Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - bluefilter - 2016-07-22

Nie, na Fotolia nie było.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - juras10-77 - 2016-09-30

Czy ktos się orientuje , czy da się wykasować fote z Shutterstock - i w to miejsce wrzucić to samo tylko ,że obrobione od nowa (lekko kadrując itp. ) czy raczej się obetną ,że wgrywam to samo co usunąłem ? Chciałbym poprawić kilka fot .


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - adalbert74 - 2016-09-30

Przy aktualnym tempie akceptacji (a nawet podejrzeniach, że foty rozpatruje automat) nie certol się - usuwaj te foty, z których nie jesteś zadowolony i wrzucaj poprawione...
Konkretnie - jeśli tego nigdy nie robiłeś:
http://submit.shutterstock.com/review.mhtml?type=photos
Tam wpisujesz nr ID foty i klikasz USUŃ - potwierdzasz i to wszystko


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotorince - 2016-09-30

(2016-09-30, 17:12:51)juras10-77 napisał(a): Czy ktos się orientuje , czy da się wykasować fote z Shutterstock - i w to miejsce wrzucić to samo tylko ,że obrobione od nowa (lekko kadrując itp. ) czy raczej się obetną ,że wgrywam to samo co usunąłem ? Chciałbym poprawić kilka fot .

Ja bym uważał na Twoim miejscu.
Raz tak zrobiłem i dostałem ostrzeżenie od supportu.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - adalbert74 - 2016-09-30

fotorince - a przy jakiej ilości takich „korekt" dostałeś ostrzeżenie?
Ja taką korektę robiłem - bez konsekwencji - maksimum w odniesieniu do 3-4 zdjeć od początku mojej obecności na SH


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotorince - 2016-09-30

Nie pamiętam szczerze mówiąc, to było ponad 2 lata temu ale obstawiałbym że około 10 fot.
Nie twierdzę że to jest reguła, informuję tylko jak to wyglądało w moim przypadku.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - adalbert74 - 2016-09-30

Ja dokładnie wczoraj taką akcje przeprowadziłem. SH łyknął mi wszyskich zdjęcia z jednej sesji jak pelikan...
Taką miałem regułę, że dopiero po akceptacji na SH wrzucałem na pozostałe stoki... i tu zonk - bigstock mi jedną fotę odrzucił wskazując bardzo konkretny powód techniczny, który przeoczylem (innymi słowy - słusznie odrzucając fotę). Poprawiłem - przyjęli od razu. Pomyślałem wówczas, że głupio z takim błędem zostawić to zdjęcie na SH (gdzie przyjęto je wcześniej) - skasowałem i wrzuciłem to poprawione - też bez problemu zaakceptowali.
Czy ostrzeżenie, które wcześniej otrzymałeś przyszło do Ciebie od razu po takich dzialaniach, czy z pewnym poślizgiem? Kilkudniowym na przykład.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotorince - 2016-09-30

Zadajesz bardzo trudne pytania Smile
Ale o ile dobrze pamiętam wyglądało to tak, zdjąłem foty i od razu zarzuciłem foty poprawione....odczekały swoje na akceptację (to były czasy gdzie około tygodnia-półtora czekało się na akceptację) i dostałem maila z informacją dlaczego zdjęcia zostały usunięte i teraz wrzucam je ponownie (wydźwięk wiadomości był taki że nie można tak robić).
Odpisałem gęsto się tłumacząc Icon_wink i na drugi dzień zostały rozpatrzone i zaakceptowane.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Yuri - 2016-10-03

Od rana wszystko wycinane - najczęstszy powód "Title -- Titles must be relevant and specific to the image, must be in English, and cannot contain unnecessary information such as camera make or model, links to websites, etc." . Przed weekendem pierwsza cześć wektorów przeszła. Pozostałe to:
Edges--Gradients/blends are sloppy or poorly rendered.
Edges--Paths are sloppy and/or poorly constructed.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Yuri - 2016-10-03

Wysłane ponownie - bez zmian (oprócz tytułów) - wszystkie przyjęte.