Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - GregorK - 2015-04-11

(2015-04-11, 20:39:27)Tomek De napisał(a):  Kto wie może słynny rzeźnik jest wśród nas Smile Może nawet to ja - co byłoby logiczne bo jakoś na niego nie trafiam Icon_cheesygrin

Tfu ... nawet tak nie sugeruj, bo i mnie zaczną podejrzewać Icon_cheesygrin


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - AndyCandy - 2015-04-11

"(...) jako inspektor i jednocześnie jest kontrybutorem "

Czy tu przypadkiem nie zachodzi konflikt interesów ? Icon_rolleyes


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - oxygenka - 2015-04-11

(2015-04-11, 20:39:27)Tomek De napisał(a): Zaraz, zaraz ... czy przypadkiem na Shutterstock inspektorami nie są fotografowie? Tak jak na IS? Przecież nawet był wywiad z jednym gostkiem z Polski który wygrał tam jakiś konkurs na foto komórką (było o tym na forum) i on mówił że pracuje dla Shutterstock jako inspektor i jednocześnie jest kontrybutorem - wydaje mi się że tak to tam działa. Kto wie może słynny rzeźnik jest wśród nas Smile Może nawet to ja - co byłoby logiczne bo jakoś na niego nie trafiam Icon_cheesygrin

To całkiem możliwe... konkurencje trzeba kosić Icon_mrgreen 
 No to przyznać się bez bicia.. kto tu jest rzeźnikiem ...??? Po szybkiej dedukcji sądzę że to kobietaSmile z tasakiem


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - RedMoon - 2015-04-11

(2015-04-11, 21:13:20)AndyCandy napisał(a): "(...) jako inspektor i jednocześnie jest kontrybutorem "

Czy tu przypadkiem nie zachodzi konflikt interesów ? Icon_rolleyes

Wydaje mi się, że to akurat jest normalne i chyba na większości stocków tak jest. Tu np. cytat z dreamstime.

Cytat: CHCIAŁBYM DOŁĄCZYĆ DO ZESPOŁU ADMINÓW I INSPEKTORÓW ZDJĘĆ (ADMINS/IMAGE REVIEWERS). JAKIE SĄ WYMAGANIA, KTÓRE MUSZĘ SPEŁNIAĆ?
A: Nasz zespół inspektorów zdjęć składa się z osób pracujących w biurze oraz wykonujących swoje obowiązki z domu, które zwykle rekrutujemy spośród naszych użytkowników. Każdy może zostać zaproszony do współpracy. Kryteria naboru to między innymi:

- aktywność jako użytkownik (jakość portfolio i jego zróżnicowanie, wysoki wskaźnik AR (Approval Ratio), stałość i konsekwencja w dostarczaniu nowego materiału)
- pozytywne nastawienie do innych użytkowników, użyteczne i pomocne posty na blogach i forum
- bardzo dobra znajomość budowy i funkcjonowania strony, zasad i regulaminu
- praca na wyłączność z naszą agencją będzie na pewno dużym plusem

Zawsze szukamy osób reprezentujących powyższe cechy i gotowych podjąć stałą współpracę z nami.

Zauważ: Nasz proces rekrutacji nie jest oparty jedynie na powyższych kryteriach, to jedynie generalne wskazówki. Ich spełnienie nie gwarantuje automatycznie zatrudnienia, ostateczna decyzja zostanie podjęta przez zarząd Dreamstime.

Co nie zmienia faktu, że może być tak jak pisze yuma2, że robią to ludzie głównie ze wschodu i jadą z tym hurtowo jak leci. Icon_wink Pojęcie pewnie jakieś tam mają, co nie musi się wcale przekładać na jakość sprawdzania, pewnie też chcą zarobić, a się nie narobić. Icon_razz


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - yuma2 - 2015-04-12

Biorac pod uwage poziom jaki reprezentuje Dreamstime, ilosc zdjec w ich bazie i fakt ze ostatni odrzut u nich mialem w 2010r to sam juz nie wiem co mam myslec Icon_cheesygrin Shutter jest wielka firma, wystarczy zerknac na ich dochody czy notowania gieldowe, mysle ze nie zalezy im tak bardzo by miec najwieksza baze lecz by jakosc sie poprawila, co nie zmienia faktu ze dalej nie rozgryzlismy tajemnicy Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - alga38 - 2015-04-12

(2015-04-11, 21:57:26)oxygenka napisał(a): To całkiem możliwe... konkurencje trzeba kosić Icon_mrgreen 
 No to przyznać się bez bicia.. kto tu jest rzeźnikiem ...??? Po szybkiej dedukcji sądzę że to kobietaSmile z tasakiem

nasi nie wybijają swoich... Raz jedyny trafiłam na odrzuty gdzie inspektor wytknął mi błędy po czym napisał: proszę poprawić i wrzucić jeszcze raz. Byłam w głębokim szoku. Od razu moje podejrzenie padło na kogoś z forum...
Ale miłe to było Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - maccio - 2015-04-12

Poproszę znajomego hackera i sprawdzenie tej teorii i dam Wam znaćSmile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - RedMoon - 2015-04-12

Mimo wszystko jedno z drugim się kłóci, bo dobry dostawca, nie może być dobrym inspektorem. Nie miał czasu na inspektorowanie, bo bardziej by mu się opłacało, obrazki produkować. Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - MattZ90 - 2015-04-12

Chyba że za inspektorowanie otrzyma dochód rekompensujący robienie zdjęć, opisywanie, zajmowanie kolejek i zastanawianie sie czy praca nie pójdzie na marne.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - lechyu - 2015-04-13

Chcę wysłać paczkę tego typu ikonek (ten jakimś cudem przeszedł) http://www.shutterstock.com/pic-267318752/stock-vector-linear-icon-vector-set-line-and-bold-style.html?src=JW7BmsclCyScSuLPI3A89w-1-9

Odrzucają za Title -- Titles must be relevant to the image, must be in English, should not include special characters, and cannot contain unnecessary information such as camera make or model, links to websites, etc.

Tytuły brzmią w taki sposób "Map icon vector, linear and bold style" - podmieniam pierwsze słowo w zależności od obrazka. Co tu jest nieprawidłowo?