Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Magdalena87 - 2016-05-27

mam pytanko odnośnie umowy dla osób niepełnoletnich - cześć zdjęć zakwestionowali ze względu na niekompletną umowę i wady techniczne zdjęcia, część tylko ze względu na wady techniczne zdjęcia.

Tym samy zgłupiałam czy w końcu umowa jest źle wypisana czy nie ?!

czy umowa może odnosić się wszystkich zdjęć? nie wyobrażam sobie za każdym razem podpisywać a raczej wypisywać nową umowę do każdego dnia zdjęciowego ? tym bardziej, ze chodzi o moje własne dziecko Icon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Lseker - 2016-05-27

(2016-05-27, 11:32:44)yuma2 napisał(a): Mialem ten powod podany przy zdjeciach banknotow funtow brytyjskich ale z zaslonietym wizerunkiem krolowej, za drugim razem zdjecia przeszly i sie sprzedaja. Ten powod czesto jest uzywany gdy zdjecie jest dobre ale reviewer nie za bardzo wie co ma z nim zrobic, nie jest pewny czy trademark tam jest albo zdjecie jest jakies dziwne np na granicy przyzwoitosci  czy dyskryminacji itp, radze spr po raz drugi albo nawet trzeci jesli sie napracowales przy zdjeciu Smile

to jest zdjęcie graffiti z przenośnym wc w rogu, loga na wc wyczyściłem, natomiast graffiti to chyba jest chronione prawem autorskim więc dałem editoriala, Dzisiaj drugi raz odrzucone z tego samego powodu. Ale chyba poczekam z tydzień i będę dalej próbował.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotorince - 2016-05-27

(2016-05-27, 22:24:27)Magdalena87 napisał(a): czy umowa może odnosić się wszystkich zdjęć? nie wyobrażam sobie za każdym razem podpisywać a raczej wypisywać nową umowę do każdego dnia zdjęciowego ? tym bardziej, ze chodzi o moje własne dziecko Icon_wink

Teoretycznie tak z tym że ogólnie są przyjęte jakieś limity, trzeba (przynajmniej teoretycznie) uaktualniać umowę po przekroczeniu pewnego progu wiekowego np. 20,30,40 lat itd.
Z dziećmi te progi są dużo częstsze, pierwszy jest już bodajże po skończonym roku.
Tyle teorii, jak wygląda to w praktyce za bardzo nie wiem.
Może po prostu coś źle wypełniłaś umowę ? Do podpisu opiekuna prawnego zawsze jest osobne miejsce do podpisu, może się machnęłaś i podpisałaś nie tu gdzie trzeba?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Magdalena87 - 2016-05-27

podpisy akurat są ok, mam łeb prawnika więc zwracam uwagę na takie rzeczy, wyczulona jestem. Nie wpisałam daty wykonania zdjęcia, napisałam, że nie dotyczy. I nie wpisałam e-maila. Uzupełniłam te dane, zobaczymy co dalej


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotorince - 2016-05-27

(2016-05-27, 22:56:16)Magdalena87 napisał(a): podpisy akurat są ok, mam łeb prawnika więc zwracam uwagę na takie rzeczy, wyczulona jestem. Nie wpisałam daty wykonania zdjęcia, napisałam, że nie dotyczy. I nie wpisałam e-maila. Uzupełniłam te dane, zobaczymy co dalej

No kurde to po co te pytania, przecież to są podstawowe rzeczy Icon_razz
Łeb prawnika coś szwankuje Icon_razz


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - yuma2 - 2016-05-27

(2016-05-27, 22:43:09)Lseker napisał(a): to jest zdjęcie graffiti z przenośnym wc w rogu, loga na wc wyczyściłem, natomiast graffiti to chyba jest chronione prawem autorskim więc dałem editoriala, Dzisiaj drugi raz odrzucone z tego samego powodu. Ale chyba poczekam z tydzień i będę dalej próbował.

no teraz wszystko jasne, poczytaj na blogu Shutera, juz nie przyjmuja graffiti takze jako edytorial.
TUTAJ


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Magdalena87 - 2016-05-27

(2016-05-27, 22:58:55)fotorince napisał(a): No kurde to po co te pytania, przecież to są podstawowe rzeczy Icon_razz
Łeb prawnika coś szwankuje Icon_razz

nie ma adnotacji wymogu uzupełniania info typu mail więc nie sugerowałam się Icon_wink a datę wpisałam, że nie dotyczy bo kolega zasugerowała, że można korzystać cały czas z jednej umowy - tylko jak trzeba wpisać jedną datę to nie będę korzystać przez pół roku z jednej umowy. Dziwnie skonstruowana ta umowa, zbyt ogólnie ujęta


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotek - 2016-05-28

(2016-05-27, 23:15:55)Magdalena87 napisał(a): nie ma adnotacji wymogu uzupełniania info typu mail więc nie sugerowałam się Icon_wink a datę wpisałam, że nie dotyczy bo kolega zasugerowała, że można korzystać cały czas z jednej umowy - tylko jak trzeba wpisać jedną datę to nie będę korzystać przez pół roku z jednej umowy. Dziwnie skonstruowana ta umowa, zbyt ogólnie ujęta

Jak na łeb prawnika, to coś słabo to widze. Stocki potrzebują MR, czyli model release, czyli "zgode na wykorzystanie wizerunku". Umowa, to jednak troche innego rodzaju dokument


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - oxygenka - 2016-05-28

(2016-05-27, 22:43:09)Lseker napisał(a): to jest zdjęcie graffiti z przenośnym wc w rogu, loga na wc wyczyściłem, natomiast graffiti to chyba jest chronione prawem autorskim więc dałem editoriala, Dzisiaj drugi raz odrzucone z tego samego powodu. Ale chyba poczekam z tydzień i będę dalej próbował.

Mnie odrzucili ok 30 fot z grafiitkami i napisali że już nie przyjmują tego typu fot.. i pozamiatane a miałam cudną kolekcję pięknych łódzkich murlai i cudeniek graficiarskichSmile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - yuma2 - 2016-05-28

(2016-05-28, 08:29:31)oxygenka napisał(a): Mnie odrzucili ok 30 fot z grafiitkami i napisali że już nie przyjmują tego typu fot.. i pozamiatane a miałam cudną kolekcję pięknych łódzkich murlai i cudeniek graficiarskichSmile

Pisali o tym pod koniec Marca, ze juz nie beda przyjmowac