Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - yuma2 - 2016-05-31

(2016-05-30, 21:16:57)fotek napisał(a): Niestety, mylisz się... "same model" jest rozpoznawane właśnie po dokładnie tym samym MR. Jak bedzie inny MR, to zdjęcia się w tej grupie nie pojawią

Dziekowac za wyjasnienie Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - adalbert74 - 2016-06-14

Krótkie pytanie - właśnie odrzucili mi jedno zdjęcie z serii z dziewczyną słuchającą muzyki, trzymającą w ręku iPhone'a - z 7 tylko to 1 poleciało za trademark - to jedyna fotka, gdzie wyraźnie jest widoczny apple'owski przycisk HOME i przycisk wyłączenia....
Usuwać oba, czy tylko HOME?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - GregorK - 2016-06-14

(2016-06-14, 12:39:20)adalbert74 napisał(a): Krótkie pytanie - właśnie odrzucili mi jedno zdjęcie z serii z dziewczyną słuchającą muzyki, trzymającą w ręku iPhone'a - z 7 tylko to 1 poleciało za trademark - to jedyna fotka, gdzie wyraźnie jest widoczny apple'owski przycisk HOME i przycisk wyłączenia....
Usuwać oba, czy tylko HOME?

home albo oba, jak wolisz Icon_cheesygrin


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - adalbert74 - 2016-06-14

GregorK - "Kocham Pana, Panie Sułku Icon_cheesygrin"


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - stocking - 2016-06-14

A ja bym słał jeszcze raz do skutu, kiedyś tez miałem historie z pewnym produktem który był odrzucany właśnie za copyrights (zresztą produkt tez powiązany w jakiś sposób z apple), aż napisałem do supportu, dołączyłem foto paragonem ze ten produkt jest tylko podobny, od tej pory przyjmują jak leci. Najczescie jest to tylko nie do końca zorientowany inspektor który woli odrzucić fote niż zaakceptować taka która powiedzmy ryzykowna.
50% laptopów na Shutterstock to aluminiowe macbooki od apple, wszyscy o tym wiedza nikt nie protestuje, podobnie jest z telefonami, wiec ślij do skutku ! Jeśli to większa liczba fotek to mi nie chciałoby się dłubać żeby cokolwiek usuwać, o ile oczywiście nie widać logo (często na pierwszej lub testowej sesji uczę modelki jak ładnie układać dłoń żeby zakrywała wszystkie logo,trademarki na rożnych przedmiotach, daje to później mase oszczędności czasu przy obróbce).


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - adalbert74 - 2016-06-14

stocking... oczywiście mam zamiar wysłać ponownie;
zadając tu pytanie liczyłem na konkretną odpowiedź dotycząca Apple - gdzieś o tym czytałem, ale teraz nie pamietam gdzie - info o elementach, które trzeba koniecznie występlować ze zdjec z iphonami, iPadami, etc. Kojarzę, że jest to przycisk home, jabłuszko... ale czy przycisk wyłączania? Tego nie pamietam.
Moje córki są już dobrze przećwiczone... nawet kupując ciuchy zwracają uwagę, by nie miały elementów, z którymi tata będzie sie męczył w trakcie obróbki Icon_wink

... w tym przypadku chodzi o tylko jedno zdjęcie z serii - ale chętnie przejrzę link, pod którym jest to opisane dokładniej (jesli ktoś przypadkiem się na to natknął)


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - yeloow - 2016-06-15

Pytanie:
jak opisywać edytoriale? Podczas opisywania zaznaczam editorial, w słowach kluczowych wpisuje : illustrative, illustrative editorial, editorial use only i trzeci raz dostaje komunikat :"Image requires proper caption and must be tagged as editorial."
Wrzucam zdjęcia alkoholi, butelka z etykietą i nazwą trunku.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - adalbert74 - 2016-06-15

A stosujesz się ściśle do prawidłowego zapisu dotyczącego OPISU EDYTORIALI?
Czyli:
Miejscowość, Kraj - August 28, 2014: i dalej opis - niezależnie od tego, czy masz kostkę masła extra, czy kufel piwa Lech - przed właściwym opisem musisz zawrzeć dane o miejscu i czasie wykonania foty


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - yeloow - 2016-06-15

Mam to wpisać w pole "Description\Title\Caption"?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - oxygenka - 2016-06-15

(2016-06-15, 14:53:37)yeloow napisał(a): Mam to wpisać w pole "Description\Title\Caption"?
Musisz wpisać te dane przez tytyłem foty własnie "Description\Title\Caption"?
Icon_cheesygrin