Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - arfo - 2015-10-14

(2015-10-14, 23:11:48)milosz napisał(a): ...wyraźnie widać, że różni przeglądający mają różne widzi-mi-się (u mnie albo przechodzi wszystko/prawie wszystko albo nagle 90-95% odpada).
nie wiem też czy ci z większą ilością megapixeli nie obrywają jakoś bardziej za focus ... ostatni odrzut sporo pomniejszyłem- wrzuciłem jeszcze raz i poszło w 100% 
Masz specyficzna obróbkę zdjęć więc to może być powód odrzutów u niektórych inspektorów ... co do ilości pikseli to mam 20 M matrycę, nie zmniejszam zdjęć, nie odszumiam i nie wyostrzam ... a odrzutów mam stosunkowo niewiele.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotek - 2015-10-14

(2015-10-14, 23:23:52)hektor66 napisał(a): Ja nazwać się "fotografem" nie mogę. Co prawda robię foty ale bez porządnej obróbki by nigdy nie przeszły...

Ja tam nie chce wskazywac palcem, ale jeżeli ktoś pisze, ze z 10-20 zdjęc standardowo przechodzi mu jedno, to jednak bym sie zastanowil nad jakościa.

Mocna ingernecja w zdjecia róznymi efektami tez nie jest lubiana... czyli powdód taki, jak arfo odpisał Miloszowi.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - hektor66 - 2015-10-14

(2015-10-14, 23:29:54)fotek napisał(a): Ja tam nie chce wskazywac palcem, ale jeżeli ktoś pisze, ze z 10-20 zdjęc standardowo przechodzi mu jedno, to jednak bym sie zastanowil nad jakościa.

Mocna ingernecja w zdjecia róznymi efektami tez nie jest lubiana... czyli powdód taki, jak arfo odpisał Miloszowi.

U mnie zawsze przechodziło niemalże 100%, no może w pierwszym tyg coś tam odrzucili. Dzisiaj pierwszy raz odrzut skąd u mnie wpis w temacie, w którym kilka osób napisało o tym a nie innym powodzie odwalenia zdjęć. Do tej pory przyjmowali te przeróbki więc stąd moje "oburzenie" Icon_cheesygrin


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - milosz - 2015-10-14

(2015-10-14, 23:16:32)fotek napisał(a): Miłosz, nie wiem czy o sprzęt... ale nie zastanawia Cię, ze zwykle te same osoby się żalą na spore odrzuty?
Tez je maqm, ale sa to pojedyncze procenty i  generalnie nie mam pretensji, bo czasmi jak robie z reki z niestabilnej pozycji, to zdarza sie nieostrość.

Inna sprawa, ze przy landszaftach jest trudniej... niektórzy inspektorzy chcieliby ostrość w całym kadrze, a to nie zawsze jest mozliwe

racja, przejrzałem wątek i się zgadza co do narzekaczy Icon_wink 
ja sporo czasu (większa połowa portfolio) jechałem na 350d i tamronie 17-50 + ruskich wynalazkach-szału nie było ale dało się i raczej przyjmowali... trzeba było ratować obróbką/wyważonym odszumianiem+ostrzeniem lokalnym. także jak się inspektorzy zbytnio czepiają to polecam zweryfikować proces/coś zmienić w workflow i przeglądać foty powiększone na 100%...
teraz mi się aż tak nie chce dłubać i rzadko odpalam photoshopa (lightroom styknie), trochę za tym tęsknię i chyba trzeba do tego wrócić Icon_rolleyes  i co najważniejsze robić "perełki" (mimo tego że one wcale się jakoś wybitnie nie sprzedają Icon_mrgreen )


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotek - 2015-10-14

Hektor... trafiłeś do jednego worka z innymi, ale... gdzie drwa rabia tam wióry lecą.
Też raz miałem taki spory odrzut, nie pamietam ... chyba z 70% i uznałem że jakiś idiota ocneiał


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - hektor66 - 2015-10-14

(2015-10-14, 23:41:25)fotek napisał(a): Hektor... trafiłeś do jednego worka z innymi, ale... gdzie drwa rabia tam wióry lecą.
Też raz miałem taki spory odrzut, nie pamietam ... chyba z 70% i uznałem że jakiś idiota ocneiał

Mnie na początku właśnie strasznie dziwiło, że przyjmują wszystko bo to w końcu "artystyczne" foty. Po czasie się przyzwyczaiłem, że wszystko pięknie przechodzi. No ale trudno, dalej będę wrzucać to co do tej pory a jak ten pan dłużej tam zagości to mi raczej się łza w oku pojawi  Icon_lol


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - rpd - 2015-10-14

(2015-10-14, 22:40:39)fotek napisał(a): Arku, to już nie te czasy gdy z kompakta Canon A40 brali zdjecia jak ciepłe bułeczki. Teraz na stockach dzialają już zawodowcy, wymagania poszly w górę.
Obiektyw mydli, kup taki który daje rade, zdjęcie szumi bo musisz działac na wysokich ISO? Kup lampy.

Kilka osób - ciągle tych samych - żali sie na odrzuty... wnioski nasuwają się same

Nigdy nie odszumiam, ani nie wyostrzam zdjęc. Ostatnie odrzuty to za bzdurne Intelectual property na zdjeiach landszaftów, ale... troche kasy jednak na sprzęt wydałem

Proponuję Ci Fotek na próbę zmienić diametralnie tematykę swoich zdjęć. Wrzuć po kolei kilka serii przysłowiowych landszaftów.
I wtedy gwarantuje Ci, że dowiesz się, że Twoje szkła to słoiki a nie obiektywy a Twoja obróbka zdjęć jest na poziomie zerowym Smile
Zapewne też trafi Ci się konieczność dosłania property release do zdjęcia bliżej nieokreślonych krzaków Smile

     Ja bym raczej obstawiał to, że stocki topią się od ilości zdjęć i szukaja pomysłów jak z tego wybrnąć. A póki nie mają pomysłu to tną te zdjęcia, których nigdy za bardzo nie tolerowali.
Foto produktowe i ludzie to tematy najbardziej poszukiwane, więc to przyjmują w każdej ilości i jakości a landszaft leci do kosza.

Mam jeszcze jedno spostrzeżenie na poparcie mojej tezy. Wrzucając zdjęcie jako edytorial mam praktycznie 100% akceptacji. Ten sam kadr wrzucony jako rf ma sporą szansę na kosz.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Esdras - 2015-10-14

Samokrytyka to najlepszy "inspektor" inna sprawa że nie wiemy co rynek łyknie że tak powiem i bestsellerem się stanieSmile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotek - 2015-10-14

(2015-10-14, 23:45:46)rpd napisał(a): Proponuję Ci Fotek na próbę zmienić diametralnie tematykę swoich zdjęć. Wrzuć po kolei kilka serii przysłowiowych landszaftów.

Ależ właśnie to robie... przywiozłem z Toskanii ok. 2 tys. zdjeć - czepiaja się właśnie PR bliżej nieokreslonych krzaków, pare razy tylko jakosci


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - milosz - 2015-10-14

akurat te mocniej ingerowane i zepsute przeważnie przechodzą w większości... stocki (oprócz fotolii) i klienci lubią lomo/vintage, ja ich nie lubię i zabiegu tego używam tylko dla kasy Icon_wink
- wolę foty ładnie obrabiane - tak jak się widzi na 500px/1x/fotoferiach i innych takich (tylko tak obrobionych nikt prawie nie kupuje niestety).