Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - maccio - 2016-02-13

Z nowych powodów, to ostatnio przy edytorialu miałem komentarz: "Unacceptable Content Type -- We are no longer accepting this type of content."


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - adalbert74 - 2016-02-16

(2016-02-13, 00:42:52)yuma2 napisał(a): pierwszy raz przeoczyles wlosa na ciastku czy pierwszy raz ktos go zobaczyl?
Jednak nie włos...  nie zauważyłem drobnych okruszkow "odciastkowych", które rzeczywiście przy 100% powiększeniu mogły nieco irytować.
Kilka minut zabawy ze szczoteczką w PS i przeszło.
"To nauka jest dla żuka, by CAŁE zdjecie w 100% przeszukać"
...a nie tylko najważniejszy fragment ... a o tle zapomnieć Icon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - aleksandria - 2016-02-17

Dzień dobry po raz pierwszy,

Mam pytanie odnośnie zdjęć redakcyjnych (szkolne zawody sportowe), które nie wymagały akredytacji, a Shutterstock wymaga akredytacji. Jest jakieś rozwiązanie by przeszły ?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - maccio - 2016-02-17

Hej,
możesz napisać do nich zapytanie w tej sprawie - wyjaśniając, iż były to zawody takiej a takiej rangi, nie były objęte biletami - i czy przyjmą?
PozdrawiamSmile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - borzywoj - 2016-02-17

Aleksandria, trochę nie w temacie napisałaś tego posta. Przy wrzucaniu edytoriali nigdy nie poproszono mnie o akredytacje. Podejrzewam, że proszą to do zdjęć z większych imprez. Foty możesz wysłać na licencji edytorial tylko pytanie czy je przyjmą - mogą napisać, że nie mają potencjału sprzedażowego Parę razy przy edytorialach mi się coś takiego przydarzyło.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - maccio - 2016-02-17

Borzywoj - od jakiś czasu temu wprowadzili konieczność przedstawienia imiennej akredytacji przy imprezach rozrywkowych i sportowych (np. musiałem okazać akredytację np. z Przystanku Woodstock i zawodów triatlonowych).


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - borzywoj - 2016-02-17

a to przepraszam Icon_wink ostatnie wrzucone przeze mnie zdjecia z imprezy masowej byly 2 lata temu...


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - aleksandria - 2016-02-17

Dziękuję maccio i borzywoj Smile

Spróbuję napisać (tak jak piszesz maccio).
Co do akredytacji - wysyłałam zdjęcia z Moto Show. Jak napisałam w tytule, że to Moto Show to zapytali o akredytację. Jak wyrzuciłam z tytułu nazwę imprezy (tak podpowiedział kolega) to mi przeszły.

I też takie posunięcie chciałam tu zastosować, ale nie przeszło.

Co do wpisu tu - odrzut jest? jest Icon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - szakalikus - 2016-02-26

Zrobiłem sobie grafikę wektorową w photoshopie, zapisałem jako Photoshop (.eps), dołączyłem .jpg o tej samej nazwie, wszystko zgodnie z instrukcją, podczas keywordowania, chwyciło miniaturkę + dodało "(vector)" do miniaturki a dzisiaj zostało odrzucone z powodu : "No Bitmaps--Bitmap images and/or effects are not permitted. ". Hmmm Wszystkie warstwy w Photoshopie były wektorowe, nie używałem żadnych cieni, tylko proste kształty. Ktoś wie co mogłem zrobić źle? Może podczas zapisywania pliku coś źle wybrałem (wszystkie wartości zostawiłem domyślne- Kodowanie ASCI85, Podgląd tiff 8b/p,+dołącz dane wektorowe)

Hmmmm czy jest możliwość że może chodzić o tło? Wszystkie kształty stworzyłem na przeźroczystym tle a na koniec zrobilem klasyczne "crt+A" -> Wypełnij Białym. Może powinienem jako tło również stworzyć vektorowy biały prostokąt? (Tło mogło zostać potraktowane jako raster?)


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - hektor66 - 2016-02-26

wydaje mi się, że może chodzić właśnie o tło- czyli bitmapa, w końcu białe wypełnienie w ps to nie wektor