Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - bluefilter - 2016-05-23

Usunięcie loga nie zawsze pomaga.

Mam na myśli kolor maszyn rolniczych holenderskiego producenta.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - yuma2 - 2016-05-23

zamien kolor na PS z zoltego zrob rozowy a z zielonego niebieski, bedzie pieknySmile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Magdalena87 - 2016-05-24

uzyskałam odpowiedź na moje jedno pytanie dlatego proszę o jeszcze jedną informację Smile

czy gdzieś na forum jest lista tłumaczeń odrzutów na SS? oraz czy w związku z tymi tłumaczeniami jest gdzieś lista jak mają być opisane zdjęcia ? tak jak świetnie opisał maccio ?

przepraszam ale nie mogę tego znaleźć a przyznam bez bicia, że jestem na Shutterstock od trzech dni, mam "czas" tylko od godziny 19 jak moja córa zaśnie a wiadomo, obróbka zdjęć, ładowanie itd ... czas szybko leci. Już teraz mam klej na oczach i ledwo siedzę także jeśli ktoś byłby skłonny mi pomóc byłabym wdzięczna Smile

Dziękuję Icon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Magdalena87 - 2016-05-24

czy warto próbować wrzucać tą samą fotę przynajmniej trzy razy? u mnie to się sprawdziło w przypadku trzech zdjęć ale czy można z tego zrobić regułę?

chodzi mi o fakt, że część zdjęć jest abstrakcyjna i przechodzą a u mnie do zdjęcia się przyczepili bo też abstrakcyjne to dla nich za ciemne, słaba kompozycja, niewyraźne ( choć wyraźne jest ) - na zdjęciu bańka mydlana

ot taki przykład, ktoś opisze swoje doświadczenia?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - adalbert74 - 2016-05-24

To niestety jest reguła w przypadku zdjec ogólnie określanych jako abstrakcyjne - po odrzucie na SH początkowo odpuszczałem ponawianie wrzutek tych samych zdjec...
...
Jednak wtedy, gdy takie odrzucone zdjecie w innym banku (np. bliźniaczym BS) sprzedawać sie zaczynało dobrze albo i bardzo dobrze (wg mojego kryterium - min. kilkanaście razy w okresie 1-2 tygodni) .... ponawialem wrzutkę na SH i zazwyczaj sprzedaż ruszała od razu z kopyta.
Jedno z moich najlepiej sprzedających sie zdjec dmuchawca (ponad 200 pobrań) zostało przyjęte dopiero za 3 razem właśnie ("bad WB" poor lighting)


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Magdalena87 - 2016-05-25

Adalbest Twój post podniósł mnie na duchu szczerze mówiąc. Ręce mi opadają, rozumiem odrzucić cześć zdjęć ... Ale wszystkie które wczoraj ładowałam ? Nie rozumiem po prostu że są czasami zdjęcia naprawdę słabe i przechodzą a mi zrobili odrzut wszystkich. No ale trudno, będę próbować dalej. Przed wszystkim spróbuję dołączyć do innych banków


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Lseker - 2016-05-25

(2016-05-24, 19:37:29)Magdalena87 napisał(a): czy warto próbować wrzucać tą samą fotę przynajmniej trzy razy? u mnie to się sprawdziło w przypadku trzech zdjęć ale czy można z tego zrobić regułę?

chodzi mi o fakt, że część zdjęć jest abstrakcyjna i przechodzą a u mnie do zdjęcia się przyczepili bo też abstrakcyjne to dla nich za ciemne, słaba kompozycja, niewyraźne ( choć wyraźne jest ) - na zdjęciu bańka mydlana

ot taki przykład, ktoś opisze swoje doświadczenia?

Może warto pomyśleć co zmienić w takim zdjęciu, zamiast ponownie próbować z takim samym bez zmian, może rozjaśnić? może odszumić i zmniejszyć, często to pomaga.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Lseker - 2016-05-27

"Unacceptable Content Type -- We cannot accept this image into our commercial or editorial collection, or we are no longer accepting this type of content." próbować ponownie?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - adalbert74 - 2016-05-27

Lseker - mało danych Icon_wink
Juz ktoś tu wrzucał zdjecie z takim uzasadnieniem odrzucenia (nóż przy gardle dziewczyny)... nikt chyba na forum nie miał watpliwości, że powód w tym wypadku nie był z czapy...


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - yuma2 - 2016-05-27

(2016-05-27, 10:12:09)Lseker napisał(a): "Unacceptable Content Type -- We cannot accept this image into our commercial or editorial collection, or we are no longer accepting this type of content." próbować ponownie?

Mialem ten powod podany przy zdjeciach banknotow funtow brytyjskich ale z zaslonietym wizerunkiem krolowej, za drugim razem zdjecia przeszly i sie sprzedaja. Ten powod czesto jest uzywany gdy zdjecie jest dobre ale reviewer nie za bardzo wie co ma z nim zrobic, nie jest pewny czy trademark tam jest albo zdjecie jest jakies dziwne np na granicy przyzwoitosci czy dyskryminacji itp, radze spr po raz drugi albo nawet trzeci jesli sie napracowales przy zdjeciu Smile