Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - arfo - 2015-10-14

Mnie nie musisz tego mówić ... ale może koledzy po jakimś czasie sami na to wpadną i zauważą, że nie wystarczy mieć w dzisiejszych czasach aparatu z kitowym obiektywem aby być stockerem


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - RedMoon - 2015-10-14

Można i bez aparatu... Icon_cheesygrin Wystarczy malować ładne obrazki w Ilustratorze. Icon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotek - 2015-10-14

(2015-10-14, 22:58:16)arfo napisał(a): Mnie nie musisz tego mówić ...

Wiem, ze Tobie nie musze...  pomimo, że tekst skierowany pozornie do Ciebie Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - arfo - 2015-10-14

RedMoon ... tyle, że trzeba mieć tego Ilustratora legalnego ...a to tanie nie jest Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotek - 2015-10-14

(2015-10-14, 23:04:59)arfo napisał(a): RedMoon ... tyle, że trzeba mieć tego Ilustratora legalnego ...a to tanie nie jest Smile

Trzeba mieć talent... koszt oprogramowania tu już wtedy pryszcz Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - arfo - 2015-10-14

Sławku talent to trzeba mieć do wszystkiego Smile nawet do kojarzenia dlaczego inspektor tak dużo zdjęć odrzuca Icon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotek - 2015-10-14

(2015-10-14, 23:08:32)arfo napisał(a): Sławku talent to trzeba mieć do wszystkiego Smile nawet do kojarzenia dlaczego inspektor tak dużo zdjęć odrzuca Icon_wink

Prawda


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - milosz - 2015-10-14

(2015-10-14, 22:40:39)fotek napisał(a): Arku, to już nie te czasy gdy z kompakta Canon A40 brali zdjecia jak ciepłe bułeczki. Teraz na stockach dzialają już zawodowcy, wymagania poszly w górę.
Obiektyw mydli, kup taki który daje rade, zdjęcie szumi bo musisz działac na wysokich ISO? Kup lampy.

Kilka osób - ciągle tych samych - żali sie na odrzuty... wnioski nasuwają się same

Nigdy nie odszumiam, ani nie wyostrzam zdjęc. Ostatnie odrzuty to za bzdurne Intelectual property na zdjeiach landszaftów, ale... troche kasy jednak na sprzęt wydałem

tu chyba nie o sprzęt chodzi - wyraźnie widać, że różni przeglądający mają różne widzi-mi-się (u mnie albo przechodzi wszystko/prawie wszystko albo nagle 90-95% odpada).
nie wiem też czy ci z większą ilością megapixeli nie obrywają jakoś bardziej za focus ... ostatni odrzut sporo pomniejszyłem- wrzuciłem jeszcze raz i poszło w 100% 


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotek - 2015-10-14

Miłosz, nie wiem czy o sprzęt... ale nie zastanawia Cię, ze zwykle te same osoby się żalą na spore odrzuty?
Tez je maqm, ale sa to pojedyncze procenty i generalnie nie mam pretensji, bo czasmi jak robie z reki z niestabilnej pozycji, to zdarza sie nieostrość.

Inna sprawa, ze przy landszaftach jest trudniej... niektórzy inspektorzy chcieliby ostrość w całym kadrze, a to nie zawsze jest mozliwe


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - hektor66 - 2015-10-14

(2015-10-14, 22:25:19)fotek napisał(a): Może czas się zastanowic nad jakościa wlasnych prac, a nie narzekać?

Ja nazwać się "fotografem" nie mogę. Co prawda robię foty ale bez porządnej obróbki by nigdy nie przeszły, nie robię typowych zdjęć pod stocki tzn bawię się teksturami, efektami, postarzam itp,na sprzedaż nie mogę narzekać, o dziwo takie coś w miarę ładnie schodzi chociaż mam w portfolio niemalże same tekstury. Nie było do tej pory u mnie odrzutów, wrzucam od jakiś 2 miechów, uzbierało mi się już blisko 500 "zdjęć" i ostatnio dziwiło mnie trochę, że typ wszystko prawie odrzucił- powód "rozmazanie" chociaż po tym czasie niemalże 100% akceptacji trochę się temu dziwię  Icon_wink No trudno..  Ale mam nadzieję, że gość zniknie jak najszybciej Icon_cheesygrin