Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Lseker - 2015-10-14

(2015-10-14, 23:29:54)fotek napisał(a): Ja tam nie chce wskazywac palcem, ale jeżeli ktoś pisze, ze z 10-20 zdjęc standardowo przechodzi mu jedno, to jednak bym sie zastanowil nad jakościa.

Zgadza się co do jakości, wczoraj odjechał "nowy" aparat Smile teraz robię starym i jest lepiej, a z obróbka - przesadzałem z wyostrzeniem i nie odszumiałem.

Poza tym dziękuję panowie za inspirującą dyskusję Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - rpd - 2015-10-14

(2015-10-14, 23:48:44)fotek napisał(a): Ależ właśnie to robie... przywiozłem z Toskanii ok. 2 tys. zdjeć - czepiaja się właśnie PR bliżej nieokreslonych krzaków, pare razy tylko jakosci

Na 500 ostatnich zdjęć w pf masz około 20 szt nie produktowych. Zrób tak jak napisałem powyżej, nie puszczaj jedzenia a wysyłaj tylko Toskanię. Obstawiam, że będzie bolało.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Esdras - 2015-10-15

Pewnie tylko 20 fotkowi przeszło a 1980 koszSmile No przyznaj się szybko Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotek - 2015-10-15

(2015-10-14, 23:57:45)rpd napisał(a): Na 500 ostatnich zdjęć w pf masz około 20 szt nie produktowych. Zrób tak jak napisałem powyżej, nie puszczaj jedzenia a wysyłaj tylko Toskanię. Obstawiam, że będzie bolało.

Boli za PR... ale nie o tym pisałem, tylko o jakosci - poza tym trzymam temat na nowy rok Smile
Problemy z PR zaczęły sie, jak pojaiwła sie afera z "wolnoscia panoramy". W maju i czerwcu przechodzily bez problemu, potem zaczely sie schody z Intelecutial property - tylko, ze to inna bajka i nie ma nic wspólnego z jakscią o której tutaj kilka postów napisałem Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - milosz - 2015-10-15

(2015-10-15, 00:01:32)Esdras napisał(a): Pewnie tylko 20 fotkowi przeszło a 1980 koszSmile No przyznaj się szybko Smile

nie nie, niemożliwe - to zbyt chodliwy temat żeby pozwolili sobie na taki odsiew. 


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - rpd - 2015-10-15

(2015-10-15, 00:03:11)fotek napisał(a): Boli za PR... ale nie o tym pisałem, tylko o jakosci - poza tym trzymam temat na nowy rok Smile
Problemy z PR zaczęły sie, jak pojaiwła sie afera z "wolnoscia panoramy". W maju i czerwcu przechodzily bez problemu, potem zaczely sie schody z Intelecutial property - tylko, ze to inna bajka i nie ma nic wspólnego z jakscią o której tutaj kilka postów napisałem Smile

kupując 6D i 24-70 też byłem pewien, że moje problemy z jakością się skończą Smile A jednak czasami okazuje się, że pełna klatka to kupa Smile
Pewnie jest więcej składowych dlaczego niektórzy mają duzy procent odrzutów a inny nie. Ale dalej uważam, że tematyka zdjęć mocno o tym decyduje.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotek - 2015-10-15

(2015-10-15, 00:24:16)rpd napisał(a): kupując 6D i 24-70 też byłem pewien, że moje problemy z jakością się skończą Smile A jednak czasami okazuje się, że pełna klatka to kupa Smile

Mam 5D mark II, a Toskanie robiłem głównie 70-200/f2.8 L i z uzyciem staywu... te kilka odrzutów za jakość to raczej moje błedy (z landszaftami nie mam doświadczenia) niż problem z jakościa sprzętu.

Moja uwaga, aby zastanowić sie na jakoscia własnych prac dotyczy tych osób, którzy SYSTEMATYCZNIE żalą sie na spory procent odrzutów, winiąc za to inspektorów... czujesz róznice, gdy odzrucają Ci za PR i gdy odrzucają SYSTEMATYCZNIE za jakość? Jakoś mam wrażenie że nie bardzo


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - isia123 - 2015-10-15

(2015-10-14, 22:58:16)arfo napisał(a): Mnie nie musisz tego mówić ... ale może koledzy po jakimś czasie sami na to wpadną i zauważą, że nie wystarczy mieć w dzisiejszych czasach aparatu z kitowym obiektywem aby być stockerem

Aby być stockerem można nawet nie mieć żadnego aparatu.

Tzn. ja mam ale ostatnio nie używam Icon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - rpd - 2015-10-15

(2015-10-15, 00:35:58)fotek napisał(a): Mam 5D mark II, a Toskanie robiłem głównie 70-200/f2.8 L i z uzyciem staywu... te kilka odrzutów za jakość to raczej moje błedy (z landszaftami nie mam doświadczenia) niż problem z jakościa sprzętu.

Moja uwaga, aby zastanowić sie na jakoscia własnych prac dotyczy tych osób, którzy SYSTEMATYCZNIE żalą sie na spory procent odrzutów, winiąc za to inspektorów... czujesz róznice, gdy odzrucają Ci za PR i gdy odrzucają SYSTEMATYCZNIE za jakość? Jakoś mam wrażenie że nie bardzo
Eh, czuję tę różnicę.
W tym co napisałem nie brałem nawet pod uwagę słabej jakości technicznej zdjęć. Bardziej myślałem o tym jaki temat się fotografuje i co lubią i czego nie lubią stocki, co też może byc podstawą to odrzucenia zdjęcia pod byle pozorem.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - pershing - 2015-10-20

Ktoś wrzucał w ostatnich kilku dniach edytoriale, coś się może zmieniło w opisach, zasadach itp. ?
Drugi raz w ciągu 24h odrzucają mi całą paczkę podając powód: "Editorial Caption--Image requires proper caption and must be tagged as editorial."
Za pierwszym razem myślałem, że w ferworze walki zapomniałem zaptaszkować editorial, więc za drugim razem dokładnie sprawdziłem i dupa znów odrzut z tą samą adnotacją. Co do opisu to użyłem takiego jak zawsze przy tego typu zdjęciach, wcześniej bez problemu przechodziły: PARIS, FRANCE -OCTOBER 26: Louvre Museum on october 26, 2010 in Paris.
Ktoś coś może doradzić o co kaman