

hm, ja zauważyłam, że jak np. pierwsze zdjęcie z serii odpadnie za out of focus (u mnie jest 99% odrzutów z tego powodu...) to reszta też już hurtowo odpada, pomimo, że nie mają nawet 2 nieostrych px... widocznie stwierdzają z góry, że wszystkie zdjęcia zostały źle zrobione tj. focus powinien być na lewym a nie prawym uchu, czy odwrotnie Icon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - MaxyM - 2011-01-24

Cos w tym jest, czasami mam wrazenie, ze ktos wciska np. "1" next, "1" next, "3" next, itd.
Zobaczymy wczoraj wrzucilem 60 zdjec... W tym z 10 Ed. (te chyba rozpatruje inny oddział)... Ponownie tla, miasto i natura...


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Itts - 2011-01-24

editoriale na 99% Ci przejdą, z resztą może być różnie, ale trzeba być dobrej myśli Smile u mnie także oczekuje paczka około 20 zdjeć.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Itts - 2011-01-25

pięknie, 1/17 ....
dziwne trochę, bo odpadło kilka takich, które były podobne do tych które już mam w portfolio, a powody odrzutu po raz kolejny wydają mi się nieodpowiednie Icon_sad
no nic, trzeba poprawić w kilku przypadkach "lighting" i spróbować raz jeszcze Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - 122 - 2011-01-25

Wrzucałem w niedzielę rano paczkę, rozpatrzyli w poniedziałek o 14:00 i przeszło 49/50 .


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - edi - 2011-01-25

(2011-01-25, 10:26:31)122 napisał(a): Wrzucałem w niedzielę rano paczkę, rozpatrzyli w poniedziałek o 14:00 i przeszło 49/50 .

dwa slowa ISOLATED PEOPLE, o ile dobrze technicznie zrobione, najczesciej w studiu to nie ma sily zeby nie przeszlo, chyba ze znajda jakiegos copyrighta, ludzie na bialym tle sa akceptowani chyba z automatu


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - CamiArt - 2011-01-25

(2011-01-25, 09:38:57)Itts napisał(a): no nic, trzeba poprawić w kilku przypadkach "lighting" i spróbować raz jeszcze Smile

a co do "lighting" - czy zauważyliście by Shutterstock miał jakieś szczególe wymagania? jest tam sporo zdjęć takich pseudo retro (jakoś je przyjęli...), jest sporo moooocno rozjaśnianych o kilka EV, ale też takie o mocnych krawędziach i zbyt dużym kontraście. także znowu nie wiadomo o co im chodzi :/


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Itts - 2011-01-25

u mnie chyba najczęściej "lecą" za cienie... zauwazyłem że gdy następnego dnia wysyłam to samo zdjęcie, lekko rozjaśnione, z dopiskiem , że poprawiłem to i to, to zazwyczaj przyjmują Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Ariene - 2011-01-25

SS lubi mocno jasne zdjęcia. Nie lubi cieni i ciemniejszych obiektów, np. mi ostatnio odrzucili zdjęcie gdzie pomidorki na pierwszym planie były jaśniejsze, na drugim ciemniejsze. To już im nie podpasowało. Zobaczę, czy przyjmą po rozjaśnieniu tych z tyłu i oczywiście notce do przyjmowacza Icon_cheesygrin