Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - arfo - 2015-10-14

dziwne ... u mnie nie ma takiego problemu ... odrzuty na poziomie 5% i z reguły mogę sie z nimi zgodzić


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - RedMoon - 2015-10-14

U mnie też jest w sumie tak jak zawsze i nic się za bardzo nie zmieniło. No ale ostrze na maksa programowo, bo mam słaby tzn. "tępy" obiektyw. Icon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - maccio - 2015-10-14

i nie masz odrzutów za nadużycie ostrzenia?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - RedMoon - 2015-10-14

Nie za nadużycie ostrzenia nie mam. Na początku właśnie miałem sporo, ale normalnie to co wszyscy czyli to ""Focus--Subject is blurry, too soft, or out of focus when viewed at full resolution" i strasznie mnie to na początku zniechęcało. Już myślałem, że z tym obiektywem na Shutterstock nie pociągnę długo. Tutaj na forum sporo czytałem, o ostrzeniu, w poradnikach różnych i nic to za bardzo nie dawało. Aż w końcu do ostrzenia i odszumiania przestałem używać Photoshopa i Lightrooma (który wg mnie robi to słabo) i obojętnie w czym obrabiam zdjęcie, to zapisuje w tiff'ie i dopiero wrzucam do oryginalnego softu z aparatu, u mnie to jest Capture NX 2, bo do Nikona i tam na koniec ew. odszumiam i ostrze i życie dla mnie na Shutterstock stało się lepsze. Icon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - AndyCandy - 2015-10-14

(2015-10-14, 21:38:47)RedMoon napisał(a): Nie za nadużycie ostrzenia nie mam. Na początku właśnie miałem sporo, ale normalnie to co wszyscy czyli to ""Focus--Subject is blurry, too soft, or out of focus when viewed at full resolution" i strasznie mnie to na początku zniechęcało. Już myślałem, że z tym obiektywem na Shutterstock nie pociągnę długo. Tutaj na forum sporo czytałem, o ostrzeniu, w poradnikach różnych i nic to za bardzo nie dawało. Aż w końcu do ostrzenia i odszumiania przestałem używać Photoshopa i Lightrooma (który wg mnie robi to słabo) i obojętnie w czym obrabiam zdjęcie, to zapisuje w tiff'ie i dopiero wrzucam do oryginalnego softu z aparatu, u mnie to jest Capture NX 2, bo do Nikona i tam na koniec ew. odszumiam i ostrze i życie dla mnie na Shutterstock stało się lepsze. Icon_wink

Od kiedy stosujesz tą metodę ?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - RedMoon - 2015-10-14

Dokładnie nie pamiętam, ale coś koło maja albo czerwca na pewno było. Trochę z tym zachodu, ale nie miałem wyjścia, a właśnie gdzieś na jakichś forach wyczytałem, że akurat Capture NX 2 i ostrzy i odszumia dużo lepiej niż oprogramowanie od Adobe i w sumie się sprawdziło się. Chociaż z innymi rzeczami już nie ma porównania. Icon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotek - 2015-10-14

(2015-10-13, 22:28:23)Lseker napisał(a): u mnie podobnie na 10-20 zdjęć zazwyczaj jedno przechodzi, mam dopiero 350 zdjęć więc jak tak pójdzie to do tysiąca za kilkanaście lat dobiję

(2015-10-14, 20:18:51)hektor66 napisał(a): u mnie to samo, ciekawe ile typ będzie czuwał

Może czas się zastanowic nad jakościa wlasnych prac, a nie narzekać?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - arfo - 2015-10-14

... daj chłopakom dojrzeć do bycia stockerem Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotek - 2015-10-14

(2015-10-14, 22:31:23)arfo napisał(a): ... daj chłopakom dojrzeć do bycia stockerem Smile

Arku, to już nie te czasy gdy z kompakta Canon A40 brali zdjecia jak ciepłe bułeczki. Teraz na stockach dzialają już zawodowcy, wymagania poszly w górę.
Obiektyw mydli, kup taki który daje rade, zdjęcie szumi bo musisz działac na wysokich ISO? Kup lampy.

Kilka osób - ciągle tych samych - żali sie na odrzuty... wnioski nasuwają się same

Nigdy nie odszumiam, ani nie wyostrzam zdjęc. Ostatnie odrzuty to za bzdurne Intelectual property na zdjeiach landszaftów, ale... troche kasy jednak na sprzęt wydałem


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - RedMoon - 2015-10-14

Co do odszumiania, to ja w sumie nie odszumiam zwykłych zdjęć, ale często robię pseudoHDR,y z jednego RAW'a no i po takim zabiegu w Photomatixie, zawsze mi jakieś szumy się pokazują, więc potem muszę to delikatnie poprawić. Icon_wink