Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - RedMoon - 2015-09-15

(2015-09-15, 11:14:29)bluefilter napisał(a): do pierwszego ostrzeżenia.

Na SS, chyba nie ma tak źle, kiedyś czytałem ten ichniejszy regulamin i niby aż 5 tych ostrzeżeń idzie dostać i chyba nawet nie grozili wyrzuceniem, tylko trzeba od nowa zdać test 7/10 zdjęć, przynajmniej tak coś pamiętam. Icon_wink

(2015-09-15, 12:42:28)Swirk napisał(a): zarobiłem na Fotolii blokadę konta za simlary(bez ostrzeżenia)

Hmm, a ile miałeś mniej więcej tych zdjęć podobnych? I jak to się objawia na Fotolii, tzn. na ile ta blokada, albo co trzeba zrobić, żeby odblokowali?

Ja na razie wszędzie bez ostrzeżenia, ale dobrze wiedzieć, gdzie uważać. Icon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Swirk - 2015-09-16

(2015-09-15, 23:14:19)RedMoon napisał(a): [...]
Hmm, a ile miałeś mniej więcej tych zdjęć podobnych? I jak to się objawia na Fotolii, tzn. na ile ta blokada, albo co trzeba zrobić, żeby odblokowali?
[...]

Przerzuciłem odpowiedź do Fotolii:
http://stock-board.info/watek-powody-odrzutow-w-fotolii.html?pid=77870#pid77870


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - adalbert74 - 2015-09-16

Hmm... mam watpliwości...
Wrzuciłem wczoraj fotkę czerwonej Vespy na ryneczku toskańskiego miasteczka (współczesny model)... Skrupulatnie usunąłem wszystkie napisy, logotypy, etc. z samego skutera, jak i kasku, wiszącego na kierownicy...
Dzis odpowiedź: "Intellectual Property -- Image potentially infringes on intellectual property rights."
I jestem skonfudowany...
Wiem, że moge to puścić jako edytorial... ale przejrzałem bazę SH i takich vesp, z pousuwanymi napisami jest cała masa - oczywiście sa oferowane jako commercial...
Pytanie: czy to widzimisie inspektora? Czy wrzucać ponownie jako cm? Czy ma sens kopać sie z koniem?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - RedMoon - 2015-09-16

Ja tam nie wiem, ale mam podobny problem ze zdjęciem aparatu na statywie, też pousuwałem z niego każdy znaczek i mi odrzucili już 5 razy to zdjęcie. Icon_wink Tyle, że 3 razy na ten powód co Ty podajesz, dwa razy na poor lighting czy tam balance incorrect. Icon_razz Światło i balans poprawiłem, chociaż i tak wg mnie jest dobre, no ale sam fakt, że odrzucają na dwa różne powody, chyba świadczy właśnie o tym, że zależy to od inspektora. Też chciałem wrzucać to jako editorial, no ale widzę tam pełno takich zdjęć jako RF. Więc się nie poddaję i może w końcu się uda. Icon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - tomeyk - 2015-09-16

Te powody to losowo dają, więc nie ma co się przejmować. Miałem już model release na Sukiennicach czy Mariackim, to mnie już takie nie zdziwią Icon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Crazy_Cat - 2015-09-19

Czy jest teraz jakiś sezon na odrzuty na SS? Nie wrzucałem za bardzo przez jakieś 2 miesiące, a ostatnio 2 paczki praktycznie w całości na "focus" poleciały. Przy czym focus jest jak najbardziej ok - standardowo jak zwykle. Strasznie mnie to wkurza... Co ciekawe jedno, jedyne zdjęcie z tych paczek przyjęli. Mega zaszumione, ISO 1000, które dołożyłem do paczki z całkowitym poczuciem, że nigdzie nie przyjmą...


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - oxygenka - 2015-09-19

(2015-09-19, 00:06:16)Crazy_Cat napisał(a): Czy jest teraz jakiś sezon na odrzuty na SS? Nie wrzucałem za bardzo przez jakieś 2 miesiące, a ostatnio 2 paczki praktycznie w całości na "focus" poleciały. Przy czym focus jest jak najbardziej ok - standardowo jak zwykle. Strasznie mnie to wkurza... Co ciekawe jedno, jedyne zdjęcie z tych paczek przyjęli. Mega zaszumione, ISO 1000, które dołożyłem do paczki z całkowitym poczuciem, że nigdzie nie przyjmą...

Nie...to nie sezon... Miałeś pecha kotku trafiłeś na sfrustrowanego odsiewacza,,, nieważny powód za to czy za to , on czy ona z zasady wszystko odrzuca Icon_frown ...czasem coś na pocieszenie zostawi Icon_rolleyes


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Lseker - 2015-09-24

możecie mi wytłumaczyć co znaczą te powody odrzutów, nie wiem co mam zrobić żeby zdjecie przeszło:

Trademark--Image / Metadata potentially infringes on intellectual property rights.
Reference Image -- A reference image is required for this image.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - maccio - 2015-09-24

Trademark-- widoczny jest jakiś symbol/znak towarowy (np. w panoramie nazwa banku/sklepu, marka butów itd)
Reference Image -- jeśli wstawiasz przerobione zdjęcie/grafikę zrobioną na podstawie zdjęcia - to musisz załączyć jako "release" zdjęcie wyjściowe w małym formacie


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Lseker - 2015-09-24

ooo dziękuję Smile tak, chodzi o markę butów, tylko, tam nie ma żadnego znaku firmowego, choć każdy pozna, że to converse, wcześniej jednak przyjęto mi kilkanaście zdjęć conversów bez znaku towarowego ale nieprzerobbionych. Problem pojawił się dopiero przy przerobieniu zdjęcia na grafikę.