Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Lseker - 2015-09-12

dziękuję, znalazłem Smile Jak to czytam, to wygląda to dość zagmatwanie :/


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Swirk - 2015-09-12

Czy próba zrozumienia "powodów" ma jakiś sens?
Czterdzieści osiem obrazków dopieszczonych i odkorygowanych w punkt, najlepsze z dużej sesji- czterdzieści dwa leci w niebyt.
Dwadzieścia dwa pozbierane ze staroci, zrobione tak sobie, odkorygowane "artystycznie"- przechodzi w całości.

Ja się chyba kompletnie nie znam na zdjęciach. Icon_sad


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - milosz - 2015-09-12

(2015-09-12, 10:13:26)Swirk napisał(a): Czy próba zrozumienia "powodów" ma jakiś sens?
Czterdzieści osiem obrazków dopieszczonych i odkorygowanych w punkt, najlepsze z dużej sesji- czterdzieści dwa leci w niebyt.
Dwadzieścia dwa pozbierane ze staroci, zrobione tak sobie, odkorygowane "artystycznie"- przechodzi w całości.

Ja się chyba kompletnie nie znam na zdjęciach. Icon_sad

to nie tak - to Wysoka Komisyja ma często jakieś wypaczone patrzenie - myślę, że mocno subiektywne i działające na zasadzie "ja nie lubię pejzaży - kosz"/"drażnią mnie ludzie w kadrze - kosz", "znowu zdjęcie bez/z filtra(em) vintage - błeee" , "jestem szumofobem - szum jest wszędzie i nawet tam gdzie go nie ma" Smile nie wiem kogo oni zatrudniają i jaka tam polityka - ale cały świat często narzeka na "reviewerów" na SS... nie warto się tym stresować zbytnio -trzeba uzbroić się w cierpliwość i jeśli nie zgadzamy się z werdyktem  cisnąć jeszcze raz te same gigabajty .


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Swirk - 2015-09-15

Dzięki za dobre słowo.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - bluefilter - 2015-09-15

Miłosz ma rację, trzeba się uzbroić w cierpliwość.....
do pierwszego ostrzeżenia.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - tomeyk - 2015-09-15

Z ciekawości, hojnie szafuja ostrzeżeniami czy nie? Jak dotąd marne 50-60 zdjęć wrzuciłem powtórnie (na jakieś 1500 zasubmitowanych) i zastanawiam się, czy i kiedy mogę dostać ostrzeżenie.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Swirk - 2015-09-15

Żeby było śmieszniej- za ostatnią wrzutkę ( z 11.09) zarobiłem na Fotolii blokadę konta za simlary(bez ostrzeżenia), a na Shutterstock sprzedał się najbardziej "artystyczny" obrazek.

Może w tym szaleństwie jest jakaś metoda.(?)


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Lseker - 2015-09-15

(2015-09-15, 12:12:29)tomeyk napisał(a): Z ciekawości, hojnie szafuja ostrzeżeniami czy nie? Jak dotąd marne 50-60 zdjęć wrzuciłem powtórnie (na jakieś 1500 zasubmitowanych) i zastanawiam się, czy i kiedy mogę dostać ostrzeżenie.

Ja wiele razy, namiętnie, ponownie ładuję zdjęcia, chociaż odrzucenie za trzecim, czwartym razem już mnie zniechęca. Mam zdjęcie które staram się przepchnąć, bo się dobrze sprzedaje na innym stocku i ładowałem około 10 razy i bezskutecznie. Ostrzeżenia do dzisiaj nie dostałem. Kiedyś pytałem o ostrzeżenia, forumowicze odpowiadali, że na szuterze raczej ostrzeżeniami nie szafują. Więc można powiedzieć, że nie ma się co obawiać.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - GregorK - 2015-09-15

ładowanie gniotów nie ma większego sensu, zaśmieca tylko bazę.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - AndyCandy - 2015-09-15

(2015-09-15, 17:17:26)GregorK napisał(a): ładowanie gniotów nie ma większego sensu, zaśmieca tylko bazę.

Ojoj tu się nie zgodzę. Są gnioty, które sprzedają się wyśmienicie Icon_biggrin