Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - johnkruger1 - 2017-12-20

dziś dostałem odrzut dwóch zdjęć, powód: Non-Licensable Content -- Due to legal compliance restrictions, we cannot license this content in our collection.

foto wstawilem jako editorial

https://zapodaj.net/e7b334a8bf674.jpg.html
Drugie jest podobne, tylko zbliżenie na schody i napis Taormina

edit:
jak czytam na forach, brakuje keyword - illustrative. Ponieważ niektóre elementy mogą być z jakiejś wystawy. Zobaczymy raz jeszcze Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - yuma2 - 2017-12-20

Niektorych zdjec nie mozna wystawic nawet jako edytorial,
illustrative odnosi sie do zdjec zorientowanych pod katem jakiegos brandu np: kobieta pijaca coca-cole z puszki w upalny dzien, illustrative powinien sie wyrozniac takze lepsza jakoscia od zwyklego edytoriala jako ze z zasady jest to zdjecie rezyserowane


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - szakalikus - 2018-01-08

Gdzieś już ten temat poruszałem. Zawsze myślałem, że edytorial to nazwy firm, auta, marki itp, ale że na twarzy ludzi potrzebny jest zawsze MR, ale .... przeglądając "miłe zaskoczenie" trafiłem na ELkę yuma2 z jakimiś meksykańskimi gitarzystami Icon_cheesygrin i wrzuciłem zdjęcie randomowych ludzi skaczących na snowboardzie, które zrobiłem w zeszłym roku w Alpach opisując gdzie, kiedy zostało zrobione i zostało przyjęte. <jupi> ! To dość śmieszne, że po 4 latach cykania stocków dopiero przez przypadek zostałem wyprowadzony z błędu, dla niektórych to sprawa oczywista, ale ja odkryłem w tym momencie Amerykę, lecę jutro do centrum na "street photo" Icon_cheesygrin Dzięki yuma2 Icon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - gubernat - 2018-01-08

@szakalikus z małymi dziećmi edytorialni nie przyjmują na Istock, tam nadal wymagają MR, ale dorosłych już można wysyłać i przyjmują.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - yuma2 - 2018-01-08

(2018-01-08, 10:51:37)szakalikus napisał(a):  Dzięki yuma2 Icon_wink

Icon_cheesygrin kazdy dzien to szkola Icon_cheesygrin teraz przegladnij dyski w poszukiwaniu "straconych" edytoriali z poprzednich 4 lat Icon_cheesygrin

Edytoriale dobrze sprzedaja sie w kategoriach news, to wiemy wszyscy, jednakze ogromny potencjal jest takze w Travel i Food, przegladajac nowe magazyny mozna dostrzec pewne zmiany w trendach i tendencja jest taka, ze food i travel ida w parze a 70% zdjec to edytoriale wlasnie. Na edytorialach jest przede wszystkim wiecej zycia, realnego klimatu, anizeli na zdjeciach pustych ulic wyczyszczonych z wszystkich ludzi i witryn sklepowych, takze - nie bac sie edytoriali ! Icon_cheesygrin


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - matelusz - 2018-01-08

(2018-01-08, 12:10:50)yuma2 napisał(a): Icon_cheesygrin kazdy dzien to szkola Icon_cheesygrin teraz przegladnij dyski w poszukiwaniu "straconych" edytoriali z poprzednich 4 lat Icon_cheesygrin

Edytoriale dobrze sprzedaja sie w kategoriach news, to wiemy wszyscy, jednakze ogromny potencjal jest takze w Travel i Food, przegladajac nowe magazyny mozna dostrzec pewne zmiany w trendach i tendencja jest taka, ze food i travel ida w parze a 70% zdjec to edytoriale wlasnie. Na edytorialach jest przede wszystkim wiecej zycia, realnego klimatu, anizeli na zdjeciach pustych ulic wyczyszczonych z wszystkich ludzi i witryn sklepowych, takze - nie bac sie edytoriali ! Icon_cheesygrin

ja miałem niestety sporo problemów - kilkukrotnie odrzucano mi plik jako "not illustrative editorial". Co ciekawe, dodając zdjęcie ponownie i trafiając na innego akceptanta wielokrotnie problemu już nie było Icon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - yuma2 - 2018-01-08

(2018-01-08, 13:01:56)matelusz napisał(a): ja miałem niestety sporo problemów - kilkukrotnie odrzucano mi plik jako "not illustrative editorial".

Warto zapoznac sie lepiej z definicja Illustrative edytorial, bo jest to dosc specyficzna odmiana edytorialu


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - hmc - 2018-01-17

Reference Image - A reference image is a resemble the final image.

Jak mam to rozumieć? Zdjęcie przedstawia kontury osoby na tle zachodzącego słońca.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - yuma2 - 2018-01-17

(2018-01-17, 19:01:03)hmc napisał(a): Reference Image - A reference image is a resemble the final image.

Jak mam to rozumieć? Zdjęcie przedstawia kontury osoby na tle zachodzącego słońca.

Jesli zdjecie bylo skladane, lub postac wklejona to chca zobaczyc z jakich zdjec zostalo to stworzone. Jesli natomiast jest to jedno zdjecie, a w ich opini montaz, to wyslij jeszcze raz.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - hmc - 2018-01-17

Dzięki, nie było składane. Wysyłałem dwa razy. Wyślę jeszcze i zaznaczę ilustration without reference, bo nic innego tam się nie da teraz napisać.