Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - GRANDWarszawa - 2016-11-24

Dzięki za odpowiedź. Czyli zdjęcia idą do kosza Icon_sad


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - irontrybex - 2016-11-24

Wyślij im opis sytuacji, że darmowy koncert i ogólnie dostępny to na 100% dostaniesz numerek. U mnie to przechodzi.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - adalbert74 - 2016-11-24

iron... a przechodzi Ci to w przypadku imprez/koncertów w zamkniętych pomieszczeniach, salach koncertowych, klubach? Mi niestety nie - mam wiele zdjec z koncertów chóralnych (z publicznych - otwartych - występów np. w kościołach) i zawsze proszą o akredytacje...


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - GRANDWarszawa - 2016-11-24

(2016-11-24, 13:35:57)irontrybex napisał(a): Wyślij im opis sytuacji, że darmowy koncert i ogólnie dostępny to na 100% dostaniesz numerek. U mnie to przechodzi.

Stokrotne dzięki. Spróbuje tak zrobić.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - irontrybex - 2016-11-24

Ja tak robiłem w przypadku kilku otwartych pokazów samochodów. Pisałem w mejlu, że impreza była bezpłatna i dostępna dla każdego, organizatorzy nie przewidzieli wystawiana akredytacji prasowych/fotograficznych z w/w powodów.

W tym roku miałem iść na pokazy lotnicze w Poznaniu, napisałem mejla do organizatora czy zezwala na publikowanie zdjęć w serwisach newsowych i dostałem mejlowe potwierdzenie, ale bez akredytacji. Opisałem to i też przeszło. Tyle, że nie pojechałem Icon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - maccio - 2016-11-24

Tylko, że oficjalnie na Woodstock trzeba mieć akredytację (jest płatna) - więc lepiej, zanim zaczniesz kombinować, radzę byś się skontaktował z biurem medialnym WOSP i zapytał jak oni to widzą - by nie mieć kłopotów.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - irontrybex - 2016-11-24

Akredytacja upoważnia do wejścia na teren niedostępny dla normalnej osoby. Pracowałem trochę w reporterce i w teorii mamy wolne media i każdy może zrobić materiał o dowolnym wydarzeniu. Akredytacje i Media Passy mają nam w tym tylko pomóc. Nie mówię o koncertach gdzie organizatorzy stawiają wymogi, że np można robić zdjęcia tylko przez pierwsze 10 minut, czy na wybranym utworze ( i takie cyrki się zdarzają). Przypuszczam, że właśnie przez takie historie jak sławne zdjęcia z koncertu Beyonce wymusiły sprawdzanie akredytacji w zagranicznych agencjach.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - guteksk7 - 2016-12-04

Mam pytanie do osób mających doświadczenie we wrzucaniu budynków biurowych. Nie bardzo rozumiem, część moich zdjeć zostaje odrzuconych za property release a część akceptują. Tutaj pojawia się pytanie gdzie jest ta granica, kiedy zdjęcie narusza prawa majątkowe?

przykłady:


[Obrazek: 078262f64206.png]

[Obrazek: d9f88ebfda30.png]


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - oxygenka - 2016-12-04

(2016-12-04, 10:53:58)guteksk7 napisał(a): Mam pytanie do osób mających doświadczenie we wrzucaniu budynków biurowych. Nie bardzo rozumiem, część moich zdjeć zostaje odrzuconych za property release a część akceptują. Tutaj pojawia się pytanie gdzie jest ta granica, kiedy zdjęcie narusza prawa majątkowe?

przykłady:


[Obrazek: 078262f64206.png]

[Obrazek: d9f88ebfda30.png]
Dla jednego Ynspektora są ok Smile... dla innego już nie ..subiektywna ocena..bądź przejrzyj jeszcze raz foto może sa małe detale chronione prawem.. zamaskuj i wrzuć ponownieSmile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - guteksk7 - 2016-12-04

(2016-12-04, 11:18:08)oxygenka napisał(a): Dla jednego Ynspektora są ok Smile... dla innego już nie ..subiektywna ocena..bądź przejrzyj jeszcze raz foto może sa małe detale chronione prawem.. zamaskuj i wrzuć ponownieSmile

No tak może być bo kilka podobnych zdjęć kiedyś przeszło tylko z innym filtrem. Detali nie ma, to chyba jednak zależy od inspektora;/