Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotoluk1983 - 2015-06-04

(2015-06-04, 12:14:57)Lseker napisał(a): Co zrobić ze zdjęciem makro, które cieszy się powodzeniem na innym stocku, a na Shutterstock zostaje już 2 raz odrzucone z powodu:
Focus--Subject is blurry, too soft, or out of focus when viewed at full resolution.


Daj se na luz zapisz słowa klucz by za każdym razem nie wpisywać i nie tracić czasu i wysyłać ponownie. Niektóre wysyłałem po 5 razy i dopiero przyjmowali a potem się okazywało że jedne z lepiej sprzedających się fot. Te ich powody odrzuceń są z czapy bo potrafią przyjąć np 150 z jednej sesji a jak wysyłam potem drugie 150 z tej samej to odrzucają podając focus. A to bzdura robię canonem 5d obiektyw canon f/4 16-35mm L USM IS na statyw i głowice wydatek kupę kasy i jeszcze robię z pilota wiec nie przejmuj się oni tacy są. Wrzucaj


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Lseker - 2015-06-04

okay, więc, wrzucę za tydzień ponownie, czy można coś poprawić na zdjęciu, żeby nie wiem, nie było ziarna czy nie wiem... makro było robione cyfrówką fujifilm x-s1 a soczewką +5, czy na przykład zmniejszenie zdjęcia poprawi ostrość? czy są inne sposoby?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - oxygenka - 2015-06-04

(2015-06-04, 12:14:57)Lseker napisał(a): Co zrobić ze zdjęciem makro, które cieszy się powodzeniem na innym stocku, a na Shutterstock zostaje już 2 raz odrzucone z powodu:
Focus--Subject is blurry, too soft, or out of focus when viewed at full resolution.

Cóż ..jak nie urok to przemarsz wojsk.. oni zawsze znajda powód nawet wyimaginowany..wrzuć za jakiś czas ponownie z innymi fotkami ..czasem udaje się przemycić ..a powód odrzucenia jest czasem prozaiczny ..maja widocznie z tego tematu sporo fot w bazie Smile ot cała filozofia


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Lseker - 2015-06-04

okej, a czy w ogóle "robale" makro schodzą na ss?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Esdras - 2015-06-04

Mam trochę makro natury: jętki, ważki, pająki , biedronki, motylki, pszczółki i jeszcze kilka bąków i much. Z całej tej gromady to pszczoły i motyle czasem schodzą reszta rzadkoIcon_sad


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - oxygenka - 2015-06-05

(2015-06-04, 22:31:45)Lseker napisał(a): okej, a czy w ogóle "robale" makro schodzą na ss?

U mnie ok 45 % sprzedaży to makro ale w tym i robaczki i roślinki więc trudno mi powiedzieć ile same robaczki ale niezbyt wiele, 
 sa tacy co potrzebują konkrety i wtedy masz szansę jak ładne makro że kupiąIcon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Lseker - 2015-06-05

to jest nadzieja, jak tylko zdjęcia zostaną zaakceptowane Icon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - RedMoon - 2015-06-05

Co do ostrości to trochę subiektywne odczucia, wg mnie to oni za bardzo nie mają pojęcia o ostrości. Bo jednak zdjęcie oglądając na ekranie monitora w oryginalnym rozmiarze, to się powinno oceniać co najmniej z odległości 3 metrów albo i więcej, a nie z nosem wpatrzonym w monitor z odległości 1 metra. Z takiej odległości to można oceniać zdjęcia w rozmiarach 800 na 600 px. Icon_wink No ale nic, pozostaje wrzucać do skutku i nawet tego nie poprawiać. Jak klient będzie chciał to sam sobie doostrzy. Icon_wink


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - schab - 2015-06-05

(2015-06-05, 09:35:40)RedMoon napisał(a): Co do ostrości to trochę subiektywne odczucia, wg mnie to oni za bardzo nie mają pojęcia o ostrości. Bo jednak zdjęcie oglądając na ekranie monitora w oryginalnym rozmiarze, to się powinno oceniać co najmniej z odległości 3 metrów albo i więcej, a nie z nosem wpatrzonym w monitor z odległości 1 metra. Z takiej odległości to można oceniać zdjęcia w rozmiarach 800 na 600 px. Icon_wink No ale nic, pozostaje wrzucać do skutku i nawet tego nie poprawiać. Jak klient będzie chciał to sam sobie doostrzy. Icon_wink

uojezu, skądżeś ty sie urwał?


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - yuma2 - 2015-06-05

(2015-06-05, 09:35:40)RedMoon napisał(a): Co do ostrości to trochę subiektywne odczucia, wg mnie to oni za bardzo nie mają pojęcia o ostrości. Bo jednak zdjęcie oglądając na ekranie monitora w oryginalnym rozmiarze, to się powinno oceniać co najmniej z odległości 3 metrów albo i więcej, a nie z nosem wpatrzonym w monitor z odległości 1 metra. Z takiej odległości to można oceniać zdjęcia w rozmiarach 800 na 600 px. Icon_wink No ale nic, pozostaje wrzucać do skutku i nawet tego nie poprawiać. Jak klient będzie chciał to sam sobie doostrzy. Icon_wink

haha no dobre, to jesli ktos chce wydrukowac Twoje zdjecie np A2 albo A0 to lepiej niech je potem oglada z 20 metrow, jasne trzeba wrzucac do oporu az przyjma przepalone, rozmazane klienci sobie podciagna przeciez chyba maja fotoszopaIcon_cheesygrin