Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - GregorK - 2015-03-18

(2015-03-18, 20:56:19)mmlolek napisał(a): Koledze chyba chodzi o głębie ostrości, ale ja się nie znam i cienkie foty robię Icon_wink

dokładnie, ale ja jak widać, też się nie znam Icon_cheesygrin


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - oxygenka - 2015-03-18

(2015-03-18, 12:42:40)path21 napisał(a): Mieliście kiedyś taki powód: "Styling Issues -- This image has styling issues (cosmetic, pose, hair, wardrobe, prop, food, set/location issues.)" ??

To nie jest nowość ..mnie się już w tamtym roku cos takiego przytrafiło..Zrobiłam serię z gorącą kawą nie zauważyłam że z boku filiżanki  na białym  podstawku zostało parę kropel kawy wygladało to niestetycznie ..całą serię wywaliłam do kosza.,SmileSmile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - RedMoon - 2015-04-08

(2015-03-13, 14:51:41)oxygenka napisał(a): Wstawiłam kilka malowideł HDR zrobionych sprzętowo i kilka zrobionych programowo ..powód odrzutu;
Reference Image -- A reference image is required for this image...czy powinnam im wstawić zdjęcie z którego korzystałam przed metamorfozą?


I w którym momencie i mniejscu powinnam wrzucić to foto aby udowodnić że mam foto żródłowe i jestem autorem?

Witam, no właśnie też mam teraz taki problem i i nie umiem sobie z tym poradzić, bo za cholerę nie wiem gdzie i jak dodać ten obraz referencyjny. Szukam, szukam i znaleźć nie mogę, czy mógłby mnie ktoś oświecić? Smile

Z góry dzięki za pomoc.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - maccio - 2015-04-08

Dodać trzeba jako załącznik - tak jak model/property release.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - pershing - 2015-04-08

A mnie wczoraj rzeźnik odwalił całą paczkę (50 szt.) za model release i nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że cała paczka to landszafty z Toskanii Smile I cóż czeka mnie podróż do Italy i będę musiał prosić piękną panią Toskanię o zgodę na jej focenie.
Tak serio wczoraj wrzuciłem ponownie i dziś przyjęte.
I jak tu z tym gościem wygrać no po prostu ręce opadają, że oni tego matoła tam cały czas trzymają.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - yuma2 - 2015-04-09

nie jestem wyznawca teori rzeznika ale dzis rano polecialo mi 79 z 80 zdjec wszystkie za poor light/overuse/noise, bardziej liczylem na similar jako ze zdjecia z tych serii wysylam juz od tygodnia i zawsze wszystkie przechodza. Zatrudnianie niekompetentnych ludzi gdzies w Indiach na dluzsza mete nie wychodzi na dobre.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - maccio - 2015-04-09

Ja wczoraj na tego chyba samego rzeźnika trafiłem. Nic nie poradzisz... Ja od razu je ładuję i ponownie wysyłam następnego dnia z innymi (chyba, że zgadzam się z powodem odrzutu - to modyfikuję zgodnie z sugestią).


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - milosz - 2015-04-09

no, przesadzają z odrzutami w ostatnich dniach- też się dołączam do narzekających.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - oxygenka - 2015-04-09

Icon_cry I łącze się w bólu  poleciało mi 70 fot ...rzeźnik a juz myślałam że o mnie zapomniał  Icon_mrgreen


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - szakalikus - 2015-04-09

(2015-04-09, 11:38:39)milosz napisał(a): no, przesadzają z odrzutami w ostatnich dniach- też się dołączam do narzekających.

To i ja się dołączę ! I na dowód podam konkretne liczby, bo od początku roku miałem acceptation rate bliski 100%, a na pewno 90%+ (przy uploadzie ok. 700-800 zdjęć), ewentualnie jakieś przypadkowe simillary albo randomowo wrzucony czekacz, który zasłużył na odrzut. Od dwóch tygodni natomiast jest poniżej 50%. Odrzucają ślady pędzla, bo mówią, że to ilustracja, widzą brak ostrości na zdjęciach studyjnych przy f11, dopatrują się szumów tam gdzie ich nie ma, lub nawet czepiają się o kompozycję tuszu rozlanego na papierze. Poza tym zdjęcia indeksują się bardzo długo i nieregularnie, z kranika ledwo ledwo kapie (dzisaj godzina 14:30 a ja mam 1 DL !). Zdecydowanie coś złego się dzieje Icon_razz

edit:

[Obrazek: stock-photo-blue-ink-flowing-in-milk-tex...353297.jpg]

Tę serię uploadowalem 4 razy (pierwszy raz ilustration, drugi raz lightning, trzeci raz noise i za czwartym razem pięknie prezentuje się w portfolio Icon_razz). Dopiąłem swego, ale ile nerwów to kosztuje, jak sobie człowiek zaplanuje przyjęcie na rano a tam paczka kilkanascie sztuk leci do smietnika Smile