Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - maccio - 2015-11-15

Yuma, a przydział danej paczki/contributora jest losowy za każdym razem, czy oceniający ma pod swoją "opieką" określoną stałą grupę dostawców?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - oxygenka - 2015-11-15

(2015-11-15, 21:13:45)maccio napisał(a): Yuma, a przydział danej paczki/contributora jest losowy za każdym razem, czy oceniający ma pod swoją "opieką" określoną stałą grupę dostawców?

A ja mam nadzieję że tak,,, że jest to zupełnie losowo przypadkowe bo inaczej sobie tego nie wyobrażam.... Icon_cool

(2015-11-15, 21:09:37)yuma4 napisał(a): haha juz nie dzialam aktywnie, zbyt wiele czasu trzeba jednak poswiecic, polecalbym ta prace raczej stockowym emerytom ktorzy juz nie uploaduja, maja duze PF, a nie moga zyc bez stockow Icon_cheesygrin

Jednak są tacy co dzielą obowiązki.. i dają chyba radę i pewnie nawet ich to rajcuje   bo to jest takie podnoszące  ego ...móc decydować co na stronę co do śmieci ??? ale może się mylę Icon_rolleyes Icon_cheesygrin


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - yuma4 - 2015-11-16

(2015-11-15, 21:11:04)GregorK napisał(a): i to mnie martwi, bo ynspektory nie koniecznie mają kwalifikacje. Icon_sad

poza wymogami technicznymi jak rozdzielczosc ekranu, komputer, i szybkosc lacza itp
trzeba ocenic 15 zdjec, dosc podchwytliwych bym powiedzial np piekne zdjecie starszej pary przy sniadaniu, zrobione jakims 35mm tak ze z dosc daleka i wszystko pieknie ladnie tylko ze na koszulce jest znaczek La Costa widoczny dopiero przy 100% itp,  w przypadku Reject trzeba podac poprawny powod, oprocz tego pokazac swoje PF i to dziala na korzysc, i odpowiedziec  na kilka mniej waznych pytan, dopiero wtedy jesli wszystko bedzie ok, dostajesz maila z odpowiedzia by zlozyc podanie o prace, i dopiero wtedy Oni wybieraja i decyduja czy sie nadajesz. Wiec nie wiem czy latwo/trudno ale jesli ktos robi zdjecia na poziomie i jest na stockach to na pewno sobie poradzi, dla kogos bez pojecia to nie widze by ocenil poprawnie zdjecia z testu

(2015-11-15, 21:13:45)maccio napisał(a): Yuma, a przydział danej paczki/contributora jest losowy za każdym razem, czy oceniający ma pod swoją "opieką" określoną stałą grupę dostawców?

logujesz sie na konto " do pracy" i sciagasz co jest dostepne na serwerze w danym momencie z kolejki, bardzo losowo, jedynie vektory oceniaja inny ludzie, edytorial i video takze

(2015-11-15, 22:09:13)oxygenka napisał(a): A ja mam nadzieję że tak,,, że jest to zupełnie losowo przypadkowe bo inaczej sobie tego nie wyobrażam.... Icon_cool




Jednak są tacy co dzielą obowiązki.. i dają chyba radę i pewnie nawet ich to rajcuje   bo to jest takie podnoszące  ego ...móc decydować co na stronę co do śmieci ??? ale może się mylę Icon_rolleyes Icon_cheesygrin

na pewno tak, jednak deklarujesz na poczatku ile czasu/dni chcesz poswiecic na ocene zdjec, i czy chcesz pracowac w weekend czy nie itp, jest to dosc czasochlonne zajecie i jesli nie traktujesz tego jako full time prace ze po prostu wstajesz i pracujesz do powiedzmy 16 to nie wyrobisz, ja mam dosc sporo zajec i powiem szczerze lepszych zajec, bardziej produktywnych i przynoszacych lepszy dochod.



