Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - fotoluk1983 - 2015-04-26

(2015-04-26, 11:51:20)szakalikus napisał(a): i takie "sesje zdjęciowe" to ja rozumiem ! Nie trzeba się martwić czasem uploadu, spotkania z rzeźnikem albo brakiem DLi, no ewentualnie bólem głowy Smile



W moim teksturowo-gniotowym przypadku tak jest, że jak mam miesiąc kiedy zajmuję się stockami i wrzucam powiedzmy 500 zdjęć to mam sprzedaż +- x2 w porównaniu do miesiąca kiedy nic nie wrzucam. Chociaż ostatnio staram się podwyższyć poziom prac i na trochę odejść od tekstur. Nawet widać efekty, bo np. sesja zdjęciowa "Science" na którą poświęciłem kilka godzin, plus kolejne kilka na obróbkę sprzedawała się już wyraźnie w pierwszych dniach.

[Obrazek: stock-photo-laboratory-test-tubes-closeu...481516.jpg]
[Obrazek: stock-photo-dispensing-water-with-pipett...480241.jpg]
[Obrazek: stock-photo-laboratory-test-tubes-closeup-271481984.jpg]

Także przekonuję się do większego przykładania się do zdjęć Icon_razz

Świetne zdjecia ja bym kupował jak bym szukał takiej tematyki piękne szkła Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - yuma2 - 2015-04-26

Nie moja branza ale bardzo mi sie podobaja, zazdroszcze umiejetnosci bo ja szkla to jak ognia unikam Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Lseker - 2015-05-22

witajcie, mam następującą przyczynę odrzutu: "Znak towarowy - Obraz / Metadane potencjalnie narusza praw własności intelektualnej." (tłumacz google Icon_wink ) zdjęcia puścilem w editorial i taka przyczyna? co robić? puścić za tydzień, dwa? zmienić opis?
No bo jak to może być naruszenie praw, jak puszczam w editorial, a tam kolejka linowa w tatrach ze znaczkiem PKL albo stara ulica w jakimś mieście i np. nazwa ulicy widoczna albo numer domu... poradźcie proszę cóż czynić


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Esdras - 2015-05-22

Nie przejmuj się i puszczaj odrazu poprostu trafiłeś na idiotę.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - yuma2 - 2015-05-22

(2015-05-22, 21:42:13)Lseker napisał(a): witajcie, mam następującą przyczynę odrzutu: "Znak towarowy - Obraz / Metadane potencjalnie narusza praw własności intelektualnej." (tłumacz google Icon_wink ) zdjęcia puścilem w editorial i taka przyczyna? co robić? puścić za tydzień, dwa? zmienić opis?
No bo jak to może być naruszenie praw, jak puszczam w editorial, a tam kolejka linowa w tatrach ze znaczkiem PKL albo stara ulica w jakimś mieście i np. nazwa ulicy widoczna albo numer domu... poradźcie proszę cóż czynić

Czasem jest to bezpodstawne, aczkolwiek edytorial nie oznacza ze mozna dawac doslownie wszystko.
Miejsca gdzie wykonywanie zdjec jest zabronione z roznych powodow np obiekty wojskowe hale lotnisk itp , uroczystosci/imprezy sportowe bez akredytacji, i tak dalej jest tego wbrew pozorom sporo.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Lseker - 2015-05-23

Ok, czyi odrzucają co chcą, te zdjęcia spokojnie przeszły na Dreamstime i bigstocku, więc stąd moje zdziwienie. Dawać ponownie.. no to puszczę ponownie, ale wówczas ryzykuję ostrzeżeniem...


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - bluefilter - 2015-05-23

Osobiście to dałem sobie spokój z edytorialami na SS.
Od trzech lat nie zaakceptowali mi żadnego.
Napisali mi w piątek: brak słowa/opisu ilustracja przy tym zdjęciu.
Normalnie cycki same opadają do ziemi.
Panie bardzo przepraszam za określenie.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - MattZ90 - 2015-05-23

Jeśli dawałeś illustrative editorial, wówczas te dwa słowa powinny się znaleźć wśród słów kluczowych.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - RedMoon - 2015-05-23

(2015-05-23, 01:22:18)Lseker napisał(a): ale wówczas ryzykuję ostrzeżeniem...

A tak w ogóle dostał kiedyś ktoś z Was to ostrzeżenie? Bo niby pięć można dostać, a potem od nowa trzeba zdawać "egzamin", ale nie słyszałem, żeby kiedyś ktoś dostał, tzn. nie wyczytałem póki co. Smile A ostrzegają w regulaminie, że nawet za jednorazową paczkę z dużym procentem odrzutu z tego samego powodu, np. "focus" idzie dostać.

(2015-05-23, 09:20:31)MattZ90 napisał(a): Jeśli dawałeś illustrative editorial, wówczas te dwa słowa powinny się znaleźć wśród słów kluczowych.

Dokładnie, mi edytoriale przyjmują bez problemu, tylko w zwykłych daję do słów kluczowych słowo editorial zawsze, bo trzeba, dodaję jeszcze zwrot "editorial use only" ale to już jest niekonieczne. Natomiast jak zdjęcia przedstawiają, nie jakieś wydarzenie, czy szerszą scenę bądź budynek, tylko tematem zdjęcia są jakieś przedmioty z nazwami firm bądź wyeksponowana na całym zdjęciu jest konkretna firma Icon_wink, to jeszcze zawsze wymagają w słowach kluczowych illustrative.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - bluefilter - 2015-05-23

Bardzo dziękuję za oświecenie.

Inne stocki tego nie wymagają.