Dziwi mnie ze nikt z tego Forum nie zostal jeszcze revi na SS, macie piekne PF i umiejetnosci na pewno takze, ostatnio szukali kogos do vektorow w Warszawie, wiec czemu nie? mozna aplikowac takze w kazdym innym europejskim kraju jako ze PL jest w unii wiec nie potrzeba Wam wizy o prace, ja bylem w San Diego, CA tylko ze wzgledu na to by miec historie zatrudnienia w US bo zasady pracy sa takie same wszedzie


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - blas - 2015-11-18

(2015-11-16, 10:40:06)yuma4 napisał(a): Dosc latwo dostac ta prace, ale nie polecam, pieniadza co najmniej smieszne a praca nie taka latwa i przyjemna, lepiej poswiacic ten czas na focenie

...

Dziwi mnie ze nikt z tego Forum nie zostal jeszcze revi na SS, macie piekne PF i umiejetnosci na pewno takze

Sam sobie przeczyszSmile
Po cholerę wykonywać badziewną pracę za badziewne pieniądze skoro ma się ładne folio i umiejętności, w dodatku folio które samo pracuje?

Odnośnie klikania Accept, chcielibyście, żeby wszystkie stoki przyjmowały wszystko jak leci, wszelkie gnioty i serie edytoriali po 100szt? Kupujący by się wściekli, a sprzedający przestaliby sprzedawać.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - yuma2 - 2015-11-18

(2015-11-18, 11:30:09)blas napisał(a): Sam sobie przeczyszSmile
Po cholerę wykonywać badziewną pracę za badziewne pieniądze skoro ma się ładne folio i umiejętności, w dodatku folio które samo pracuje?

...

W moim przypadku sprawa troche glebsza niz sie wydaje Smile Potrzebowalem historie zatrudnienia w US w branzy foto-pokrewnej, takie planowanie na przyszloscIcon_cheesygrin a co do innych, wydaje mi sie ze dolar w PL zawsze wart wiecej ni zlotowka, ja mieszkam w UK i mam troche inny przelicznik dolarowo-godzinowy . Inna sprawa chodzilo mi bardziej o to, po tych wszystkich spekulacjach, kto co jak ile czemu nikt nigdy nie sprobowal aplikowac o prace w Shutterstock jako reviewer?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - blas - 2015-11-18

Może dlatego mało kto aplikował, bo można sobie wyobrazić że to badziewna praca. Pewnie jakby policzyć to wyjdzie jakieś $0.0005 za review.
Chyba że ktoś ma jakiś dodatkowy cel jak Ty.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - blas - 2015-11-23

Intellectual property za coś takiego, oczywiście bez napisów:
https://lh3.googleusercontent.com/WZGwbQDyts83ggE-YNjXDqe4ATTJGPhqFiUkfWnN8i2e=w600
Zostawiłem tylko 50mm 1:1.7
Sporo takich staroci jest i chyba nadal przyjmują ktoś coś wie?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - yuma2 - 2015-11-23

(2015-11-23, 19:28:37)blas napisał(a): Zostawiłem tylko 50mm 1:1.7

niektorym to wystarczy, inny dopatrzy sie znaczka iMaca itp najlepiej wymazac wszystko co sie da


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - yuma2 - 2015-11-24

Mam pytanko do Was, czy kiedys spotkaliscie sie z podobna sytuacja i jesli tak, to jak zostala rozwiazana.

Wyslalem kilkanascie zdjec w kategorii RF, miejsce to Plac Rewolucji,Kuba. Zostaly odrzucone z powodu braku PR. Po czym napisalem do SS, z pytaniem jak to jest ze w bazie zdjec Shutterstock jest masa zdjec tego samego miejsca, czesc mniej czesc bardziej podobnych do moich, w kategorii RF, i dam sobie reke odciac ze nikt z tych osob nie ma PR, bo raz ze nie trzeba a dwa artysta nie zyje a trzy wystapienie po PR do Kubanskiego ministra to 5 lat czekania na negatywna odpowiedz, oczywiscie Shutterstock do bledu osoby oceniajacej zdjecia sie nie przyznal ale napisali ze beda wystepowac po PR do tych osob ktorych zdjecia juz sa w bazie albo beda je usuwac. Minelo 4 tygodnie czesc zdjec nadal tam jest, tak wiec kolejny mail poszedl, walka trwaSmile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - blas - 2015-11-24

Eee nic ciekawego na tym placu, sami komuniści i mordercy, szkoda czasu.